Rusijos rublis tapo vienintele su auksu susieta valiuta pasaulyje

ruble
Rusijos rublis tapo vienintele su auksu susieta valiuta pasaulyje
Prekyba tauriųjų metalų rinkose antrąjį ketvirtį prasideda esant palankioms pagrindinėms priežastims. Infliacijos spaudimas ir su karu susijusi baimė padėjo…
Paskelbta prieš 2 dienas balandžio 1, 2022 Šis straipsnis buvo iš pradžių paskelbtas Precious Metals News & Analysis – Gold News, Silver News from Money Metals Exchange
https://www.nxtmine.com/economics/russian-ruble-now-worlds-only-gold-linked-currency/
Sveiki atvykę į šios savaitės „Market Wrap Podcast“, aš esu Mike’as Gleasonas.
Tauriųjų metalų rinkos pradeda antrojo ketvirčio prekybą esant palankiems fundamentaliems veiksniams.
Infliacijos spaudimas ir su karu susijusi baimė padėjo aukso rinkai pirmąjį ketvirtį pasiekti pelną. Tačiau brangiųjų metalų kainos atsiplėšė nuo kovo pradžioje pasiektų aukštumų.
Šį penktadienį, balandžio 1 d., auksas parduodamas po 1 938 USD už unciją ir per savaitę atpigo 1,5 %. Sidabras per savaitę prarado 2,7 % ir jo neatidėliotinų sandorių kaina yra 25,09 JAV dolerio už unciją.
Kalbant apie platinos grupės metalus, praėjusį mėnesį jiems apskritai sekėsi prastai, nepaisant to, kad kovo mėn. jie įžengė su dideliu augimo impulsu ir matomas didžiulis vario, nikelio ir kitų pramoninių metalų brangimas. Per savaitę platina atpigo 1,5 % ir kainavo 1 017 USD. Paladis nuo praėjusio penktadienio pabaigos atpigo 2,8 % ir jo kaina yra 2 326 USD už unciją.
Pastaruoju metu daugiausia naujienų sulaukė žaliava – žaliavinė nafta. Ketvirtadienį naftos kainos smarkiai krito po to, kai JAV prezidentas Džo Bidenas paskelbė apie skubų šalies strateginių naftos atsargų panaudojimą. Per ateinančius šešis mėnesius vyriausybė planuoja išleisti 1 mln. barelių naftos per dieną, o tai sudarys rekordinį 180 mln. barelių išėmimą.
Šis žingsnis neabejotinai laikinai palengvins su didelėmis degalų kainomis kovojančių vairuotojų padėtį. Teoriškai taip pat bus laimėta laiko naftos bendrovėms padidinti gavybą, kad kompensuotų Rusijos tiekimo sumažėjimą.
Tačiau, kaip ir visos politinės intervencijos į rinkas atveju, bus nenumatytų pasekmių. Dirbtinis rinkos užtvindymas laikinu tiekimo šaltiniu paskatins didesnį vartojimą ir neskatins naujų gręžinių.
Žaliavų rinkose yra posakis, kad vaistas nuo aukštų kainų yra aukštesnės kainos. Kai kainos kyla, jos siunčia signalą gamintojams, kad jie turėtų didinti gavybą. Tada, kai rinkoje atsiranda didesnė pasiūla, kainos natūraliai mažėja ir artėja prie naujos pusiausvyros.
Taip paprastai veikia žaliavų ciklai. Tačiau gyvename ne įprastais laikais.
Karas ir ekonominės sankcijos kelia sumaištį ne tik žaliavų, bet ir valiutų rinkoje.
Anksčiau JAV taikė sankcijas nedideliems nesąžiningiems režimams Artimuosiuose Rytuose ir Lotynų Amerikoje, kad juos nubaustų ir izoliuotų. Tačiau bandyti visiškai įtraukti į juodąjį sąrašą tokią didelę ir išteklių turtingą šalį kaip Rusija ir priversti likusį pasaulį paklusti šiems reikalavimams pasirodė sudėtinga.
Dvi daugiausiai gyventojų turinčios pasaulio šalys – Indija ir Kinija – nori ir toliau prekiauti su Rusija. Jos taiko alternatyvius atsiskaitymo būdus savo nacionalinėmis valiutomis ir Rusijos rubliais.
Atsakydami į tai, kai kurie politikai nori daryti spaudimą Indijai ir įvesti naujas sankcijas Kinijai. Tačiau jų bendra ekonomika yra tiesiog per didelė, kad būtų galima ją stumdyti. Jei Amerika imtųsi ekonomiškai bausti didžiąją likusio pasaulio dalį, ji geopolitiškai izoliuotų save ir sumenkintų JAV dolerio statusą tarptautiniuose finansuose.
Ironiška, bet griežta sankcijų politika galiausiai gali padaryti didesnę žalą doleriui nei rubliui.
Vladimiro Putino vyriausybė liepė „nedraugiškomis“ laikomoms šalims atsiskaityti rubliais arba auksu, jei jos nori gauti naftos, dujų ir kitų Rusijos eksportuojamų prekių. Dėl to dabar Rusijoje jaučiamas didelis rublių paklausos antplūdis. Rublių vertė toli gražu nepradeda ristis mirties spirale, o iš tikrųjų stiprėja ir jau pasiekė lygį, kuris buvo prieš Rusijos invaziją.
Dabar Maskva rublių perteklių konvertuos į auksą. Kadangi rublis dabar susietas su fiziniais aukso luitais, ir auksas, ir rublis gali kilti kartu. O Rusijos aukso uncija turi tokią pat vertę kaip ir bet kurios kitos pasaulio šalies aukso uncija. Jokios sankcijos šio fakto nepakeis.
Pasaulio galybėms kariaujant valiutų karus, auksas išlieka svarbiausiu vertės standartu.
Atrodo, kad pasaulio pinigų tvarka skyla. JAV, Europa, Japonija ir jų sąjungininkės stovi prieš Rusiją ir jos prekybos partneres, įskaitant Kiniją.
Globalizacijos ir laisvosios prekybos, pagrįstos JAV dolerio standartu, era baigėsi. Prasideda nauja era. Ją lemia geopolitinė poliarizacija ir išteklių stygius.
Ji pasireikš didėjančia kainų infliacija Jungtinėse Valstijose, nes pagrindinės eksportuojančios šalys nebegalės ir nebenorės priimti Federalinio rezervo banknotų be jokių abejonių, kaip anksčiau.
Tikėtina, kad auksas užims svarbesnę vietą bipoliarinėje pasaulinėje pinigų sistemoje. Konfliktų ir nepasitikėjimo aplinkoje grynieji pinigai yra saugiausia ir patikimiausia mokėjimo ar atsargų laikymo forma.
Labai padidėjęs centrinių bankų aukso pirkimas visame pasaulyje gali turėti didžiulį poveikį tauriųjų metalų kainoms.
Auksas yra karalių pinigai, o sidabras – masių pinigai.
Darbininkų ir viduriniosios klasės žmonės, norintys sutaupyti pinigų ir apsaugoti juos nuo žlugdančių infliacijos jėgų, turi nedaug galimybių. Banko sąskaitos niekada neduos tiek palūkanų, kad jos neatsiliktų nuo kainų lygio augimo. Tuo tarpu nekilnojamasis turtas, Volstrito priemonės ir kriptovaliutos kelia daug kitų rizikų – ypač neišprususiems investuotojams.
Tačiau sidabro unciją lengva suprasti, lengva įsigyti ir lengva sau leisti – bent jau kol kas.
Mes tikrai gyvename įdomiais laikais. Tikėkimės, kad artimiausiomis savaitėmis ir mėnesiais vis daugiau amerikiečių imsis veiksmų, kad apsidraustų nuo rizikų, su kuriomis susiduriame – tiek individualiai, tiek nacionaliniu mastu – dėl didelio masto monetarinės kovos, kuri šiuo metu vyksta pasaulinėje arenoje.
Na, ir tai viskas šiai savaitei. Kitą penktadienį būtinai užsukite į kitą mūsų savaitės rinkos apžvalgos podkastą. Iki tol kalbėjo Mike’as Gleasonas iš „Money Metals Exchange“, ačiū, kad klausotės, ir visiems gero savaitgalio.