SAM už 5,3 mln. eurų pirko iš anonimo „priemonių koronai nustatyti” – „otkatas” sudarė 300 tūkst. eurų

veryga

veryga

Aiškėja, kad Sveikatos apsaugos ministerija „priemonių Covid-19” tyrimams už 5,3 mln. eurų pirko iš anonimo – sutartyje nėra pardavėjo parašo, tik pirkėjo – labai greitai į kitą pasaulį išėjusio Nacionalinės sveikatos laboratorijos vadovo Zimnicko.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjas Š.Narbutas gavo 300 tūkst. eurų „otkato” iš šio sandėrio.

Pastarasis sako, kad gauti „otkatus” valstybės tarnautojams yra legalu. Beje, aiškėja ir tai, kad perkant vadinamąsias priemonės „covid nustatyti”, Š.Narbutas buvo pardavėjui iš anksto nurodęs ir savo sąskaitą banke, į kurią reikės pervesti „premiją”.

Įtariama, kad Š.Narbutas pardavėjo atstovui galėjo būti nurodęs tam tikrą sumą už jo tarpininkavimą šiame pirkime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, jau įvykus pirkimams, į Š. Narbuto asmeninę banko sąskaitą per keletą kartų buvo pervesta daugiau nei 300 tūkst. eurų.

Pats Veryga sako, kad jis nieko nežinojo apie tai, kad jo patarėjams bus mokami „otkatai”. Pats Narbutas sako, kad gavęs 300 tūkst. eurų premiją, jis „padėjo” Lietuvai sutaupyti apie 2 mln. eurų.

STT aiškinasi, kaip galėjo būti pasirašyta ši sutartis. Ją pasirašęs Nacionalinės labotarorijos vadomas Zimnickas iš karto po pasirašymo staiga „numirė”.

Tyrėjai aiškinasi šių metų kovo 21 ir 23 dienomis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pasirašytas dvi sutartis su Ispanijos bendrove „PMS International“. Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad laboratorija sudarė dvi sutartis dėl priemonių COVID-19 tyrimams: viena jų yra 3,5 mln. eurų vertės, kita – 1,8 mln. eurų. Šias dvi sutartis dėl reagentų iš Kinijos tiekimo pasirašė tuometinis laboratorijos vadovas Vytautas Zimnickas, jis po to greitai numirė.

Sutartys pasirašytos su „PMS International“ atstovu, kurio pavardė prie parašo sutartyje nenurodoma. Pagal sutartis dalis lėšų turėjo būti pervesta ir reagentų gamintojai Kinijos bendrovei „Sansure Biotech“. Š. Narbutas įtarimus neigia ir sako, kad minėta suma buvo atlygis už veiklą, vykdomą pagal individualią pažymą, turint visus reikiamus dokumentus. Buvęs POLA prezidentas Š. Narbutas yra įvairių darbo grupių ir organizacijų tarybų ir valdybų narys. Jis yra Nacionalinės sveikatos tarybos narys, taip pat dirba „Investuok Lietuvoje“ bei e.sveikatos valdybose. Jis taip pat yra Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos narys ir buvęs jos pirmininkas bei Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės programos įgyvendinimo ir onkologinės pagalbos organizavimo stebėsenos tarybos narys. Savo interesų deklaracijoje Š. Narbutas taip pat nurodo esąs Vilniaus miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narys, Kauno klinikų pacientų tarybos pirmininkas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));