S.Skvernelis piktinasi, kad yra vykdomas jo nurodymas neteikti būtinų sveikatos paslaugų

sauliukas-imitęs

sauliukas-imitęs

Skaičiau S. Skvernelio pasisakymą ir kvatojausi.

Kaip žmogus piktinasi tuo, kad jo paties sankcionuotu nurodymu žmonės negauna būtinų medicinos paslaugų.

Atrodo taip, lyg čia aš rašyčiau savo facebook paskyroje, nes neturiu daugiau jokių svertų valstybėje išskyrus savo balsą.

Bet kai vietoj to, kad dirbtų ir tyliai tvarkytų padarytas klaidas – jis piktinasi, lyg kažkas kitas būtų apsidirbęs, o ne jis pats.

Taigi… vaidinimas valstybėje tęsiasi – vaidmenys keičiasi, nors aktoriai tame pačiame farse išlieka tie patys.

Jie siekia išlaikyt įtampą ir tuo pačiu skelbia apie laimėjimus Covid ir ekonomikos fronte, nors čia pat grasinasi apie naują bangą ir naują karantiną su nauju ekonomikos stabdžiu.

Mano kuklia nuomone jiems visiems reikia užčiaupt burnas, kad neprikalbėtų nesąmonių ir atiduoti mikrofonus atsakingiems žmonėms, vykdantiems nuoseklią išėjimo iš karantinos ir ekonomikos kėlimo politiką, nekiršinant žmonių.

Nuoroda pirmajame komentare apie mūsų vyriausybės vado pasisakymą:

Saulius Skvernelis
https://www.facebook.com/814777171988967/videos/717178559071505/

Karantinas Lietuvoje baigėsi jau prieš mėnesį. Deja, bet kai kurios gydymo įstaigos iki šiol sugebėjo atnaujinti savo veiklą vos 25, 17, 12 procentų – ar net dar mažiau!

Aš ir pats asmeniškai gaunu daugybę žmonių laiškų ir skundų. Neįmanoma ne tik patekti pas šeimos gydytoją – dažnai neįmanoma net prisiskambinti į polikliniką. Planinės operacijos nukeliamos neribotam laikui, nedirba reikiami gydytojai ir pan.

Tai – netoleruotina. Būtina imtis neatidėliotinų veiksmų, paslaugos privalo būti atnaujintos pilna apimtimi ar bent jau didžiąja dalimi. Niekas neturi teisės rizikuoti žmonių sveikata ar gyvybe.

Šiandien situaciją aptarėme Vyriausybės pasitarime. Duoti aiškūs nurodymai Sveikatos apsaugos ministerijai ir aiškus signalas gydymo įstaigoms. Jei normaliai dirbti trukdo ministerijos, kitų institucijų nurodymai, galbūt pertekliniai reikalavimai – juos reikia panaikinti. Ypač, jei tie reikalavimai buvo aktualūs karantino metu, o ne dabar.

Jei tai – kai kurių gydymo įstaigų, jų vadovų ar steigėjų nenoras, negebėjimas grįžti į įprastą darbo režimą, o gal net piktybiškumas, tam sutramdyti taip pat rasime priemonių. Kol kas labai tikiuosi, kad imtis pačių griežčiausių ar drastiškiausių visgi neprireiks.

Kaip žinia, tik paskelbus karantiną, buvęs išleistas vyriausybės nurodymas neteikti beveik jokių sveikatos paslaugų, išskyrus gydyti tik korona apsikrėtusius:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/f770372267a611eaa02cacf2a861120c/CbrnFvSAiA

Vyksta apdovanojimai. Medikų. Už drąsą, pasiaukojimą, atsidavimą ir t.t. Kovoje prieš koronavirusą.

Jiems turime būti dėkingi, kad išvengėme kitų šalių lemties, kuriose medikai (blogesni?) nesusitvarkė (iki šiol) su situacija.

Apdovanojimai vyksta Šiaulių, Telšių, Kauno regiono medikų bendruomenėse. Jie buvo apdovanojami medaliais (specialiai jiems sukurtais) – „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai”

Mėnesio pabaigoje bus apdovanoti kitų regionų medikai. Skambant A. Verygos fanfaroms.

Kiek atsimenu, medikų bendruomenė buvo viena aktyviausių platinant koronavirusą Lietuvoje, kaip ligoninėse, taip ir slaugos namuose, kurių gyventojai patys niekur nevažinėjo ir koronos parsivežti negalėjo. Apie tai rašė žiniasklaida.

Ir staiga, lydekai (A. Verygai) paliepus jie tapo Lietuvos gelbėtojais.

Primenu – pasaulyje iki šiol nėra veiksmingų vaistų ir metodų gydyti koronai. Tai dabar ir nesuprantu, kuo Lietuvos medikai gelbėjo sergančius korona?

Tačiau gerai suprantu, kiek žmonių negavo būtinosios medicininės pagalbos, nes A. Verigos giriami medikai… tiesiog nieko nepriėmė, nedirbo savo darbo.

Apie tai kalba padidėjęs mirtingumas, kurio SAM neneigia, tačiau, kurio statistinių duomenų (detalių) negali pateikti dėl „techninių priežasčių”.

Nuo vėžio Lietuvoje kasmet miršta apie 8 000 žmonių. Nuo koronaviruso mirė 79 žmonės. Senukai daugiausiai.

Bet visas medikų dėmesys šiandien tenka būtent tų 79 mirusiųjų atminimui, visiškai ignoruojant likusius žmones, kurie išlaiko šią „sveikatos” vadinamą sistemą.

Pacituosiu Lauryną Kasčiūną, konservatorių, kuris vakar kreipėsi į A. Verygą dėl vėžininkų, iš kurių apie 40%, pasak jo, negauna būtinosios medicininės pagalbos.

Kodėl? – Todėl kad politiką ėmė varyti medikai, vietoj to, kad užsiimtų savo tiesioginiu darbu – gydytų ligonius.

Dabar jie nustato kaip mes turime gyventi ir netgi tai – kaip jie turi dirbti. Arba nedirbti gaunant atlyginimą.

O po visko dar ir specialiai jiems sukurtus apdovanojimus.

Aš kažkodėl manau, jog vėliau, kai labiau išaiškės visi šie nešvarūs dalykai – tiems apdovanotiesiems bus gėda prisipažinti, kad jie gavo tuos medalius.

Kad dalyvavo visame tame farse, pamindami Hipokrato priesaiką, už ką šiandien jiems dalinami apdovanojimai.

Ateityje tie apdovanojimai parodys kas yra kas.

P.S. Vos prieš kelias dienas S. Skvernelis grasinosi jog pateiks projektą vyriausybei dėl galimo privalomo kaukių dėvėjimo sugrąžinimo viešajame transporte, parduotuvėse ir žmonių susitelkimo vietose. Nes grėsmė yra ir jos negalima ignoruoti.

Bet, šiandien apdovanojimai nugalėtojams.

Papildymas P.S. Šiandien pasirodo medalius dalijo ir Klaipėdoje.

Kadras iš apdovanojimų Kaune

Arvydas Daunys nuotrauka.
Facebook komentarai
});}(jQuery));