Seimo narys A.Ažubalis siūlo griauti „Maskvos namus“ Vilniuje

 

Seimo nario A. Ažubalio pranešimas: „Nuo konsignacinių sandėlių Maskvoje iki šnipų namų Vilniuje“

2015 m. liepos 2 d. pranešimas VIR

 

Reaguodamas į informaciją dėl paspartėjusių Maskvos namų Vilniuje statybų, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Šešėlinės vyriausybės užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis primena, kad dar 2002 m. Lietuvos Vyriausybėje pradėta svarstyti konsignacinių sandėlių Maskvoje statyba, Algirdo Mykolo Brazausko 2003 m. vizito Maskvoje metu „įkūnyta“ susitarimu dėl Lietuvos prekybos namų Maskvoje projekto. 2004 m. A. Zuoko vizito Maskvoje metu sutarta jau dėl „Vilniaus namų“ Maskvoje steigimo. Projektą vystyti perduota liūdnai pagarsėjusiam Ūkio bankui ir jo savininkui Vladimirui Romanovui.

 

Seimo narys atkreipia dėmesį, kad būtent A. M. Brazausko ir A. Zuoko veiklos rezultatas – Maskvoje Lietuva per tuos 12 metų net sklypo, patvirtinto minėtiems projektams, negavo, o štai Vilniuje baigiami statyti septynaukščiai „Maskvos namai“.

 

„Nekalbu jau apie pariteto nebuvimą, kalbu apie paprastą rytietišką apgavystę ir minėtų Lietuvos politikų ribotą didžiojo kaimyno supratimą. Vieša paslaptis, kam tokie ir panašūs „namai“ tarnauja, jie – Kremliaus specialiųjų tarnybų irštvos bet kurioje pasaulio valstybėje“, – sako A. Ažubalis.

 

Parlamentaro nuomone, šios potencialios grėsmės nacionaliniam saugumui operatyvus pašalinimas – tai būtų iššūkis ne tik naujajai miesto valdžiai, bet ir A. Butkevičiaus vyriausybei. Tačiau kyla didelių abejonių, ar užteks jai valios ir ryžto susidoroti su liūdnu A. M. Brazausko ir A. Zuoko palikimu.

 

Daug ką pasako informacija, kad „Maskvos namai“ jau veikia Latvijoje, Bulgarijoje, Armėnijoje, Baltarusijoje, Kirgizijoje, okupuotoje Abchazijoje ir okupuotame Sevastopolyje.

Facebook komentarai
});}(jQuery));