S. Skverneliui konservatoriai jau pažadėjo premjero postą, dėl to jis ir griauna „valstiečius“?

S. Skverneliui konservatoriai jau pažadėjo premjero postą, dėl to jis ir griauna „valstiečius“?

Aurimas Drižius

Nors Ramūnui Karbauskiui didelių pastangų dėka pavyko sulipdyti valdančiąją daugumą, tačiau ją nesustodamas griauna premjeras Saulius Skvernelis, kuris kasdien tyčiojasi iš jį iškėlusios partijos.

Nors LVŽS taryba vakar  pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku R.Karbauskiu, ir išjuokė Sauliaus Skvernelio pastangas tapti partijos pirmininku, tačiau pastarasis toliau kaišioja pagalius į „valstiečių“ ratus.

Pirmiausiai, premjeras dėl savo pralaimėtų prezidento rinkimų apkaltino Ramūną Karbauskį, nors turėjo pasižiūrėti į veidrodį, ir būtų išvydės fizionomiją, kuriai tinka tik žalia kelių policininko kepurė. Keista, kad R.Karbauskis apskritai nutarė kelti Skvernelį į prezidentus, nors ir buvo aišku, kad tauta nemėgsta policininkų, ypač tokių aiškiai korumpuotų, iš valdiškos algos pasistačiusių rūmus Vilniuje. Kita vertus, Karbauskis rizikavo, išsilizingavęs Saulių Skvernelį ir dabar turi mokėti to lizingo kainą – mat lizinginis suprato, kad premjeravimo laikas artėja prie pabaigos, todėl ėmė ieškotis kito šeimininko.

Man visos šios Skvernelio šutvės elgesys (Bako atsistatydinimas, Pranckiečio priaugimas prie savo kėdės, nuolatiniai premjero išpuoliai prieš jį delegavusią partiją) jau seniai rodė, kad artėja permainos, ir bus bandoma R.Karbauskio „valstiečius“ pastumti nuo valdžios. Nors jie nieko gero ir nepadarė, leido toliau siautėti grybauskinei teisėsaugai, tačiau kitas scenarijus – Gabrieliaus kregždučių sugrįžimas atrodo dar baisiau, turint omenyje, kad tokiu atveju šalis sugrįžtų į grybauskaičių epochą, kuri atrodo, kad jau pasibaigė.

Kita vertus, man visa laiką atrodė, kad grįžta tie laikai, kai VSD suskaldė Uspaskicho darbo partiją, ir leido konservatoriams sudaryti naują daugumą. Panašus scenarijus piešiasi ir dabar – „valstiečiai“ skyla, skvernelininkai išeina ir prisijungia prie konservatorių, šie su liberalais formuoja naują dauguma, o Skvernelis, sulaužęs lizingo sutartį su Karbauskiu, pasirašo ją su Gabrieliumi. Ir tampa, pvz., Seimo pirmininku naujojoje daugumoje, spjaudydamas į jį iškėlusius „valstiečius“

Prisiminkite – juk Skvernelis per savo trumpa karjerą visada parduodavo tuos, kurie jį nusipirkdavo. Pvz., R.Pakso „Tvarka ir teisingumas“ pasiūlė jį į vidaus reikalų ministrus, o juo tapęs, Skvernelis atsiribojo nuo „teisiamos partijos“, ir nuėjo pas Karbauskį. S. Skvernelį į vidaus reikalų ministrus delegavusios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Rolandas Paksas sako, kad S. Skverneliui, pasukusiam su valstiečiais ir žaliaisiais, būtų padoru atsistatydinti. Tokios pačios nuomonės ir kitos valdančiajai koalicijai priklausančios jėgos – Darbo partijos – lyderis Valentinas Mazuronis. O štai premjeras mano visiškai priešingai ir kalba apie kompromisus.

Jeigu kas pamiršo, tai firminis Skvernelio stilius yra atsikratyti jo pavedimus vykdančiais žmonėmis – jis atsikratė aplinkos ministro Navicko, ir kultūros ministrės, ir švietimo ministrės Petrauskienės, kurių vienintelė kaltė – vykdė premjero pavedimus.

Reikia dar priminti, kad Skverneliui tapus premjeru, vyriausybė tapo ne ūkinių reikalų tvarkytoja, o policijos būstine.

Kas sieja visus šiuos žmones? „Aš renkuosi komandą pagal kompetenciją ir profesionalumą. Ir dėl tų kompetencijų, kurių reikėjo, jie yra ir pakviesti. Ypač kalbant apie politinio ir asmeninio pasitikėjimo pareigūnus“, – teigia S. Skvernelis.

Vos tapęs vyriausybės vadovu, 2017 m. pradžioje S. Skvernelis pakeitė premjero sekretoriato vadovę. Tvarkyti premjero reikalus ėmėsi Živilė Navickaitė-Babkin. Prieš pereidama į vyriausybę, ji dirbo Nacionalinės teismų administracijos (NTA) Komunikacijos skyriaus vedėja. O štai premjero sekretoriato vadovės tėvas – Vytautas Navickas, dabartinis LPVA Valdybos pirmininkas. Iki 2008 m. jis ėjo policijos generalinio komisaro pavaduotojo pareigas, kuravo Viešąją policiją – taigi buvo S. Skvernelio, tuomet vadovavusio Eismo priežiūros tarnybai, viršininkas.

 Iš pareigų Policijos departamente V. Navickas pasitraukė 2008 m. pradžioje – esą dėl pašlijusios sveikatos. Neoficialiai teigta, kad įtakos sprendimui turėjo jo veiklą lydėjusios abejonės, pirmiausia dėl daugiamilijoninių policijos pastatų statybų. V. Navicką poste pakeitė S. Skvernelis. 2016 m. kovą, eidamas vidaus reikalų ministro pareigas, S. Skvernelis VRM vardu pasirašė bendradarbiavimo sutartį su V. Navicko vadovaujama LPVA.

Pasak LRT, būtent tuo metu, kai S. Skvernelis vietoj V. Navicko 2008 m. tapo generalinio komisaro Vizgirdo Telyčėno pavaduotoju, Policijos departamente pradėjo burtis komanda, virtusi dabartinio premjero atrama.

Šiame kontekste minimos 3 pavardės: Algirdo Stončaičio, dabar dirbančio vyriausybės kancleriu, Renato Požėlos, 2015 m. paskirto Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu, bei Donato Malaškevičiaus, dirbančio „Lietuvos geležinkelių“ Pirkimų centro vadovu.

Tai, kad S.Skvernelis bando bet kokia kaina

Facebook komentarai
});}(jQuery));