Šaunūs prokurorai akimirksniu išaiškino sunkų nusikaltimą – bandymą nusipirkti duonos be šūdpasio

metu prok

Už svetimą galimybių pasą – 5 000 eurų bauda (nuotr. viršuje – visas prokuratūros „žiedas”, „metų prokurorai”)

2021-09-16

Svetimas galimybių pasas užsieniečiui „kainavo“ brangiai – 49-erių metų vyras patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus  apylinkės prokuratūros 1-ojo skyrius prokuroras  kreipėsi į teismą su siūlymu už šį nusikaltimą skirti 100 MGL dydžio baudą.

Rugsėjo 15 d. apie 10.15 val. Vilniaus apkr. VPK gavo pranešimą, kad 49-erių metų užsienio valstybės pilietis, norėdamas patekti į prekybos centrą „Maxima“, J. Tiškevičiaus g., Vilniuje, pasinaudojo svetimu galimybių pasu.

Apsaugos darbuotojas, nustatęs pažeidimą, atvykusiems policijos pareigūnams paaiškino, kad į parduotuvę atėjęs rytietiškos išvaizdos vyras, kuris parodė galimybių paso „QR“ kodą telefone. Tačiau apsaugos darbuotojui įtarimų sukėlė prietaiso parodytas lietuviškas vardas ir pavardė.

Sulaikytas užsienietis paaiškino, kad turi savo valstybės galimybių pasą kitame telefone, o lietuvišką galimybių pasą nufotografavo dieną prieš, darbo vietoje statybininkų vagonėlyje – darbų vadovo, palikusio savo galimybių pasą ant darbo stalo.

Tyrimo metu darbų vadovas nurodė, kad savo galimybių pasą paliko ant stalo, nepagalvojo, kad kažkas gali jį nufotografuoti ir juo pasinaudoti.

Vilniaus miesto antrajame policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 302 str. 1 d.), kuris nepraėjus nėr parai baigtas baudžiamuoju įsakymu.

Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus  apylinkės prokuratūros 1-ojo skyrius prokuroras  kreipėsi į teismą su siūlymu užsienio valstybės piliečiui už šį nusikaltimą skirti 100 MGL dydžio baudą, t. y.  5 000 eurų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));