Šeimų sąjūdis jau pareikalavo, kad pedofilijos byla nebūtų numarinta, kaip Garliavos byla

hy

hy

LIETUVOS ŠEIMŲ SĄJŪDIS

Pareiškimas dėl padėties Lietuvoje

2023 m. sausio 25 d.

Pastarųjų dienų įvykiai šalyje, kilus naujojoje Lietuvos istorijoje dar neregėtam skandalui dėl įtariamos pedofilijos valdančiosios Seimo konservatorių partijos frakcijos gretose, rodo visišką Lietuvos teritoriją laikinai administruojančių asmenų moralinę degradaciją ir valstybę į pražūtį vedančios nomenklatūrinės – oligarchinės politinės sistemos supuvimą.

Tai, kad valdantieji nebesugeba užgniaužti skandalo ir prarado teisėsaugos kontrolę, akivaizdžiai liudija faktą, jog šalies politinį lauką realiai kontroliuojančios šešėlinės finansinės ir politinės galios bei konkuruojančios grupuotės jėgos struktūrose, atsižvelgdamos į pasikeitusį jėgų santykį ir artėjant rinkimams, pradėjo tarpusavio kovą dėl įtakos valstybėje.

Šioje kovoje valdantiesiems jau paskirtas pralaimėtojų vaidmuo, jie paprasčiausiai nurašyti į nuostolius. Tarptautinės politinės jėgos, nuo kurių tiesiogiai priklauso Lietuvos teritorijos laikinųjų administratorių svarbūs tarptautine prasme sprendimai, toleruoja šių asmenų elgseną tol, kol užtikrinamas jų lojalumas ir šalies vidinis stabilumas. Manome, kad ši tolerancija pasiekė ribą ir artimiausiu metu situacija gali iš esmės pasikeisti.

Valdančiųjų elgesys juos ištikusioje krizėje atgrasus, apgailėtinas ir atskleidžia visuomenei jų moralės lygį. Niekas negalvoja apie aukas, jų skausmą ir šeimų išgyvenimus, juolab apie tai, kad pedofilijos problema yra reali ir ją reikia spręsti. Apsiribojama viešu išsisukinėjimu nuo politinės atsakomybės, siekiu paneigti savo pačių moralinę kaltę, veidmainiškai imituoti ir po to užgniaužti diskusijas žiniasklaidoje.

Nujausdami artėjančią savo politinio gyvenimo pabaigą, valdantieji visas strategines valstybines įmones verčia akcinėmis bendrovėmis su įstatymiškai privalomu nuo valstybės nepriklausomų asmenų dominavimu bendrovių stebėtojų tarybose ir valdybose, skiria savo aplinkos asmenis jų generaliniais direktoriais ir tuo rengia pagrindą visuotiniam, nelengvai atšaukiamam strateginių sričių užvaldymui.

Tai, kam bus panaudojama ši įmonių pertvarka, gerai rodo padėtis elektros ūkyje, įstatymine prievarta gyventojus privertus pasirašyti ilgalaikes sutartis, kuriose kainos buvo užfiksuotos jų piko metu. Pasikeitus tendencijoms elektros rinkoje, tiekėjų maržos kelis kartus viršija elektros savikainą, skurdinami gyventojai ir stumiami į bankrotą verslai. Ši situacija, ciniškai naudojantis Seimo pedofilijos skandalu, maskuojama nuo visuomenės ir nutylima žiniasklaidoje.

Lietuvos šeimų sąjūdis:

1. Reikalauja, kad ikiteisminis tyrimas dėl pedofilijos Seime būtų vykdomas iki galo ir nevilkinamas, o visuomenė, griežtai išlaikant nukentėjusių asmenų ir jų šeimų teisę į privatumą, būtų nuolat informuojama apie tyrimo eigą.

2. Reikalauja valstybinių institucijų ir tarnybų suteikti nukentėjusiems vaikams ir jų tėvams visapusišką pagalbą ir apsaugą nuo bet kokio neigiamo poveikio, griežtai taikant Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos įstatymą.

3. Reikalauja Seimo svarstyti ir priimti griežtesnes kovos su pedofilija teisines priemones, kurios yra numatytos ir paskelbtos Lietuvos šeimų sąjūdžio programoje.

4. Reikalauja nedelsiant nustatyti visų nuosavybės formų elektros tiekimo įmonėms maržų ribas ir prievolę tiekimo kainas peržiūrėti kiekvieną mėnesį, neteisėtai, pasinaudojant stipresniojo sutarties dalyvio galimybėmis gautus viršpelnius grąžinti vartotojams, o akcinę bendrovę IGNITIS GRUPĖ nacionalizuoti.

5. Pareiškia, kad valdančioji koalicija prarado bet kokią politinę ir moralinę teisę būti valdžioje. Valstybėje ir visuomenėje prasidėjusios ir gilėjančios krizės priežastys yra sisteminės ir esama priešprieša gali būti sprendžiama tik imantis esminių politinių reformų.

6. Kviečia piliečius kuo aktyviau dalyvauti artėjančiuose savivaldos rinkimuose ir savo pasyvumu neleisti valdantiesiems išlaikyti savo pozicijų. Atsižvelgiant į konkrečią situaciją kiekvienoje savivaldybėje, remkime piliečius, susitelkusius į politinius komitetus ir visuomenininkų koalicijas. Valdančiųjų partijų atstovams savivaldos rinkimuose – vieningas NE ir nei vieno balso!

7. Kviečia piliečių asociacijas ir bendruomenes, profsąjungas, visuomenės organizacijas, opozicines partijas ir politinius judėjimus, visus neabejingus Lietuvos ir savo šeimų ateičiai žmones pradėti rengtis Seimo rinkimams ir telktis į vieningą, visos Tautos koaliciją, kurios tikslas – pakeisti ne pasekmes, o priežastis, įgyvendinti esmines politines demokratines reformas ir sugrąžinti valstybę jos piliečiams.

Lietuvos šeimų sąjūdis

 

Gali būti medis vaizdas

All reactions:

92Gaila Kupčiūnienė, Ina Zepčiukaitė-Jurkaitienė ir Dar 90 žmonių

Facebook komentarai
});}(jQuery));