Seimo NSGK pirmininkas V. Bakas: nesididžiuoju dėl to, kuo tapo portalas ekspertai.eu

Bakas1

Bakas1

Seimo NSGK pirmininkas V. Bakas: nesididžiuoju dėl to, kuo tapo šis portalas 

 

Bakas1

Paskelbta: 2018-05-17 05:57 Autorius: ekspertai.eu

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas pranešė, kad sulaukė žurnalistų klausimų apie jo sąsajas su portalu ekspertai.eu.

 

„Šiandien Iš „Lietuvos ryto“ žurnalistų prieš komiteto posėdį susilaukiau klausimų apie mano sąsajas su ekspertai.eu portalu. Tai jau trečias kartas kai žurnalistai domisi apie tai. Pirmą kartą šio klausimo sulaukiau iš karto po to, kai buvau išrinktas į Seimą.

 

Antrą kartą to paties manęs klausė kai ėmėmės Rosatom vaidmens arba kitaip tariant vadinamo Mindaugo Basčio veiklos tyrimo.

 

Trečią kartą tai vyksta dabar – kai einame į pabaigą su parlamentiniu tyrimu dėl interesų grupių įtakos valstybės valdymui.

 

Neturiu ko slėpti ir nesigailiu dėl to, kad teko kažkiek prisiliesti prie internetinės žiniasklaidos, kuri nagrinėjo korupciją ir piktnaudžiavimus pradžios.

 

Nesididžiuoju dėl to, kuo tapo šis portalas man kartu su kai kuriais komandos nariais pasitraukus iš šio portalo valdybos prieš ketverius metus.

 

Per pirmuosus šios žiniasklaidos priemonės gyvavimo metus mums pavyko atskleisti ne vieną skandalingą istoriją. Taigi dar kartą teikiu savo paaiškinimą apie ekspertai.eu pradžią ir mano dalyvavimą šio portalo veikloje.

 

Ilgą laiką šis faktas neužkliūvo, viskas prasidėjo tuomet, kai tapau Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku. Kai kurių šaltinių duomenimis, vis dar esu šios svetainės dalininkas. Visgi, išties iš ekspertai.eu oficialiai pasitraukiau kiek daugiau nei prieš ketverius metus – 2014-ųjų gegužę. Pasitraukimo procedūra pradėta dar keliais mėnesiais anksčiau.

2011-ųjų gegužę buvau vienas iš tų žmonių, kurie padėjo įsteigti viešąją įstaigą „Ekspertai.eu“. Nuo to laiko ekspertai.eu pradėjo savo veiklą kaip oficiali žiniasklaidos priemonė. Tiesa, pats ekspertai.eu projektas veikė seniau – portalas startavo 2007 metais.

 

Prie projekto dirbo žurnalistai, teisininkai, menininkai, kultūros žmonės. Aš šio portalo komandą konsultavau teisiniais klausimais. Be to, parengiau steigiamuosius dokumentus. Viską dariau tik visuomeniniais tikslais, iš šios įstaigos pajamų nesu gavęs.

 

Aktyviai dalyvaudamas visuomeninėje veikloje siekiau, kad būtų įsteigta žiniasklaidos priemonė su labai aiškia misija. Šio portalo paskirtis buvo atlikti žurnalistinius tyrimus, susijusius su neteisėtais šalies politikų veiksmais, pareigūnų piktnaudžiavimais, korupcija.

 

Pagal sumanymą VšĮ „Ekspertai.eu“ turėjo tapti kooperatine bendrove. Tai turėjo būti tokia žiniasklaidos priemonė, kurią išlaikytų jos nariai – pajininkai. Taip būtų užtikrinimas žiniasklaidos priemonės skaidrumas, nepriklausomumas nuo rėmėjų.

 

Mano nuomone, ekspertai.eu galėjo kelti nerimą tik tiems, kurie buvo prisidėję prie tam tikros neteisėtos veiklos. Portalas viešino korupcinius sandorius, žurnalistai rinko informaciją, todėl jo veikla, galėjo būti „pavojinga“ tiems asmenims, kurie vykdė nusikalstamą veiklą.

 

Siūlau prisiminti keletą konkrečių pavyzdžių, kuriuos praeityje analizavo ekspertai.eu. Pažvelkite į kelis konkrečius įvykius bei jų įgyvendinimo biudžetą. Peržiūrėję ekspertai.eu surinktą medžiagą galėsite nuspręsti ar ši informacija išties žalinga.<…>

 

Renkant duomenis ekspertai.eu bendradarbiavo su specialiosiomis tarnybomis, prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, nevyriausyvinėmis organizacijomis, Seimo komitetais.

 

Taip pat galite paskaityti kitas istorijas kuriomis domėjosi ekspertai.eu. <…>

Norėčiau, jog į viešumą ir dabar patektų informacija, kuri byloja apie tiesiog akivaizdžiai neskaidriai vykdomą veiklą. Labai gerbiu žurnalistus, kurie į viešumą kelią atvejus, kai yra švaistomas valstybės turtas. Jeigu informacija nebūtų viešinama, galbūt, kai kurie politikai, valstybės pareigūnai, tarnautojai ir toliau piktnaudžiautų jiems suteiktomis galiomis, darytų žalą valstybės finansų sistemai, jos ekonomikai.

 

 

 

NSGK pirmininko, žaliojo valstiečio V. Bako paaiškinime yra netikslumų, tačiau jie nėra labai reikšmingi.

 

Ekspertai.eu atkreipia dėmesį tik į kelias detales.

 

 

 

V. Bako tegimu, „ekspertai.eu bendradarbiavo su specialiosiomis tarnybomis, prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, nevyriausyvinėmis organizacijomis, Seimo komitetais“.

 

Tačiau ekspertai.eu yra bendradabiavę tik su Seimo Antikorupcine komisija dėl kelių projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) epizodų, kurie, Lietuvos teisėsaugos pastangomis, baigėsi nieko.

 

Ekspertai.eu niekada nebendradarbiavo su specialiosiomis tarnybomis, prokuratūra, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ar kitomis valstybės institucijomis.

 

Taip, prokuratūrai bei minėtoms institucijoms daugelį kartų buvo pateikiama išsami informacija ir dokumentai apie labai konkrečius ir sunkius finansinius nusikaltimus ir piktnaudžiavmus tarnyba, tačiau visais iki vieno be išimties atvejais minėtos institucijos, jei ikiteisminius tyrimus ir pradėdavo, juos sėkmingai numarindavo.

 

Galima tik priminti, kad pirmą kartą ekspertai.eu, tuomet dar naiviai nieko nežinodami, kaip veikia nusikalstamas Lietuvos teisėsaugos pasaulis ir tikėdamiesi teisingumo, į prokuratūrą kreipėsi 2008 m. birželio 11 d. ir ikiteisminis tyrimas buvo nedelsiant pradėtas dėl nedidelio VEKS epizodo – septyniomis kalbomis Lietuvą pasaulyje garsinančio portalo lietuva.gyvai.eu.

 

 

 

Šiandien labai daug būtų galima pasakoti, kokia nusikalstama veika užsiima prokuratūra, kokius nykius politinius užsakymus, vietoj to kad tirtų daugybinius didžiosios korupcijos atvejus, vykdo Specialių tyrimų tarnyba (STT), kaip dokumentus klastoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ar ką realiai veikia Valstybės saugumo departamentas (VSD).

 

Apie visa tai begalę informacijos galima rasti ekspertai.eu skiltyse „Antimafija“ „Politika“ bei kitose.

 

 

 

Apmaudu, kad į valdžią atėjus žaliesiems valstiečiams, nusikaltama specialiųjų tarnybų – pirmiausia prokuratūros, STT, VSD – veikla nebuvo pradėta kardyti. Apmaudu, kad Viešųjų pirkimų tarnyba ir toliau tik stebi, kad milijardinės valstybės biudžeto lėšos ir toliau būtų įsisavinamos „teisėtai“.

 

Būtent minėtos tarnybos tiesiogiai atsakingos už daugybę įspūdingų  privatizacijų (išvogimų) Lietuvoje, ofšorinę SGD terminalo nuomą, nesibaigiančią pedofilijos ir žudymų bylą, nuolatinį Konsitucijos niekinimą ir perversmą valstybėje Konstitucinio teismo pagalba… Visa tai tik labai mažytė dalis nusikaltimų, kurie iki šios dienos nesulaukė deramo įvertinimo, o visų tų istorijų dalyviai ar vykdytojai nepasiekė teisiamųjų suolo.

 

Sunku pasakyti, ką V. Bakas turi omenyje teigdamas, kad neisdidžiuoja dėl to, kuo tapo šis portalas (ekspertai.eu) jam kartu su kai kuriais komandos nariais pasitraukus iš šio portalo valdybos prieš ketverius metus. Reikėtų, kad jis tai patikslintų.

 

Gal būt V. Bakui nepriimtina, kad ekspertai.eu labai nedviprasmiškai laikosi pozicijos, jog Lietuvai iki alkūnių išsikruvinus savo rankas anksčiau ar vėliau teks atsakyti už provokacijas ir nusikaltimus, kurie yra vykdomi Ukrainoje?

 

Gerai, daugiau nesiplėskime, mes tai spėsime padaryti.

 

Ekspertai.eu tik informuoja, kad nuo 2016 m. pabaigos, kai V. Bakas pradėjo vadovauti Seimo NSGK komitetui, jam nuolatos buvo pateikinėjami labai konkretūs klausimai susiję tiek su nacionaliniu saugumu, tiek su korupcija (V. Bakas yra ir Seimo Antikorupcijos komisijos narys).

 

Tačiau per visą ši laiką V. Bakas dėl iki šiol nežinomų priežasčių niekaip nesugebėjo į pateiktus klausimus atsakyti, o jo padėjėjas Justas Valiuškevičius tik kartais informuodavo, kad su pateikta informacija susipažįstama.

 

Todėl dabar visai nebloga proga, dalį šių neatsakytų kreipimųsi su klausimais į V. Baką priminti.

 

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2016 12 01

 

Kaip žinoma, visai šalia Vilniaus, kaip yra informavęs politikas ir diplomatas Žygimantas Pavilionis, Rusija rengiasi karinei invazijai į Lietuvą, kuri mūsų šaliai gali būti paskutinė. O nepriklausomas portalas delfi.lt š. m. lapkričio 18 d. pranešė, kad Rusija į Ukrainą permetė didžiules karines pajėgas.

 

Ar tai kad Rusija į Ukrainą permetė didžiules karines pajėgas kažkaip susiję su tuo, kad teroristinės valstybės Rusijos invazija į Lietuvą gali būti įvykdyta artimiausiu metu?

 

Juk Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius visai neseniai taip pat yra pranešęs, kad Rusija gali pulti Baltijos šalis dar iki naujai išrinkto JAV prezidento priesaikos.

 

Prašome Jūsų, kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pakomentuoti susidariusią situaciją. Žinant, kad yra labai didelė, praktiškai neišvengiama tikimybė, kad artimiausiu metu Lietuva bus užpulta Rusijos, būtų labai svarbus Jūsų komentaras, kurį iš karto paviešinsime.

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2016 12 16

 

Kaip žinote, Lietuvoje savo veiklą puoselėjantis Švedijos pilietis Jonas Ohmanas siūlo pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą. Šis veikėjas taip pat yra aktyvus karo Ukrainoje dalyvis. Plačiau apie tai publikacijoje „Ukrainos gynėjas kviečia kuo skubiau pakeisti Salomėjos Nėries mokyklos pavadinimą“.

 

Šia proga norime užduoti kelis klausimus.

 

Prašome Jūsų, kaip Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko plačiau pakomentuoti, kokius kriterijus turi atitikti svetimos valstybės pilietis, kaip pavyzdžiui šiuo atveju švedas J. Ohmanas, kuris turėtų galimybę nekliudomai veikti perkopdamas galiojančius Lietuvos įstatymus?

    

Ar lietuviai, norintys užsiimti panašia veikla kaip J. Ohmanas, rinkti ir siųsti ginkluotę į trečiąsias ne NATO ir ne ES šalis, tai galėtų daryti bet kurioje ES valstybėje be problemų?

 

Iš anksto dėkojame už atsakymus.

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 01 30

 

2010 m. Lietuvoje veikė apie 3000 Rusijos slaptųjų tarnybų agentų. Šie agentai buvo pasiruošę įgyvendinti strateginius Rusijos tikslus.

 

Galima atkreipti dėmesį, kad trys tūkstančiai – tai praktiškai pulko apimties taktinis karinis dalinys, kuris gali susidėti iš 2-5 batalionų. Kitaip tariant, tai labai rimtas taktinis kovinis vienetas.

 

Didžiausia Rusijos agentų koncentracija buvo energetikos ir susisiekimo sektoriuose. Taip pat intensyviai buvo okupuojamas okupuojamas smulkusis verslas ir informacinė erdvė.

 

Kadangi laikai neramūs ir Rusija bet kada galėti pradėti karinę intervenciją į Lietuvą, prašome Jūsų atsakyti į kelis klausimus.

 

1 KLAUSIMAS. Kiek šiuo metu Lietuvoje veikia Rusijos slaptųjų agentų, ar jų padaugėjo, ar sumažėjo, palyginus su 2010 m.?

 

2 KLAUSIMAS. Kokiuose sektoriuose Rusijos agentų koncentracija šiuo metu didžiausia?

 

3 KLAUSIMAS. Kiek stipriai iki šios dienos Rusijos agentams pavyko okupuoti smulkųjį verslą ir informacinę erdvę?

 

4 KLAUSIMAS. Ar tai, kad prieš metus iš Lietuvos rinkos gamtinių dujų rinkos beveik išstumtas „Gazprom“, kuris šiemet vėl atsirieks didesnę jos dalį, yra Lietuvoje veikiančių Rusijos slaptųjų tarnybų agentų darbas, ar tai tiesiog paprasčiausias verslas, visiškai nesusijęs su Rusijos slaptaisiais agentais?

 

5 KLAUSIMAS. Kokios priežastys lemia, kad iki šiol neatskleistas nei vienas rimtas teroristinės Rusijos valstybės agentūrinis tinklas?

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 02 28

 

Vasario 22 d. Seimo valdyba susitiko su karinės žvalgybos pareigūnais.

 

„Parlamentarai iš jų išgirdo, kad šiuo metu išskirtinis dėmesys skiriamas kibernetinių atakų grėsmėms“, – skelbiama valstybinio transliuotojo LRT publikacijoje „Karinės žvalgybos pareigūnai: ypatingas dėmesys skiriamas kibernetinių atakų grėsmėms“.

 

Jūsų teigimu, pagrindinis iššūkis nacionaliniam saugumu šiais metais bus Baltarusijoje ir Rusijoje rengiamos pratybos „Zapad 2017“ bei kibernetinės ir informacinės atakos.

 

„Praėjusią savaitę NATO ir Vokietijos vadovų dėmesio centre atsidūrė ir suklastota naujiena iš Jonavos, apie neva vokiečių karių išprievartautą paauglę“, – apie vieną informacinių atakų skelbiama ir valstybinio transliuotojo LRT laidoje „Panorama“.

 

Tuo pačiu informuojama, kad tebetiriama, iš kokios šalies šis pranešimas apie išprievartautą paauglę siųstas Seimo pirmininkui bei kitiems politikams.

 

Nors tyrimas dar nebaigtas, valstybinis kanalas LRT pranešė, kad ši informacinė klastotė apie vokiečių karių išprievartautą paauglę – tai Maskvos darbas.

 

Kai vyksta karas, pavyzdžiui, Donbase, yra suskaičiuojamas kiekvienas į vieną ar kitą pusę iššautas sviedinys, skaičiuojami žuvusieji ir sužeistieji, skaičiuojami sugriauti gyvenamieji pastatai ir panašiai. Su ta statistika, kurią pateikia tarptautiniai stebėtojai bei kariaujančios pusės, karo metu visi gali susipažinti.

 

Kai vyksta kibernetinis informacinis karas, taip pat turėtų būti viskas užfiksuota, suskaičiuota ir paviešinta.

 

Kaip žinoma, mūsų šalies viešojoje erdvėje kiekvieną dieną skelbiama, kad Lietuva nuolatos patiria kibernetines ir informacines atakas iš Rusijos.

 

Prašome jūsų pateikti visą informaciją nuo 2013 m. pradžios, kiek ir kokių kibernetinių ir informacinių atakų iš Rusijos sulaukė Lietuva (o gal būt toks sąrašas, pildomas kiekvieną dieną, jau yra skelbiamas internete, jei taip, atsiųskite nuorodą).

 

Paprasčiau kalbant – reikia tęstinio sąrašo, kokia šių Rusijos atakų padaryta žala Lietuvai, kiek ir kokių atakų pavyko atremti, kiek kartų sėkmingai apsiginta, kiek kartų priešui pavyko pralaužti gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams.

 

Matydama visą kruopščiai surinktą ir susistemintą statistiką, tauta galėtų dar labiau susitelkti šiam naujųjų laikų karui, vykstančiam kiekvieną sekundę kompiuteriuose, telefonuose, kino ir koncertų salėse, prekybos centruose, turguose, virtuvėse ir t. t.

 

Toks paviešintas Rusijos hibridinių-informacinių-kibernetinių atakų sąrašas padėtų paneigti Rusijos skleidžiamus gandus, kad Rusijos, nors ir kaip provokuojamos, priversti pulti tradicinio karo ginklais nepavyksta, tai reikia kažką susifantazuoti, kad puola bent jau kibernetiniais-hibridiniais…

 

Iš anksto dėkojame už atsakymus ir sąrašą.

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 03 06

 

Gynybos ekspertai sako, kad Lietuva turi būti pasirengusi hibridinėms grėsmėms, apie tai kalbėta su JAV profesionalais, ieškota kontaktų su Pentagono specialistais, kovo 3 d. pranešė valstybinio transliuotojo laida „Panorama“.

 

Skelbiama, kad ypatingą dėmesį reikia skirti švietimui ir aiškinti žmonėms apie nacionalinį saugumą.

 

„Kibernetinės atakos, dezinformacija, melo skleidimas, valstybės ir kariuomenės prestižo žlugdymas – tai hibridinės grėsmės. Būtent kovai su jomis Lietuva turi skirti ypatingą dėmesį“, – cituojami gynybos ekspertai.

 

Pasak tų gynybos ekspertų, Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį – tai nauji įrankiai naudojami tikslams pasiekti, skelbia valstybinis transliuotojas reportaže „Hibridinės grėsmės“. Pasak LRT, į tai turėtų atkreipti dėmesį ir Lietuva.

 

Tame reportaže informavote, kad Lietuva nesėdi sudėjusi rankų – didina finansavimą gynybai. O kovojant su hibridinėmis grėsmėmis taip pat numatyti nauji žingsniai.

 

„Šioje pavasario sesijoje Seimui yra iššūkis švietimo reforma, viešojo sektoriaus reforma. Mes turime padaryti savo universitetus konkurencingus. Mūsų uždavinys ugdyti kritiškai mąstančias asmenybes. Taip, tai yra iššūkis, bet yra planas“, – teigiate jūs.

 

Tame pačiame „Panoromos“ reportaže dar kartą priminta, kad „prieš kelias savaites Lietuvoje buvo paskleista dezinformacija, neva čia dislokuoti Vokietijos kariai išprievartavo nepilnamatę“.

 

„Kai kurie politikai neatmetė galimybės, kad šią informaciją galėjo paskleisti Rusija, siekdama diskredituoti NATO pajėgas“, – sakoma valstybinio transliuotojo reportaže.

 

Tiesa, to paties transliuotojo vasario 22 d. reportaže užtikrintai buvo teigiama, kad dezinformacija apie Vokietijos karių išprievartautą paauglę yra Rusijos darbas.

 

Todėl kreipėmės į jus, prašydami paviešinti visą sąrašą, kuriame matytųsi, kiek šiame vykstančiame kibernetiniame kare Lietuvos priešui pavyko pralaužti mūsų gynybą ir kiek kartų šiame kare lietuviams pavyko smogti rusams.

 

Dabar, prie buvusių klausimų į kuriuos dar nespėjote atsakyti, pridedame dar vieną naują klausimą.

 

KLAUSIMAS. Kovo 3 dienos LRT „Panormos“ reportaže „Hibridinės grėsmės“ pranešama, kad Rusija kontroliuoja ne tik valdžios institucijas, bet ir kriminalinį pasaulį. Įvardinkite prašau, kokias valdžios institucijas Lietuvoje kontroliuoja Rusija? Ar tai tik Prezidentūra, ar yra ir daugiau valstybės institucijų, kurias kontroliuoja Rusija? Išvardinkite tas Rusijos kontroliuojamas Lietuvos valdžios institucijas, apie kurias kalbama LRT reportaže.

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 03 10

 

Vilniaus apygardos prokuratūra vadovauja, organizuoja ir kontroliuoja ikiteisminį tyrimą, pradėtą pagal LR BK 1702 straipsnio „Viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas“ 1 d., pranešė prokuratūros Komunikacijos skyrius.

    

„Tyrimas pradėtas gavus informaciją apie lietuvių kalba knygos formatu išleistą leidinį, kuriame, kaip įtariama, tikrovės neatitinkančiais teiginiais viešai neigiama ir tendencingai interpretuojama SSRS agresija 1991 m. sausio 13 d. įvykių metu“, – skelbiama pranešime pavadinimu „Pradėtas tyrimas dėl SSRS agresijos neigimo leidinyje“.

    

Informuojama, kad „tyrime atliekami būtini procesiniai veiksmai, įskaitant kratas, kurių metu rasti ir paimti svarbūs tyrimui daiktai bei dokumentai“.

    

„Įtarimai šiuo metu niekam nepareikšti“, – nurodoma pranešime.

 

Šaltiniai prokuratūroje informavo, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas ir kratos atliktos dėl naujai išleistos knygos „Išdavystės kaina“.

    

Šaltinių teigimu, konfiskuotas visas knygos tiražas.

    

Paaiškėjo, kad knygos autorė Iževske gimusi žurnalistė Galina Sapožnikova.

 

Priešiškos Lietuvai tarnybos šią knygą jau platina internete. Todėl akivaizdu, kad šios knygos konfiskavimas ir sunaikinimas tradicinėje jos formoje padėties neišgelbės.

 

Kreipiamės į jus informuodami, kad knyga laisvai prieinama internete, todėl politinė valdžia į ją turėtų ryžtingai reaguoti, taip kaip sureagavo ir Lietuvos teisėsauga.   

    

Siūlome jums į rankas paimti šią knygą, perskaityti, jei dar neperskaitėte, ir pradžiai organizuoti spaudos konferenciją, kurios metu galima būtų demaskuoti knygoje skleidžiamą melą ar dezinformaciją, vėliau tai paviešinant visoje nepriklausomoje valstybinėje žiniasklaidoje.

    

Tik tokiu būdu būtų suduotas neatremiamas informacinis smūgis Lietuvos priešams, ko jie labiausiai ir bijo.

    

Jokiu būdu negalima tylėti, kai įžūliai bandoma apnuodyti naivių Lietuvos piliečių smegenis.

 

Lauksime jūsų atsakymo į šį siūlymą.

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 04 18

 

Š. m. balandžio 11 d. buvo paskelbta, kaip „žalieji žmogeliukai užėmė Šalčininkų policiją“.

 

Buvo pranešama, kad 700 pareigūnų buvo sukelti ant kojų, gavus pranešimą, kad į Lietuvą įsiveržė vadinamieji žalieji žmogeliukai.

 

Tokias pratybas surengė Vidaus reikalų ministerija – įsiveržusios į Lietuvą diversantų grupės atakavo ir pasieniečius ir Šalčininkų pareigūnus.

 

Informuojama, kad „pastarieji pasipriešinti ginkluotiems įsibrovėliams nesugebėjo – komisariatas buvo užimtas, pareigūnų aukų neišvengta“.

 

„Nors tai buvo tik pratybos, tačiau vidaus reikalų ministro teigimu jos parodė, kad mūsų šalies pareigūnai nepasiruošę atremti tokio tipo grėsmes“, – buvo informuojama visuomenė.

 

Taip pat buvo skelbiama, kad ne tik policijos pareigūnai elgėsi netinkamai, bet ir netinkamai, nepilietiškai elgėsi ir dauguma Šalčininkų rajono gyventojų.

 

Ekspertai.eu sulaukė skaitytojo laiško, kuriame prašoma atsakyti į iškilusius, tačiau neatsakytus klausimus.

 

„Gerb. redakcija, po pratybų Šalčininkuose kilo daug neaiškumų. Gal galėtumėte paimti interviu iš kompetetingų pareigūnų ir paprašyti paaiškinti man, o kartu ir visiems skaitytojams, kaip turėtų elgtis teisingas Lietuvos pilietis okupacijos atveju. Ypač aktualūs yra šie klausimai:

 

1 KLAUSIMAS. Įvykus okupacijai, ar teisingas Lietuvos pilietis gali (privalo, turėtų, draudžiama) naikinti okupantus visomis turimomis priemonėmis?

 

2 KLAUSIMAS. Vėliau paaiškėjus, kad tai ne okupacija, o pratybos, – ko gali teisingas pilietis tikėtis už sunaikintus okupantus: gauti apdovanojimą už iniciatyvą; sėsti į kalėjimą; ir pan.

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 09 21

 

Sveikiname Jūs prasidėjus naujai eilinei Seimo sesijai. Tikimės, kad per ilgas atostogas gerai pailsėjote ir su dar didesniu entuziazmų tęsite kovą su didžiąja korupcija bei nuolatos, kaip ir iki šiol, informuosite piliečius apie Rusijos grėsmės.

 

Taip pat prašome, kad į visus Jums pateiktus klausimus atsakytumėte pats asmeniškai, o ne pavestumėte padaryti tai savo padėjėjui, kuriam ši užduotis, kaip ir pats pastebėjote, kol kas neįkandama.

 

Taigi, didelės sėkmės ir pereikime prie klausimų.

 

Pradžiai – pakartojame pernykštį klausimą, kuris dabar ypač aktualus ne tik ekspertai.eu skaitytojams, bet ir didžiajai daliai visuomenės, šiais agresyvėjančios Rusijos laikais.

 

Š. m. sausio 12 d. atsakydamas į š. m. sausio 10 d. rašte pateiktus klausimus informavote, kad visą gautą informaciją apie žaliųjų valstiečių lyderį Ramūną Karbauskį (Karabasą) vertinate ir nagrinėjate.

 

Nuo to laiko praėjo daugiau negu aštuoni mėnesiai.

 

Informuokite prašau, ką per tiek laiko apie žaliųjų valstiečių lyderį Ramūną Karbauskį (Karabasą) pavyko ištirti, įvertinti ir išnagrinėti?

 

ekspertai.eu

 

 

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui

 

2017 09 28

 

2016 m. kovo 31 d. signataras Zigmas Vaišvila raštu kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Darių Jauniškį ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento vadovą (AOTD) Alvydą Šiuparį, prašydamas ištirti dabartinės Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės darbo TSRS ambasadoje JAV 1991 m. aplinkybes bei paaiškinti, kodėl D. Grybauskaitė iki šiol yra Rusijos Federacijos valstybinė paslaptis.

 

Tą pačia dieną Z. Vaišvila ir D. Jauniškis susitiko dar ir VSD būstinėje, kur saugumo vadovas ir žodžiu pažadėjo šiuos klausimus išsiaiškinti ir pateikti atsakymą signatarui bei visuomenei.

 

Deja, nuo to laiko praėjo net pusantrų metų, tačiau minėtų tarnybų vadovai atsakymo iki šiol nepateikė.

 

Prašome Jūsų kaip įmanoma operatyviau iš Seimui atskaitingų tarnybų sužinoti ir pranešti visuomenei, ką 1991 m. TSRS ambasadoje veikė komunisto Mykolo Burokevičiaus bendražydė D. Grybauskaitė ir kodėl Lietuvos prezidentė iki šios dienos yra Rusijos Federacijos valstybinė paslaptis.

 

Žmonės domisi savo šalies istorija, senaisiais valdovais ir naujųjų laikų prezidentais, tad noras viską sužinoti apie jų rinktą valstybės vadovę, kuri yra gerasis pavyzdys daugeliui demokratinių pasaulio valstybių, yra pagrįstas ir tenkintinas. Jūsų pateikta informacija padės geriau suprasti naratyvą apie D. Grybauskaitę ir siekti dar didesnių proveržių valstybėje, nugalint kylančius iššūkius bei ieškant kuo originalesnių idėjų Lietuvai.

 

Informuojame, kad pati Rusijos Federacijos valstybinė paslaptis – Lietuvos Respublikos prezidentės D. Grybauskaitė – kategoriškai atsisako aukščiau minėtais klausimais pateikti kokią nors informaciją, neduodama sutikimo dėl jos duomenų kreiptis į Rusijos Federaciją. Todėl ir kreipiamės pagalbos į Jus.

 

Taip pat pridedame Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje laišką.

 

ekspertai.eu

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));