Seimas atmetė D.Grybauskaitės bandymą „independence” aferos kaštus padalinti visiems žmonėms (pildom)

Seimas grąžino tobulinti Suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo pataisas

Seimas grąžino tobulinti Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo 2, 5 ir 11 straipsnių pataisų projektą Nr. XIIP-3556. Projektui po pateikimo pritarė 43, prieš balsavo 2, susilaikė 54 Seimo nariai. Bendru sutarimu nuspręsta projektą grąžinti tobulinti.

 Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ pranešimas: frakcija kviečia energetikos ministrą į artimiausią posėdį dėl SGD terminalo kaštų, kurie yra perkeliami ant visų vartotojų

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai pakvietė Lietuvos Respublikos energetikos ministrą Roką Masiulį 2015 m. spalio 15 d. 9 val. atvykti į Seimo I rūmų 115 kabinetą ir atsakyti į frakcijos narių pateiktus klausimus:

1.         Kodėl nebuvo dujų skaičiavimo metodikos prieš metus, nes buvo žinoma, kad dujų kiekio vartojimas mažėja ir kad bus jungtys su Švedija ir Lenkija?

2.         Ar yra sutarta su Latvijos ir Estijos vyriausybėmis dėl dujų pirkimo iš Lietuvos dujų terminalo? Kokiomis kainomis ir kokiais kiekiais ir kokie terminai? Ar yra pasirašytas ketinimų protokolas?

3.         Kodėl investavome į Elektrėnų 9 bloką apie 1 milijardą litų jeigu pagal naują pateiktą metodiką dujų deginimas ir gaminimas yra nenumatytas?

4.         Ar suskystintų gamtinių dujų terminalo pajėgumai yra racionalūs?

 

„.Siūlomų pakeitimų tikslas – sukurti tvarią, ilgalaikę sistemą, kuri subalansuotų naudą, gaunamą iš tiekimo saugumą užtikrinančios gamtinių dujų sistemos, ir poreikį proporcingai prisidėti prie tokios sistemos eksploatavimo sąnaudų. Įstatymo projektu taip pat siekiama suvienodinti teisinį reguliavimą strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių atžvilgiu, nustatant valstybės sprendžiamąją galią SGD terminalo projekto įgyvendinimo bendrovėje tiesioginiu arba netiesioginiu būdu“, – pristatydamas projektą sakė energetikos ministras Rokas Masiulis.

 

Įstatymo projektu buvo siūloma, kad papildoma dedamoji būtų taikoma už konkretaus sistemos naudotojo gamtinių dujų pristatymo vietose gamtinių dujų vartojimo pajėgumus, kurie yra reikalingi, kad būtų užtikrintas maksimalus galimas kiekvienos pristatymo vietos gamtinių dujų poreikis, kuriuo gamtinių dujų vartotojas galėtų pasinaudoti, ir kuris būtų nustatomas Vyriausybės nustatyta tvarka ir sąlygomis. Toks teisinis reguliavimas numatė, kad kiekvienas gamtinių dujų vartotojas, kuriam dujos tiesiogiai ar netiesiogiai tiekiamos iš Lietuvos teritorijoje esančios gamtinių dujų perdavimo sistemos, mokėtų papildomą dedamąją.

 

 Pagal siūlytą reguliavimo būdą SGD terminalo pastoviosios eksploatavimo sąnaudos ir SGD terminalo būtinojo kiekio tiekimo sąnaudos būtų paskirstytos visiems gamtinių dujų vartotojams proporcingai jų gaunamai naudai.

 

Įstatymo projektu buvo siūloma patikslinti papildomos dedamosios, įtraukiamos į gamtinių dujų perdavimo paslaugos kainą, apibrėžimą, nustatant, kad ją sudaro SGD terminalo, jo infrastruktūros ir jungties įrengimo, eksploatavimo bei SGD terminalo būtinojo kiekio tiekimo pagrįstos sąnaudos. Šiuo patikslinimu siekiama proporcingai paskirstyti gamtinių dujų infrastruktūros eksploatavimo ir tiekimo saugumo užtikrinimo sąnaudas visiems gamtinių dujų sistemos naudotojams.

 

Atsižvelgiant į gamtinių dujų vartojimo prognozes arba faktinį gamtinių dujų vartojimą, teiktomis pataisomis buvo siūloma sudaryti galimybes SGD terminalui nevykdyti dujinimo.

 

Saulė Eglė Trembo,

Facebook komentarai
});}(jQuery));