skip to Main Content
kuku

SADM ministro Lino Kukuraičio pribuvėjos nuteistos: ar ne laikas jam atsistatydinti?

Kristina Sulikienė

Spauda neseniai rašė:

„Vilniaus miesto apylinkės teismas šią savaitę baigė nagrinėti rezonansinę bylą, kurioje dvi moterys kaltinamos neteisėta pagalba nėščioms moterims gimdyti namuose. Jos yra padėjusios gimti ir L.Kukuraičio vaikams.“ (2016-11-24, delfi)

Vilniaus apygardos teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą nuosprendį.

kuku

2017-07-19 Vilniaus apygardos teismas pripažino kalta Jurgitą Ingą Švedienę, kuri neįgijusi medicininio išsilavinimo, t. y. nebūdama gydytoja ar kita sveikatos priežiūros specialistė, neturėdama licencijos, nedirbdama jokioje sveikatos priežiūros įstaigoje, 1999–2011 metais vertėsi uždrausta veikla – priiminėjo gimdymus ne asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Tokių paslaugų moteris suteikė 36 kartus. 

Tiesa, moteris apylinkės teisme buvo išteisinta 2016 12 23, tačiau nepamirškime, jog Linas Kukuraitis, kurio namuose yra irgi pribuvusi nusikaltėlė – buvo ką tik paskirtas socialinės apsaugos ir darbo ministru, ir jam ranką spaudė pati Dalia Grybauskaitė, kuri skiria ir atleidžia teisėjus. O prezidentės teisėjai bijo. Kaip čia ims ir nuteis favorito pribuvėją, juk negerai atrodys. 

Tada tas išteisinimas pasirodė politizuotas, nes Lietuvoje nėra įteisintos nelicencijuotos medicinos paslaugos…Dar tuo metu ir Veryga ėmė kalbėti,jog jis įteisins gimdymą namuose: na ir kas, pagalvojau aš, bet Lino Kukuraičio atliktos veikos lieka po senu įstatymu.

Antroji pribuvėja irgi nuteista.

„Dalia Jakaitė, kaip fizinis ir juridinis asmuo, 2004–2011 m. teikė asmens sveikatos priežiūros paslaugas, neturėdama licencijų šiai veiklai vykdyti, t. y. po gimdymo ne asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliko naujagimių sveikatos būklės apžiūras ir išduodavo pažymėjimus apie naujagimių gimimą ne asmens sveikatos priežiūros įstaigose, jas patvirtindama savo individualiosios įmonės antspaudu, asmeniniu spaudu ir savo parašu, už tai gaudama piniginių pajamų, kai tokias paslaugas gali teikti tik asmuo, turintis išduotą ir galiojančią licenciją asmens sveikatos priežiūros paslaugoms, o verstis šia praktika gali tik sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje tokią licenciją. Bylos duomenimis, D. Jakaitė išrašė 64 pažymas.“, teigiama Vilniaus apygardos teismo pranešime spaudai.

Įsiskaitykite atidžiau: yra valstybė, ir valstybės registras, kurie išduoda pažymas, fiksuoja juridinius faktus. Ir staiga atsirado valstybė valstybėje – 2 moterys, kurios vykdė ir ligoninių, ir net civilinės metrikacijos biuro veiklą. Ir visiems buvo daugelį metų gerai, ir net apylinkės teismui buvo puiku. Ir prezidentė tylėjo.

Vilniaus apygardos teismas priėmė ne politinį (vajei, kaip mes dabar liesime SADM ministrą), bet teisinį sprendimą.

Nors Linas Kukuraitis, jo žmona ir dar keliasdešimt porų nebuvo teisiami kaip nusikaltimų užsakovai, ir nusikalstamos veikos bendrininkai, klausimas lieka atviru: po tokio teismo sprendimo ar nereikėtų Linui Kukuraičiui atsistatydinti?

Juk jeigu pribuvėjos pripažintos kaltomis, tada jis užsakė nusikaltimą savo namuose. Nesvarbu, kad prokuroras „išėmė“ L. Kukuraitį iš bylos. Politikoje labai svarbu ir etika, ir moralė. Atsimenate, kaip visi rėkė, jog Laimutės Stankūnaitės nuomotame bute padarytas nusikaltimas – jos vos nenukryžiavo: bet – ir ji buvo „išimta

 iš bylos ir padaryta dargi Lietuvos šventąja. Prokurorai sugeba taip surašyti bylas, kad „išima“ „svarbius asmenis“ – nesvarbu, jog jų veika ir aktyvumas, atliekant nusikalstamos veikos paruošiamuosius ir užsakomuosius darbus – akivaizdūs. 

O Linas Kukuraitis, „išimtas“ iš bylos, ne tik kad nemoralus, bet dar ir galimai „pakabintas“, ir baigia Lietuvą užversti pabėgėliais – jau įvykdyta ½ plano, nors Lenkija ir Vengrija kategoriškai atsisako vykdyti pabėgėlių programos kvotas.

Kažkas, kas pasiūlė L. Kukuraitį į ministrus, numatė tolimesnį scenarijų – jog, jeigu bus nuteistos pribuvėjos, virš ministro galvos visada kabės Damoklo kardas, ir jis bijos, kad ir jam nebūtų iškelta baudžiamoji byla dėl nusikaltimo užsakymo.

O kaip teisėsauga moka hibridizuoti ir parazituoti bylas netgi iš užbaigtųjų – matome Klonio gatvės bylų epopėjoje.

„Vilniaus apygardos nuosprendyje taip pat pasisakyta ir dėl Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytos darbo grupės, kuri svarsto klausimą dėl gimdymo namuose reglamentavimo, vertinti ir  Europos Žmogaus Teisių Teismo (toliau – EŽTT) sprendimai, kuriuose buvo sprendžiami teisės gimdyti namuose klausimai (Ternovszky prieš Vengriją; Dubská ir Krejzová prieš Čekiją), ir remiantis EŽTT praktika, buvo konstatuota, kad draudimas gimdymo namuose metu teikti sveikatinimo priežiūras gali būti pateisinamas, o tokio draudimo nesilaikymas – baudžiamas.“,- nurodoma pranešime spaudai.

Lyginant su Gretos paltu ir Roveriu, čia skandalas didesnis: socialinės apsaugos ir darbo ministras rizikavo net 5 vaikų gyvybėmis, sukėlė grėsmę jiems savo užsakymu pasikviesti ką tik nuteistas pribuvėjas. Jeigu jis gali sukelti pavojų savo šeimai – kaip jis gali vadovauti ministerijai?

Žinau, kad D. Grybauskaitė nieko nesusigaudo apie vaikus, tik mėgsta su jais fotografuotis, bet prezidentė tvirtina ministrus, ir jos atsakomybėje šio susitepusio, amoralaus ministro tolimesnis likimas – nors jis ir pristatomas vos ne šventuoju, neva labai tikintis.

 KGB‘istai irgi tarybiniais metais infiltruodavosi į kunigų seminarijas ir netgi į „Katalikų kroniką“, ir mokėdavo griūti ant kelių, šliaužti kryžiais. Tas pats ir čia. Gal patikėčiau ta šypsenėle, jeigu nežinočiau, kaip metų metais L. Kukuraitis ir jo veltėdžių „chebrytė“ plovė pinigus per įvairiausius projektus. Nevengė ir draugystės su Maskva: „smegenų centras“ buvo maskvietė Ana. 

Vokietijoje šitą „firmą“ teko uždarinėti su mano pagalba, nes vokiečiai buvo pakraupę, kaip rusai su lietuviais moka korumpuotai ir nusikalstamai veikti, vogdami vidury dienos pinigus iš žmonių, jais manipuliuojant. Atsikeršydama Kukuraičio „firma“ (atkovojau ne tik sau, bet ir visiems savanoriams mėnesio transporto bilietus, 31 euras dauginti iš 7 – kažkuris veltėdis „algą“ iš mūsų pinigų gaudavo) man neišrašė savanorio diplomo, nors Vokietijoje dirbau oficialiai, ir su viza, ir su gyvenimo leidimu. Atkovojau savanoriams ir vokiečių kalbos kursus (keletas šimtų eurų, pasinaudojau šia galimybe)– sužlugdžiau tą „šaraškino“ kontorą, kai jie privalėjo ne vogti, o skirti savanoriams pinigus. Viskam vadovavo Linas Kukuraitis su „draugais“, kurie patyrę projektų pinigų plovime. Dabar atėjo laikas „pabėgėlių pinigams“, todėl skirtas „mokantis kaip plauti projektų pinigus“ ministras, dargi susijęs su Maskva (labai reikalingi ryšiai – juk konservatoriai nuo seno susiję, bet rėkia, kad rusai puola.) 

Toks ministras, kurio praeityje yra pinigų plovimas ir žmonių prekyba (savanoriams būdavo praplaunamos smegenys, ir iš jų atiminėjami pinigai, motyvuojant, jog taip reikia), tik tuo ir tegali užsiimti tokioje kėdėje – dar žiūrėkit, ir su Maskva bus ryšiai nenutrūkę. Na o kam juos nutraukti – juk rusai žino „kaip“. Ir dar statusas vienuolyne „Assumption“ – Linas Kukuraitis yra „Assumtion draugas“, kas yra panašiai kaip vienuolis tretininkas, ir yra davęs pasižadėjimą, priesaiką – susijęs priesaika su Vatikanu, toks ministras visų pirma ir žiūrės Vatikano valstybės nurodymų, tik po to tarnaus Lietuvai. 

Aš  nesuprantu, kur žiūri VSD – juk privalo tikrinti asmens įsipareigojimus kitoms valstybėms.

Vatikanas yra normali valstybė, kuriai pasižadėjęs mūsų ministras, visur ir visada žiūrėti Vatikano reikalų, padėti broliams ir seserims Kristuje Jėzuje – Assumption vienuolijoje visame pasaulyje.

 Priesaikos teksto VSD su STT neskaitė, pamenate, Kukuraitis minėjo „draugų pagalbos grupę“ – čia ir yra jo vienuolių tretininkų bendruomenė, kuriai o ne Lietuvos žmonėms, jis pirmiausiai turi tarnauti. Vienuolynas išsidėstęs per visą pasaulį – labai patogus vienuolyno draugas ministras: galima per jį atvykti į Lietuvą, apsimetus pabėgėliais, gauti pinigus. Atvyks koks Džibučio vienuolyno padalinys, apsimes, kad persekioja dėl religijos – dar ir pinigų iš savo ministro pragyvenimui gaus, nereikės rinkti aukų, nei dirbti.   

Be to, D. Grybauskaitė, jeigu turi labai blogus patarėjus,- viena jų, toks sutapimas – Šarūnė – irgi minėto vienuolyno draugė, na, bent jau 1 metus tikrai gyveno merginų bendruomenėje, pažįsta ji ir ministrą, nes jo žmonos sesuo šio vienuolyno vienuolė (S. Jolanta) – galėjo skaityti iš spaudos, jog pribuvėjų byloje L. Kukuraitis yra minimas – jo namai tapę nusikaltimo vieta. 

O jis nusikalstimui atlikti – vykdyti veiklą neturint licencijos – sudarė visas sąlygas, netgi užsakė nusikalstamos veikos epizodą savo namuose atlikti iš viso 5 kartus. 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));