Seimo narys Naglis Puteikis stebisi tuo pačiu keliu žengiančio Lietuvos elito kritika Graikijai (pildom)

large

large

Seimo narys Naglis Puteikis stebisi tuo pačiu keliu žengiančio Lietuvos elito kritika Graikijai

Lietuva kaip ir graikai klastoja savo statistiką

„Mane stebina, kaip Lietuvos prezidentė ir vyriausybė kritikuoja Graikija už tai, kad ši esą neūkiška – Lietuvos valdžia eina tuo pačiu keliu, kaip ir Graikija, nes Lietuvos skola per metus išaugo 16 proc. ir dabar siekia 80 proc. BVP.

http://www.tv3.lt/naujiena/838244/dalia-grybauskaite-graikija-nori-kad-uz-jos-puota-sumoketu-kiti?utm_source=Tipro&utm_medium=xml&utm_content=one.lt&utm_campaign=savireklama

„Reikia turėti omenyje, kad po 2020 m. Lietuva nebegaus europinių pinigų, todėl biudžeto pajamos smarkiai sumažės, – sakė N.Puteikis, – kita vertus, Graikijos pavyzdys mus išmokė vieno dalyko – skolos ES valstybėms nebebus nurašomos, ir todėl tikėtis, kad Lietuvos skola bus nurašyta, neverta. Šis savaitgalis parodė, kad Vokietija yra nutarusi išmokyti visą Europos Sąjungą dirbti pagal vokišką tvarką“.

Vienintelis Lietuvos valdžios rūpestis šiuo metu – gauti kuo daugiau „otkatų“ iš įvairių už europinius pinigus finansuojamų statybos ir energetikos projektų. Kas bus po kelių metų, niekam neįdomu, nes nei socialdemokratai, nei konservatoriai nemato savęs valdžioje, todėl jiems ir nereikės srėbti tos košės, kurią patys privirė. 

Todėl klausimas yra tik vienas – per kiek laiko Lietuvos skolos pasieks tokį lygį, kaip Graikijos, ir tada Lietuvai jau niekas nebeskolins, net „greitųjų kreditų“ bendrovės, kurios skolina už 16-18 proc. Kita vertus, Graikija įstojo į ES dar 1981 m., ir sugebėjo pasiskolinti ir prašvilpti apie 300 mlrd. Eurų. T.y. per 34 būvimo ES nare metus Graikija vidutiniškai ištaškydavo apie 9 mlrd. Eurų, neskaičiuojant dar apie 100 mlrd. Eurų, kurie buvo nurašyti. Lietuva įstojo į ES 2004 m., ir 10 metų sugebėjo prašvilpti „tik“ 18 mlrd. Eurų. Matyt, tik todėl, kad A.Kubilius be jokio gailesčio nurėžė pensijas pensininkams, o Graikijos premjeras Tsipras kryžiumi gulė prieš visą ES, nenusileisdamas dėl pensijų mažinimo. large

Jeigu Lietuvos pensininkai gintų savo interesus, kaip graikai, netektų badauti

 „Socialdemokratai giriasi, kad jie skolinasi žymiai pigiau, negu A.Kubiliaus vyriausybė, tačiau valstybės skola nepaliaujamai didėja“, – stebėjosi N.Puteikis. Jis mato, kad vienintelė išeitis – kurti naują partiją, kuriai rūpėtų Lietuvos likimas, ir ji galvotų ne kaip gauti kuo daugiau „otkatų“ iš „europinių“ projektų. 

Klausiamas, ką Lietuva galėtų užstatyti kaip savo garantą valstybės skolai sumokėti (kaip dabar Graikija yra išprievartauta atiduoti kreditoriams 50 mlrd. Eurų valstybės turto), N.Puteikis tik juokavo, kad graikai turi daug gražių paplūdimių, o Lietuva vargu ar galėtų ką nors pasiūlyti užsienio kreditoriams, nes viskas seniai privatizuota.

N.Puteikis taip pat nurodė, kad Lietuvos vyriausybė, kaip ir Graikija, klastoja savo statistiką tam, kad pagerintų savo finansinius rodiklius – pvz., savivaldybių parduotos skolos kreditoriams patenka ne į tą eilutę, kurioje skaičiuojamos visos savivaldybių skolos, ir taip sudaromas įspūdis, kad miestų skolos yra mažesnės, nei yra iš tikrųjų.

Kita vertus, optimizmo neįkvepia ir pagrindiniai „Eurostato“ duomenis – jie parodė, kad Lietuvos BVP pirmą ketvirtį sumažėjo 0,6 proc., o tai reiškia, kad ekonomika gilioje duobėje. Tačiau Lietuvos bankas toliau prognozuoja, kad Lietuvos BVP šiais metais išaugs 2 proc.  

Sukrečianti LT nuosmukio statistika Ž.Šilėno lūpomis: „iš viso Lietuvoje yra daugiau negu milijonas dirbančiųjų. Viešajame sektoriuje dirba apie 370 tūkst. žmonių iš 1,3 milijono dirbančiųjų (28,5 proc.) Rodiklis – dar prastesnis nei Graikijos (ten – apie 24 proc.). Lietuvoje vien valstybės tarnautojų per 10 metų padaugėjo nuo 18 tūkst. iki 28 tūkst. Kokia Lietuvos viešojo sektoriaus optimizavimo vizija? Laukti, kol visi išeis į pensiją?

 http://www.2g.lt/

naglas

 2013 m. ne Graikija, o Lietuva mokesčių surinko mažiausiai ES

BBC straipsnis „Ar graikai tikrai nesumoka 89,5 proc. mokesčių?”: http://www.bbc.com/news/magazine-33479946

Įdėta nuoroda į tyrimą apie „šešėlių” dydžius ES valstybėse 2009 metais:

http://europeansforfinancialreform.org/en/system/files/3842_en_richard_murphy_eu_tax_gap_en_120229.pdf 

 

duomenys iš psl. 11 įdėtos lentelės: Lietuvos šešėlis 2009 m. buvo beveik tokio pat dydžio kaip Rumunijos ir Bulgarijos, kurios BBC straipsnyje paminėtos kaip ES „lyderės”: Bulgarijos šešėlis 35,3 proc. BVP, Rumunijos 32,6, Lietuvos 32 proc. (Estijos irgi didelis 31,2; Latvijos – 29,2). Graikijos – 27,5.

Straipsnyje paneigta Washington post paskelbta informacija (http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2015/07/05/as-greece-votes-heres-everything-you-need-to-know-about-the-nations-crisis/?tid=sm_tw), kad 2010 m. graikai nesurinko 89,5 proc. mokesčių. BBC išaiškina, kad tas skaičius atsirado dėl graikų apskaitos ypatybių (jie nenurašinėja anksčiau nesurinktų mokesčių, kaip kiti, o viską sumuoja ir perkėlinėja į kitus metus).

Dar viena įdomi nuoroda į Eurostato lentelę apie mokesčių surinkimą ES valstybėse, iš kurios aišku, kad graikų padėtis su mokesčiais tikrai nėra blogiausia: http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Total_tax_revenue_by_country,_1995-2014_%28%25_of_GDP%29.png

ES vidurkis 2010 metais (procentais nuo BVP) – 38,5 proc.; Graikija surinko 34 proc., Lietuva – 28,5 proc. Už mus mažiau surinko Bulgarija 27 proc., Rumunija 27,1 proc., Latvija 27,6 proc. ir Slovakija 28,2 proc.

ES vidurkis 2013 metais – 40,1 proc.; Lietuva mokesčių surinko mažiausiai ES – 27,2 proc.; Rumunija – 27,4 proc., Latvija ir Bulgarija – 28,1 proc. Graikija – 37,1 proc.

Straipsnyje neneigiama, kad mokesčių vengimas ir didelis šešėlis yra viena iš Graikijos krizės priežasčių.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));