Seimo narė Agnė Širinskienė: ,,Užuot pripažinęs klaidas, Seimo narys V. Juozapaitis klimpsta vis giliau“


Seimo narė Agnė Širinskienė: ,,Užuot pripažinęs klaidas, Seimo narys V. Juozapaitis klimpsta vis giliau“

Po Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės kreipimosi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją viešojoje erdvėje pasirodė daugiau informacijos, kuri dar giliau klampina Seimo narį konservatorių Vytautą Juozapaitį. Siekdama atkreipti etikos sargų dėmesį į naujai pasirodžiusią informaciją, Seimo narė Agnė Širinskienė pakartotinai kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.

 „Portalo lrytas.lt publikacijoje „V. Juozapaičio skandale – nauji faktai: pasisakė muzikų sąjunga“, nurodoma, kad Lietuvos muzikų sąjunga prašo susimokėti „tik už papildomas dienas, kai V. Juozapaitis sanatorijoje Birštone ilsėjosi ilgiau nei buvo numatyta renginio svečiams“. Vadinasi, Seimo narys V. Juozapaitis nemokėjo ne tik už tas dienas, kai, pažeisdamas Etikos ir procedūrų komisijos rekomendacijas, vykdė pedagoginę veiklą Birštono menų akademijoje, bet ir už tas dienas, kai jis su šeimos nariais tiesiog atostogavo Birštone. Vertinant šiuos faktus galima pagrįstai manyti, kad Seimo narys galėjo gauti finansinę naudą nemokėdamas už savo bei šeimos apgyvendinimą poilsiaujant Birštono kurorte. Mano manymu, tai – šiurkštus Konstitucijos pažeidimas, elgesys, visiškai nesuderinamas su Seimo nario statusu.“ – pažymi Seimo narė A. Širinskienė.

Lietuvos muzikų sąjungos (LMS) bei V. Juozapaičio ginčas atskleidžia ir dar labiau neįtikėtinus epizodus. Aiškėja, kad Seimo narys, pamindamas elementarius etikos principus, derėjosi dėl savo artimų giminaičių darbo uždarbio, ir, galima įtarti – per juos netgi gaudavo atlyginimą už savo pedagoginę veiklą (šaltinis – https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/12/05/news/v-juozapaicio-skandale-nauji-faktai-pasisake-muziku-sajunga-12804308/).

Seimo narė A. Širinskienė atkreipia Etikos ir procedūrų komisijos dėmesį į portale lrytas.lt cituojamą LMS prezidentės Audronės Žygaitytės – Nekrošienės interviu. LMS prezidentė teigia, kad V. Juozapaičio žmonos ir dukros dalyvavimo Birštono vasaros menų akademijoje sąlygos būdavo derinamos tik su pačiu parlamentaru, kuris, skirtingai nei Vladimiras Prudnikovas ir kiti pedagogai atlygio negaudavo, tačiau reikalavo, kad dvigubą atlyginimą gautų jo sutuoktinė. „Vadinasi, galima daryti išvadą, jog faktiškai V. Juozapaičiui už darbą būdavo sumokama, tačiau ne tiesiogiai, o per tarpininkus – jo sutuoktinei mokant dvigubą atlyginimą, dėl kurio, kaip galima suprasti iš LMS prezidentės viešai išsakytų teiginių, jis pats ir susitardavo. Šį galimą dar vieną šiurkštų Konstitucijos pažeidimą turėtų įvertinti Etikos ir procedūrų komisija, kadangi Seimo narys negali tiesiogiai ar per tarpininkus gauti atlygį už veiklą, kuri Seimo nariui yra draudžiama. Pažymėtina, jog prieš du metus Etikos ir procedūrų komisija jau buvo pripažinusi, kad V. Juozapaitis vertėsi Seimo nariams draudžiama veikla (šaltinis – https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=36938&p_k=1&p_t=253783 ).

Panašu, kad Konstitucijos normos šiam Seimo nariui negalioja ir V. Juozapaitis, užuot pripažinęs klaidas ir apgailestavęs, klimpsta vis giliau.“ – teigia Seimo narė Agnė Širinskienė.

Kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją taip pat pažymima, kad iš viešosios erdvės galima spręsti, jog toks V. Juozapaičio elgesys nėra vienkartinis. Viename iš interviu LMS prezidentė nurodo, kad V.Juozapaitis už savo apgyvendinimą Birštone nemokėjo penkerius metus. (šaltinis –  https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/lietuvos-muziku-sajunga-kaltina-seimo-nari-vytauta-juozapaiti-nesusimokejus-uz-viesnage-birstone-56-1240342?copied). Kreipimesi į Etikos ir procedūrų komisiją prašoma šias aplinkybes prijungti prie jau nagrinėjamų dviejų kreipimųsi dėl V. Juozapaičio veiklos ir visus juos išnagrinėti kartu, taip išsamiai įvertinant V. Juozapaičio galimai vykdomą Konstitucijai bei Seimo nario etikos principams prieštaraujančią veiklą. 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LVŽS KOMUNIKACIJOS GRUPĖ, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
Facebook komentarai
});}(jQuery));