Seymour Hersh : Korupcija Ukrainoje prilygsta Afganistanui

1c506def 1d3b 4e83 88a3 8daf209dac72 1590x1058

1c506def 1d3b 4e83 88a3 8daf209dac72 1590x1058

PREKYBA SU PRIEŠU
Ar J. Bideno administracija, Kijeve siaučiant korupcijai ir JAV kariams telkiantis prie Ukrainos sienos, yra numačiusi konflikto baigtį?

SEYMOUR HERSH
2023-04-12

JAV prezidentas J. Bidenas su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, trečiadienį, 2022 m. gruodžio 21 d., Ovaliajame kabinete. / Oficiali Baltųjų rūmų nuotr.
Ukrainos vyriausybė, kuriai vadovauja Volodymyras Zelenskis, Amerikos mokesčių mokėtojų lėšomis brangiai moka už gyvybiškai reikalingą dyzelinį kurą, kuris padeda Ukrainos kariuomenei judėti kare su Rusija. Nežinoma, kiek V. Zelenskio vyriausybė moka už vieną galoną degalų, tačiau Pentagonas dešimtmečius trukusio Amerikos karo Afganistane metu už benzino gabenimą iš Pakistano uosto sunkvežimiais ar parašiutais į Afganistaną mokėjo iki 400 JAV dolerių už galoną.

Taip pat nežinoma, kad V. Zelenskis degalus pirko iš Rusijos – šalies, su kuria ji ir Vašingtonas kariauja, o Ukrainos prezidentas ir daugelis jo aplinkos žmonių pasisavindavo nesuskaičiuojamus milijonus Amerikos dolerių, skirtų dyzelinui apmokėti. Vieno Centrinės žvalgybos valdybos analitikų vertinimu, praėjusiais metais pasisavintų lėšų suma siekė mažiausiai 400 mln. dolerių; kitas ekspertas korupcijos lygį Kijeve palygino su Afganistano karo lygiu, „nors iš Ukrainos nebus gauta jokių profesionalių audito ataskaitų”.

„Zelenskis iš rusų pirko dyzeliną su nuolaida”, – sakė man vienas gerai informuotas amerikiečių žvalgybos pareigūnas. „O kas moka už dujas ir naftą? Mes. Putinas ir jo oligarchai iš to uždirba milijonus”.

Man buvo pasakyta, kad daugelis Kijevo vyriausybinių ministerijų tiesiog „varžosi”, kad įsteigtų priedangos įmones ginklų ir šaudmenų eksporto sutartims su privačiais ginklų prekeiviais visame pasaulyje, kurie visi teikia kyšius. Daug tokių bendrovių yra Lenkijoje ir Čekijoje, tačiau manoma, kad kitos veikia Persijos įlankoje ir Izraelyje. „Nenustebčiau sužinojęs, kad yra ir kitų tokiose vietose kaip Kaimanų salos ir Panama, ir jose dalyvauja daug amerikiečių”, – sakė man vienas amerikiečių tarptautinės prekybos ekspertas.

Korupcijos klausimas buvo tiesiogiai iškeltas Zelenskiui per praėjusių metų sausio mėnesį Kijeve vykusį susitikimą su CŽV direktoriumi Williamu Burnsu. Kaip man sakė žvalgybos pareigūnas, tiesiogiai susipažinęs su šiuo susitikimu, jo pranešimas Ukrainos prezidentui buvo kaip iš 1950 m. filmo apie mafiją. Aukšto rango generolai ir vyriausybės pareigūnai Kijeve piktinosi tuo, ką jie laikė Zelenskio gobšumu, todėl Burnsas sakė Ukrainos prezidentui, kad „jis pasiėmė didesnę dalį pinigų, nei teko generolams”.

Burnsas taip pat pateikė Zelenskiui trisdešimt penkių generolų ir aukštų pareigūnų, apie kurių korupciją žinojo CŽV ir kiti Amerikos vyriausybės atstovai, sąrašą. Po dešimties dienų Zelenskis atsakė į amerikiečių spaudimą – viešai atleido dešimt labiausiai į sąrašą įtrauktų pareigūnų ir daugiau nieko nedarė. „Tie dešimt, kurių jis atsikratė, įžūliai gyrėsi turėtais pinigais – važinėjo po Kijevą naujuoju mersedesu”, – pasakojo man žvalgybos pareigūnas.

https://seymourhersh.substack.com/p/trading-with-the-enemy

Facebook komentarai
});}(jQuery));