S.Skvernelis ministrus keičia kaip kojines arba dėvėtus prezervatyvus


Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno E. Gentvilo pranešimas: „Ministrus it kojines keisdamas S. Skvernelis parodo, kad „profesionalų“ Vyriausybė nepasiteisino“

2018 m. gruodžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vienu ypu keisdamas net tris ministrus – aplinkos, kultūros ir švietimo ir mokslo – premjeras pripažįsta, kad „profesionalų“ Vyriausybės modelis – nepasiteisino. Šiuo savo žingsniu jis net ir nenorėdamas patvirtina, kad opozicija iš esmės buvo teisi anksčiau kritikuodama ministrus ir jų sprendimus.

„Buvo inicijuota interpeliacija aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui, nuolat pirštu badėme kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson neveiklumą, vykdomos švietimo reformos apskritai yra nesuvokiamos. Šis ne itin profesionalios „profesionalų“ Vyriausybės modelis nepasiteisino. Ministerijoms vadovaujantys žmonės galbūt ir yra savo sričių specialistai, tačiau neturintys jokios politinės patirties. „Valstiečiai“ juos pervažiavo savo buldozeriu, kai tik jie tapo nebenaudingi“, – trijų ministrų keitimą vertina Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Seime Eugenijus Gentvilas.

Keisdamas ministrus premjeras Saulius Skvernelis atsisako pripažinti, kad įgyvendinamos reformos yra prastos ir iki galo neišgrynintos. Netgi atvirkščiai – jis gina reformas ir kritikuoja ministrus, kurie jas įgyvendina.

„Švietimo reforma, mokytojų etatinis apmokėjimas, aukštųjų mokyklų reforma, urėdijų reforma – ar premjeras nejaučia, kad pats laikas jam pačiam prisiimti atsakomybę už neefektyvius ir net chaotiškus pokyčius. Dar vienas atsistatydinęs ministras ir ši Vyriausybė grius“, – akcentuoja E. Gentvilas.

S. Skvernelis yra apsižodžiavęs su šalies Prezidente. Jis taip pat pareiškė, kad pasitiki ir neabejoja skandalingai apie Lietuvoje veikiančius Švedijos kapitalo bankus pasisakiusio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno reputacija.

„Savo frazėmis dėl S. Jakeliūno ir D. Grybauskaitės Vyriausybės vadovas pereina į atvirą konfrontaciją su Prezidente. Atrodo, kad jis nori pakartoti su reformatoriaus aureole vykdytą demaršą, kuomet atsistatydino iš vidaus reikalų ministro posto“, – neabejoja E. Gentvilas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));