Seimo narys L. Balsys kreipėsi į VTEK dėl galimų viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktų Aplinkos ministerijoje

Seimo narys L. Balsys kreipėsi į VTEK dėl galimų viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktų Aplinkos ministerijoje

2017 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši ištirtų galimus viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktus aplinkos ministerijoje.

 

L. Balsys į VTEK kreipėsi dėl galimų aplinkos ministro Kęstučio Navicko ir aplinkos ministerijos Poveikio aplinkai vertinimo skyriaus vyriausiosios specialistės Rūtos Revoldienės su pareigomis susijusios veiklos, kuriai įtaką galėjo turėti jų giminaičiai.

 

„Netoleruotina, jei pasitvirtintų faktai, kad vienam ar kitam įstatymui galėjo daryti įtaką valstybės tarnautojo pusbrolis ar sutuoktinis. Valstybės tarnautojai turi tarnauti viešam interesui, visuomenei, o ne siauroms interesų grupėms ar savo giminaičiams. Tarnybinės padėties valstybės tarnyboje naudojimas giminėms proteguoti negali būti toleruojamas. Tikiuosi, kad VTEK atsakingai išnagrinės abu šiuos atvejus“, –  sakė L. Balsys.

 

Galimą aplinkos ministro viešųjų ir privačiųjų interesų konfliktą Linas Balsys įžvelgia dėl jo giminystės ryšių su Latvijos medžio perdirbimo įmonių grupės „Latvija Finieris“ antrinės bendrovės Lietuvoje „Likmerė“ direktoriumi Mindaugu Kasmauskiu. Seimo nario manymu, ministro pusbrolis gali būti suinteresuotas ruošiama miškų reforma, nes jo vadovaujama įmonė iš jos gali turėti didesnės finansinės naudos.

 

L. Balsys, kreipdamasis į VTEK, taip pat atkreipė dėmesį į galimą aplinkos ministerijos specialistės Rūtos Revoldienės veikimą savo vyro naudai. R. Revoldienė yra viena iš naujos Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakcijos rengėjų, o jos vyras Vidas Revoldas vadovauja konsultacinei įmonei „AV Conculting“, kuri užsiima strateginių pasekmių aplinkai vertinimu, atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo, planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo paslaugomis.

 

 

 

Daugiau informacijos:

 

Seimo narys Linas Balsys

 

Lietuvos žaliųjų partija

Facebook komentarai
});}(jQuery));