Lietuvos VSD turės teisme įrodyti savo melą

VSDpyderai

VSDpyderai

Saugumo šefai  šmeižtą apie Z.Vaišvilą ir A.Naką  turės įrodyti teisme

 

VSDpyderai

Du Lietuvos piliečiai – Zigmas Vaišvila ir Audrius Nakas, Valstybės saugumo departamento įvardinti kaip „grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui“, kreipėsi į Vilniaus apylinkės teismą dėl šmeižto, ir reikalauja jį paneigti.

Pranešėjai kreipė į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl baudžiamosios bylos iškėlimo LR Valstybės saugumo departamento vadovui Dariui Jauniškiui ir buvusiam Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie LR Krašto apsaugos ministerijos vadovui Alvydui Šiupariui dėl šmeižto. 

2016 m. kovo 30 d. spaudos konferencijoje Seime D. Jauniškis ir A.Šiuparis paskelbė jų vadovaujamų valstybės institucijų vardu pasirašytą 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“, kuriame pagal neįslaptintą, tačiau Zigmui Vaišvilai ir Audriui Nakui atsisakomą teikti informaciją, paskelbė, kad Z.Vaišvila ir A. Nakas yra grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui.

 {youtube}iUuXbGphl24{/youtube}

„Jeigu anksčiau maniau, kad Grybauskaitei psichologiškai sunku nueiti tuos 75 metrus iki badautojų, tai šiandien matau, kad jos veiksmus diktuoja baimė, nes nėra ką pasakyti,  – mano Z.Vaišvila, – Grybauskaitė n eturi ką pasakyti jau nuo pirmso savo kadencijos, todėl yra įjungti sraigteliai – Vilniaus miesto administracijos direktorė, pasirašiusi absurdišką įsakymą, kad kai lietus lyja naktį, akcijos dalyviai turi išmontuoti palapines. Tie vargšai sraigteliai policininkai, kurie siunčiami kiekvieną naktį žadinti badautojų ir vienam akcijos organizatorių Donatui Šulcui išrašinėja baudas. Norėčiau, kad kiekvieno iš šių sraigtelių veikimas nebūtų vertinamas asmeniškai, tačiau per sisteminį veikimą. Taip vadinamoje Tapino televizijoje yra laida Rita, ir dar vienas šios sistemos sraigtelis – ponia Miliūtė purškia chemikalais į kamerą ir sako : „Zigmai, apsivalyk“.  Dar viena bailė, kuri bijo mane pasikviesti į tiesioginį LRT eterį ir pašnekėti.  Aš nusprendžiau apsivalyti nuo tų sraigtelių ir pirmas apsivalymas bus VSD vadovas Darius Jauniškis ir buvęs KAM 2-ojo departamento vadovas. Taigi šiandien kartu su Naku mes kreipėmės į Vilniaus apylinkės teismą dėl šmeižto. Už šių dviejų veikėjų šmeižtą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Šie veikėjai pernai kovo 30 d. Seimo spaudos konferencijoje paskelbė kad du signatarai – Zigmas Vaišvila ir Rolandas Paulauskas, o taip pat Seimo narys Audrius Nakas yra grėsmės nacionaliniam saugumui. Viso šio šmeižto viršūnė yra tai, ką pasakė sraigtelis Darius Jauniškis čia, spaudos konferencijoje, atsakydamas į žurnalisto klausimą: „įsivaizduojate, jie aiškina, kad Lietuvoje gali būti kita nuomonė“.  Mes žinome, kad sovietinėje Lietuvos KGB persekioja kitaminčius, tačiau negalvojau, kad Lietuvoje yra tokių primityvių sraigtelių, kurie taip ir nesugebėjo pateikti nieko, kas įrodytų jų teiginius. Aš su Rolandu Paulausku buvome nuėję į VSD ir tiesiai paklausėme, kad mums inkriminuojama? Atsakymas buvo vienas – jus dažnai cituoja Rusijos žiniasklaida. Mano atsakymas buvo paprastas – Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę Rusijos žiniasklaida cituoja daug kartų dažniau. Susitikimo metu Darius Jauniškis patvirtino, kad paskleidė melą valstybės grėsmių ataskaitoje. Jam raštu pateikiau įrodymus, kad toje ataskaitoje yra melas, tačiau D.jauniškis atsisakė tai paneigti. Šiemet paskelbta jau 2016 m. VSD ir KAM operatyvinių tarnybų 2-ojo departamento ataskaita. Joje nelino nei A.Nako, nei Z.Vaišvilos, nei R.Paulausko, nei dešimties interneto svetainių, kurios taip pati pernai buvo nebeliko. Kas pasikeitė? Niekas, nes mes ir toliau turime tą pačią nuomonę apie mus valdančius asmenis, taip pat žinome, kad kita nuomonė yra draudžiama ir jos bijoma. Todėl niekas nepasikeitė, todėl, kol kad nepanaikintas privataus kaltinimo institutas (nors liepos 11 d. Seimas per tris minutes spėjo du kartus nubalsuoti ir panaikinti galimybę kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl šmeižto“. 

„Šiuo atveju tai yra aukščiausio lygio šmeižtas – mes kaltinami antivalstybine veikla, argumentų jokių, pripažįstama, kad nieko nepadaryta, ir mes puikiai suprantama, kad pernai vyko Seimo rinkimai, ir ten buvo pasakyta, kad Zigmas Vaišvila bando apjungti visas jėgas, kurios mąsto ne taip, kaip liepta, – sako Z.Vaišvila. 

VSD šefai pagal BK straipsnį už šmeižtą gresia dviejų metų kalėjimo bausmė, nes jie apšmeižė žmones padarius sunkų nusikaltimą – tėvynės išdavystę. 

„Kaip Putino valdomoje Rusijoje, taip ir Lietuvoje Dievo žino kieno statytinės Dalios Grybauskaitės valdžia nori daryti taip, kad nereikėtų jokios atsakomybės, – sakė Z.Vaišvila, tačiau klausimas keliauja į teismą, ir liudininkais prašomė apklausti Artūrą Paulauską, kuris pernai pasakė, kad šita atsakaita yra skelbiama viešos neįslaptinos informacijos pagrindu. Raštu ir A.Nakui, ir man buvo atsisakyta pateikti neįslaptintą viešą informaciją, kurios pagrindu pateikta ataskaitą ir mes apšmeižti. Prašome kartu su atsakovais apklausti ir VSD atstovą spaudai Vytautą Makauską, ir pradėsime viešą procesą. Tikiuosi, kad dėl neįslaptintos informacijos teismas nepadarys neviešo proceso“.

Audrius Nakas sakė, kad šiame VSD vadovų poelgyje nėra vien vieno ar kito asmens įžeidimas : „tuime reikalą su viena svarbiausių institucijų Lietuvoje. Jeigu VSD dirbtų savo darbą taip, kaip jam priklauso, Lietuva jau seniai būtų priartėjusi prie Vakarų Europos gyvenimo lygio. Deja, šis departamentas yra daugiau tokia parodijinė įstaiga, ir tada reikia pažiūrėti į visas specialiąsias tarnybas, ir vėl prisiminti, kas gi skiria šių tarnybų vadovus. Juk ir VSED, ir STT ir prokuratūros vadovus ir Viešųjų pirkimų tarnybai vadovus paskiria prezidentė formaliai pritariant Seimui. Nes dabartinis Seimas yra daugiau savivaldos lygio insititucija, sprendžianti ūkinius reiklaus ir kartais labai greitai nusprendžiantis kažkokius labai svarbius reikalus. Todėl manau, kad teisme mes sužinosime nemažai tai, ką ir taip žinome. Žinau daugelio skeptišką nuomonę apie teismus, tačiau manau, kad koks jis bebūtų, tačiau jie vis tik veikia, ir tam tikrus demokratijos įrankis, kad ir papuvęs. Todėl tikiuosi, kad šis byla sulauks rezonanso, ir visa ta Lietuvos teritorijos valdytojų vykdoma politika, ypač nuo 2014 m. pabaigos, kai į Vilnių atvažiavo Janukovičius, kuris atsisakė pasirašyti tam tikrus dokumentus, ir tada prasidėjo neramumai, sulauks įvertinimo. Nes per tą laiką Lietuvoje tęsiasi neįtikėtinas melo ir dezinformacijos srautas. Jeigu anksčiau tai buvo retas reiškinys, tai dabar per valstybinį LRT mes matome vien melą, dezinformaciją ir iškraipymai. Mes su Zigmu tikimės, kad ši byla turės teigiamas pasekmes, ir tie žmonės, kurie mus apkaltino pačiu baisiausiu dalyku – tėvynės išdavimu, turės tai įrodyti. Šiame teisme paaiškės tiesa, ir tai bus graži kažko pradžia“. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));