Šiais metais sezoninių darbų skatina imtis dvigubai sparčiau augantys atlyginimai

Valdas_Strazdas_1

Valdas_Strazdas_1

Šiais metais sezoninių darbų skatina imtis dvigubai sparčiau augantys atlyginimai

Jau ryškėja šių metų vasaros darbų tendencijos. Jaunimas ir darbus norintys keisti įvairaus amžiaus žmonės dažnai nesirenka sezoninių darbų, nes vis dar manoma, kad užmokestis už tokius darbus yra itin mažas. Tačiau užmokestis už trumpalaikius darbus yra linkęs didėti dvigubai sparčiau nei vidutinis darbo užmokestis šalyje.

Itin daug sezoninių darbų siūlo išaugęs aptarnavimo sektorius. Tokio tipo darbų pasiūla atšilus orams ypač padidėja pajūryje, mat link Lietuvos pajūrio vasarą patraukia daugybė ne tik šalies gyventojų, bet ir svečių iš užsienio.

 

Valdas Strazdas 1

„Vasarą nemažai darbo pozicijų atsiranda regionuose – žemės ūkio bendrovėse reikia sodinti, prižiūrėti ir nuimti derlių. Įprastai vyrauja paprasti, greitai išmokstami darbai, tad vieną ar kelis mėnesius dirbantiems asmenims nėra keliami aukštos kvalifikacijos reikalavimai“, – pasakoja Valdas Strazdas, įdarbinimo agentūros „BIURO“ vadovas.

„Ieškantieji darbo prioritetą teikia neterminuotiems darbo pasiūlymams, sezoninius darbus dažniau renkasi studentai ir moksleiviai atostogų metu. Vasarą paslaugų, apgyvendinimo, maitinimo ir prekybos įmonės aktyviai ieško salės darbuotojų, kasininkų, ledų, suvenyrų pardavėjų, dviračių nuomos punktų darbuotojų, padavėjų, barmenų, virėjų, pagalbinius darbus galinčių atlikti žmonių. Dėl lankstaus darbo grafiko, galimybės gauti arbatpinigių ir lavinti užsienio kalbų įgūdžius šių darbų noriai imasi jaunimas“, – pastebi Ligita Valalytė, Užimtumo tarnybos direktorė.

Atlyginimai auga dvigubai sparčiau

Šiais metais darbo užmokestis sezoniniams darbuotojams auga itin sparčiai – atlyginimai auga dvigubai sparčiau nei vidutinis darbo užmokestis šalyje.

„Lyginant su praėjusiais metais, jis yra 10–15 proc. didesnis, kai visoje šalyje atlyginimas kyla 7–8 proc. Svarbu paminėti tai, kad jei darbuotojo reikia jau rytdienai, gali būti siūlomas netgi dvigubai didesnis darbo užmokestis. Taip pat prie išaugusio atlyginimo dažnai darbuotojams yra siūlomos papildomos naudos, pavyzdžiui, gyvenamasis plotas ar nemokamas maitinimas, kas suteikia sąlygas dar daugiau uždirbti“, – teigia V. Strazdas.

Šiuo metu vasaros darbų sezonas tik įsibėgėja – jis tęsis iki spalio mėnesio, o gerai dirbantiems darbuotojams dažnai yra pasiūlomas nuolatinis darbas, rodo įdarbinimo agentūros „BIURO“ duomenys.

Klaipėdoje – neišnaudotos galimybės

Daugiausia darbo pasiūlymų atsiranda trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau pastebima tendencija, kad ne visuose miestuose yra pasinaudojama tokiomis galimybėmis.

„Norinčių dirbti Klaipėdoje yra mažiausiai. Skatiname jaunimą ar norinčius keisti darbą pasinaudoti galimybe vasaros metu pradėti karjerą ar ją keisti. Ypač kai tam yra tiek daug galimybių“, – teigia V. Strazdas.

Pašnekovas įvardija, kad darbuotojų sezoninio darbo finansiniai lūkesčiai svyruoja nuo 555 iki 1000 eurų. Rasti darbą pagal savo poreikius ypač paprasta sezoninių darbų platformoje „Vasaros darbų bankas“. Ši platforma kasmet pritraukia vis daugiau vartotojų – tiek darbdavių, tiek darbo ieškančio jaunimo. Praėjusią vasarą buvo įdarbinti beveik 1000 kandidatų, tai yra 20 proc. daugiau nei prieš metus. 

Apie projektą „Vasaros darbų bankas“

Įdarbinimo agentūros „BIURO“ inicijuotas socialinis projektas, skirtas padėti jaunimui nuo 18 metų įsidarbinti vasaros metu. Šiuo projektu kartu su partneriais siekiama padėti spręsti problemą, kai didelė jaunimo dalis taip ir lieka rinkoje be darbo, o verslas neišsprendžia savo esminės problemos – darbuotojų trūkumo vasaros sezono metu. Bendrovė projektą vysto bendradarbiaudama su Užimtumo tarnyba prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Darbo pasiūlymus galima rasti adresu: www.vasarosdarbubankas.lt ir www.facebook.com/vasarosdarbubankas/ .

Kontaktai žiniasklaidai:

Eglė Girdauskaitė

+370 6 18 63 509

egle@gravitas.lt

Facebook komentarai
});}(jQuery));