Seimo NSGK pirmininkas D.Gaižauskas slapta įrašinėja pokalbius su žurnalistais


Seimo narės A. Gedvilienės pranešimas: „Etikos sargų prašoma įvertinti NSGK pirmininko D. Gaižausko elgesį“

2019 m. rugsėjo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl parlamentaro Dainiaus Gaižausko veiksmų įvertinimo.

Vakar LRT televizijos laidoje „Panorama“ buvo parodytas reportažas apie atliktą žurnalistinį tyrimą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko D. Gaižausko atžvilgiu. Parlamentaras D. Gaižauskas po pokalbio su LRT tyrimų skyriaus žurnaliste Jurga Tvaskiene pareiškė slaptai įsirašęs pokalbį. Žurnalistė šią situaciją aprašė ir asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Konstitucijos 22 straipsnis numato, kad „asmens susirašinėjimai, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami“, o Valstybės politikų elgesio kodeksas numato prievolę viešajame gyvenime politikams vadovautis pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, pavyzdingumo ir kitais svarbiais principais. Dėl galimų šių principų pažeidimų TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Turint omenyje, kad Seimo narys D. Gaižauskas žurnalistės neinformavo apie tai, kad jis įsirašo pokalbį su ja, tokie D. Gaižausko veiksmai gali būti laikomi Konstitucijos ir etikos normų pažeidimu. Prašau įvertinti Seimo nario D. Gaižausko elgesį minėtoje situacijoje ir nustatyti, ar tokie veiksmai, kuriuos jis atliko neinformuodamas kito asmens ir įsirašydamas pokalbį, dera su Seimo nario veikla, Lietuvos Respublikos Konstitucija ir atitinka įstatymais nustatytas etikos normas“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

Facebook komentarai
});}(jQuery));