G.Nausėdos ir V.Pranckiečio nusikaltimai ir padėjo liberalams nugalėti suklastotuose Seimo rinkimuose

viktoras-pranckietis-ir-gitanas-nauseda-5d4d477a27b64

viktoras-pranckietis-ir-gitanas-nauseda-5d4d477a27b64

G.Nausėdos ir V.Pranckiečio nusikaltimai ir padėjo liberalams nugalėti suklastotuose Seimo rinkimuose

Konstitucinis teismas atsisakė nagrinėti, ar Seimo rinkimai buvo suklastoti. Toks sprendimas turėtų pradžiuginti konservatorius ir visokio plauko liberalus, kurie rinkimus laimėjo naudodami įvairiausias juodąsias technologijas.

Nors įstatymas aiškiai sako, kad po to, kai politinės partijos kreipiasi į Seimą bei prezidentą dėl suklastotų rinkimų, tai „Seimas ar Respublikos Prezidentas ne vėliau kaip per 48 valandas kreipiasi į Konstitucinį Teismą su paklausimu dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo”.

Tačiau Seimo pirmininkas Pranckietis nusprendė, kad „Seimas – tai aš”, todėl nesikreipsiu. Lygiai tą patį nusprendė ir mūsų aukštas ir gražus Barbius – „aš nenoriu, todėl nesikreipsiu”:

kliedesiai is prezidenturos scaled

 

 

Akivaizdu, kad Nausėdos ir Pranckiečio norai ar nenorai čia nieko nereiškia – jie privalo vykdyti įstatymą. tačiau sąmoningai to nepadarė, todėl suklastoti Seimo rinkimai ir tapo legaliais.

Galima įvairiai vertinti Lenkų rinkimų akciją, tačiau faktas tas, kad prieš šią partiją tie patys liberalai naudo pačias juodžiausias technologijas – propagandisto Andriaus Tapino „Laisvės TV“ vykdyta plataus masto informacinė politinė kampanija „Viso gero, Voldemortai“ ir dešimtimis tūkstančių platinami antilenkiški leidiniai, matyt, kad veikė ir ši partija nepateko į Seimą.

 

Viso gero Valdemarai laikrastis A2

Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis po šių rinkimų tapo liberalu – įdomu, kaip tie liberalai jam atsidėkos už tai, kad sužlugdė Seimo pastangas kreiptis į Komstitucinį teismą dėl išaiškinimo, ar rinkimai buvo teisėti.

Beje, redakcija primena, kad Seimo rinkimai buvo neteisėti ne tik dėl Tapino akcijos, tačiau ir dėl to, kad VRK atsisakė registruoti rinkimuose Neringą Venckienę, o taip pat įregistravo pavėlavusią dokumentus pateikti Laisvės partiją. Todėl akivaizdu, kad VRK dirba konservatoriams ir liberalams, ir visomis priemonėmis trukdo jų konkurentams dalyvauti skaidriuose rinkimuose.

KT paskelbė, kad atsisakė nagrinėti Seimo prašymą išnagrinėti, ar rinkimai buvo teisėti, dėl formalios priežasties – neva Seimas pavėlavo kreiptis su prašymu.

T.y. KT nurodė, kad VRK oficialiai paskelbė rinkimų rezultatus 2020 m. spalio 31 d. 21 val. 08 min. Įstatymas numato, kad Seimas skųstis dėl suklastotų rinkimų turėjo ne vėliau kaip per 72 valandas nuo rinkimų rezultatų paskelbimo, t. y. ne vėliau kaip 2020 m. lapkričio 3 d. 21 val. 08 min.

Tačiau Seimas nutarimą kreiptis į KT priėmė tik  lapkričio 10 d., o kol šis nutarimas paštu nukeliavo iki KT, atėjo jau ir lapkričio 12 d. 10 val. 15 min.

Todėl KT nurodė, kad terminas jau praleistas. Žinoma, KT galėjo pripažinti, kad terminas praleistas dėl objektyvių priežasčių – sąmoningų Seimo pirmininko Pranckiečio veiksmų, kurie blokavo tokį nutarimą, tačiau KT pažiūrėjo formaliai, nes tai labai naudinga konservatoriams ir liberalams.

Lenkai nurodė, kad jie skundu dėl suklastotų rinkimų kreipėsi iškarto po VRK rezultatų paskelbimo. Tačiau Pranckietis sąmoningai blokavo pastangas Seimui susirinkti ir priimti nutarią kreiptis į KT.

Ar Seimo Pirmininkui suteikta galia pažeisti įstatymus?, – klausia LLRA-KŠS frakcijos narys Česlav Olševski, – prieš 30 metų Lietuva atgavo Nepriklausomybę, dėl kurios kovojo. Turime įstatymus, kurie visiems galioja vienodai. Ir štai po 30 nepriklausomybės metų Seimo Pirmininkas vienasmeniškai priima sprendimą ir pažeidžia įstatymus nors jo, kaip vieno iš valstybės vadovo, pareiga yra užtikrinti, kad šioje valstybėje būtų paisoma įstatymų.

LLR (žr. priedą) kreipėsi į Prezidentą ir į Lietuvos Respublikos Seimą dėl pažeidimų, galėjusių turėti esminės įtakos Seimo rinkimų rezultatams. Dokumentai buvo nusiųsti elektroniniu paštu. Tą pačią dieną spalio 31 d. 21 val. 36 minutės dokumentai buvo nusiųsti registruotu paštu (žr. priedą). Jeigu Prezidentas gavo ir perskaitė siųstą kreipimąsi, tai LR Seimo Pirmininkas nesugebėjo patikrinti pašto dėžutės. Juk jam matyt buvo laisvadienis:

 

PRIEDAS1

PRIEDAS3

Seimo rinkimų įstatymo 86 str. 6 dalis aiškiai pasako, kad „Partijos, iškėlusios kandidatus į Seimo narius, kandidatai į Seimo narius Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimus arba jos atsisakymą nagrinėti skundus dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų ne vėliau kaip per 24 valandas po to, kai oficialiai paskelbiami rinkimų galutiniai rezultatai, gali apskųsti Seimui ar Respublikos Prezidentui. Tokiais atvejais Seimas ar Respublikos Prezidentas ne vėliau kaip per 48 valandas kreipiasi į Konstitucinį Teismą su paklausimu dėl Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo“. LLRA-KŠS nepavėlavo ir atliko šį veiksmą operatyviai ir laiku. Kreipimasis išsiųstas spalio 31 d. 20:19 minučių, praėjus kiek daugiau nei 4 valandoms po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija oficialiai paskelbė rinkimų rezultatus.

Tačiau Seimo Pirmininkas neatliko savo pareigų, o viešai pateikia klaidinančią ir melagingą informaciją.

Dar vienas pažeidimas – Seimo Pirmininkas vietoj to, kad informuotų Seimo narius apie gautą skundą ar skundus (tikėtina, kad jų galėjo būti ir daugiau), organizuotų Seimo posėdį , nusprendė, kad Seimas – tai aš ir paskelbė nesikreipsiantis į Konstitucinį Teismą. Partija uždavė teisėtą klausimą, į kurį norėtų gauti atsakymą. Tačiau ieškoma pretekstų ir būdų šio reikalavimo įtvirtinto įstatymuose nepaisyti. Ko gi bijo vienas iš Lietuvos vadovų?

Ir tik antradienį visi Seimo nariai sužinojo iš žiniasklaidos, kad Seimo Pirmininkas vienas pats nusprendė kaip turi elgtis visas Seimas. Ir štai po tokio piktybiško vilkinimo šiandien mes girdime melą, neva partija pavėlavo.

Seimo Pirmininke, partija nepavėlavo, tai Jūs pažeidėte įstatymus ir nepaisėte demokratijos vertybių! O gal čia labiau tiktų žodis – sabotažas?

Ir pabaigai, pateiksiu Konstitucinės teisės profesoriaus Vytauto Sinkevičiaus nuomonę, kurią publikavo portalas lrt.lt. Jo manymu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neturi teisės vienasmeniškai priimti sprendimo nesikreipti į Konstitucinį Teismą dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos skundo, kuriame partija ginčija rinkimų rezultatus. Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas mano, kad partijos skundas turi būti perduotas svarstyti visam parlamentui „Manau, kad Seimo pirmininkas neatlieka tos pareigos, kuri jam numatyta įstatyme. Seimas turi svarstyti tą klausimą ir spręsti, kreiptis ar nesikreipti į Konstitucinį Teismą. Seimo pirmininkas vienas negali pasakyti, kad Seimas nesvarstys to klausimo“, – BNS antradienį sakė V. Sinkevičius.

(https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1267830/pranckietis-atsisako-kreiptis-i-konstitucini-teisma-del-llra-kss-skundo)

Taigi, Seimo Pirmininke Viktorai Pranckieti, ar Jūsų kol kas dar užimamas postas leidžia Jums pažeisti įstatymus ir apgaudinėti visuomenę? Ar tik nereikėtų svarstyti Jūsų melo ir aplaidaus elgesio tarnaujant valstybei? Nors gal Jums tai yra įprasta, prisiminkime, kaip pavasarį buvo atšaukiami svarbūs Lietuvai renginiai. Seimo valdyba „priimdavo sprendimus“ posėdžių, kurių net nebuvo metu. Ar sprendimų priėmimas priklauso nuo vieno žmogaus, ar parlamentinė valstybė taip turi veikti?

Facebook komentarai
});}(jQuery));