Rytoj, rugpjūčio 31 d., Vilniaus Kalnų parke vyks LEON SOMOV & JAZZU koncertas. Esu labai susirūpinęs dėl scenos konstrukcijos būklės

Atviras bendrovės „Layher Baltic“ direktoriaus Victor Vorontsov laiškas dėl Kalnų parke Vilniuje įrenginėjamos scenos konstrukcijos

Rytoj, rugpjūčio 31 d., Vilniaus Kalnų parke vyks LEON SOMOV & JAZZU koncertas. Esu labai susirūpinęs dėl scenos konstrukcijos būklės.

 

Sceną įrenginėja UAB „Scenos techninis servisas“ (STS). Pabuvojęs vietoje, matau nemenkus pažeidimus, kurie gali turėti labai liūdnų pasekmių. Pats šioje srityje (pastolių montavimas) dirbu jau 6 metus, turiu visus sertifikatus saugiam pastolių montavimui, mokiausi saugaus pastolių montavimo kursuose Vokietijoje. Todėl sakau atsakingai – tai, ką pamačiau Kalnų parke, yra tikras košmaras.

 

Taip Europoje dirbti negalima.

 

Pati konstrukcija stovi ant senų sovietmečio suoliukų, kurie yra tokie supuvę, kad lūžta nuo nestipraus smūgio. Ir jie turi atlaikyti ne vieną toną sveriančią konstrukciją. Kai kur konstrukcijos keltuvai (domkratai) stovi tiesiog ant kalno šlaito, o konstrukcija prie žemės nepritvirtinta. Galima paimti ir visą sekciją pajudinti tiesiog rankomis. Konstrukcijos stovai tarpusavyje nesujungti jokiais varžtais.

 

Scenos platformos tiesiog guli ant medinių tašų (vadinamieji brūsai), ant jų stovi garso kolonėlės. Galima įžvelgti grėsmę, kad dėl garso vibracijos tašas gali pradėti judėti, kol galiausiai nenukris su visa platforma. 

 

Konstrukcijoje trūksta įstrižainių ir tvirtinimo elementų. Kai kurios detalės tiek pasenusios ir surūdijusios, kad jų suvirinimo siūlės gali neatlaikyti svorio. O įstrižainių ir horizontalių trūkumas dar labiau lemia tokias grėsmes.

 

Taip jau nutiko, kai liepos pradžioje sostinės Kalnų parke įvyko incidentas, kurio metu tos pat įmonės – UAB „Scenos techninis servisas“ (STS) – montuotos metalinės pastolių konstrukcijos, kurios laikė didelį ekraną, nuvirto ant suolų Moksleivių dainų šventės repeticijos metu – ten, kur po kelių valandų turėjo sėdėti minios renginio žiūrovų.

 

Scenos ir pastolių montuotojai dirba be tokių elementarių apsaugų, kaip šalmai, o kai kurie darbuotojai lipa surinkinėti pastolius ant viršutinių aukštų net ir be apsauginių apraišų.

 

Baiminuosi būti blogu pranašu, bet 70 – 80 procentų, kad toks darbas gali pasibaigti labai liūdnai.

 

Dėl išsamesnės informacijos – Victor Vorontsov +370 654 44455

 

   

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GENĖ DRUNGILIENĖ, VŠĮ „PROPAGANDOS MINISTERIJA“

Facebook komentarai
});}(jQuery));