Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Teismo prašoma ištirti, ar kompensavimo už pirktas gamtines dujas tvarka yra teisėta ir nesupriešina vartotojų“

Seimo TS-LKD frakcijos pranešimas: „Teismo prašoma ištirti, ar kompensavimo už pirktas gamtines dujas tvarka yra teisėta ir nesupriešina vartotojų“

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius šiandien kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašydamas ištirti, ar šiuo metu nebuitiniams gamtinių dujų vartotojams galiojanti permokos už 2013–2014 metais nepagrįstai brangiai įsigytas dujas kompensavimo tvarka neprieštarauja įstatymuose įtvirtintiems ekonomiškai pagrįstos dujų kainos, nediskriminavimo bei kitiems teisės principams.

 

Abejonių kelia Valstybinės kainų ir energetikos komisijos tvarkose įtvirtintos nuostatos, kurios nenumato kompensacijų visiems permokėjusiems vartotojams, tačiau jas gauna ir tie vartotojai, kurie dujas vartoja šiuo metu, tačiau nepirko dujų anksčiau, kai jų kaina buvo nepagrįstai didelė.

 

„Niekaip negalime suprasti dabartinės valdžios sprendimų bei principų, kuriais vadovaujantis jie priimami. Nueita formaliu keliu: kompensuojama visiems, kurie dabar perka dujas, neatsižvelgiant, ar jie yra jas anksčiau pirkę ir permokėję, ar ne. Tai nėra teisinga, mūsų nuomone, ta permoka turi būti grąžinama tik tiems, kurie tuomet mokėjo neteisingai aukštą kainą“, – sakė Seimo opozicijos lyderis.

 

Šie sprendimai ypač svarbūs tiems šilumos vartotojams, kuriems tiekiama šiluma 2013–2014 metais buvo gaminama deginant iš tuometinių „Lietuvos dujų“ perkamas gamtines dujas.

 

A. Kubilius taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius Algirdo Butkevičiaus vadovavimo Vyriausybei metus priimta virtinė nelogiškų, nekompetentingų, vienadienių sprendimų, kurie supriešina visuomenę ir turės neigiamų pasekmių ateityje.

Facebook komentarai
});}(jQuery));