Rusija sistemingai aneksuoja Ukrainą ir tose vietose įvedinėja rublį

pl

pl

Rusija sistemingai aneksuoja Ukrainą ir tose vietose įvedinėja rublį .
Niekur to dar nemačiau gyvenime,kai kartu su kariuomene juda mobilios valiutos keityklos keičiančios grivinas į rublius. Su nafta reikalai dar pusė velnio, o dujų kaina kyla kartais .
Europos gamtinių dujų ateities sandoriai pirmadienį išaugo po pranešimo. Bideno administracija svarsto galimybę apriboti Rusijos žaliavos importą. Šis pranešimas sukėlė šoko bangas žaliavų rinkoms.
Brent rūšies nafta pakilo iki 137 USD už barelį ir sumažino gryną pelną iki beveik 125 USD už barelį maždaug 0630 ET.
Pagrindinis dėmesys skiriamas Europos naftos prekybos ateities sandoriams .Nyderlandų vartotojams dujų kaina šoktelėjo net 64% iki 335 eurų už megavatvalandę – tai atitinka maždaug 600 USD už barelį naftos.
Jei Rusijos gamtinių dujų srautai į Europos Sąjungą sumažės iki nulio, ES šalių BVP kasmet sumažėsi net 2,2 %. .Net ir šiandienos aukštų kainų sąlygomis Europos Sąjunga patirs 0,6 % nuosmukį bet kokiu atveju .
Siekdami užtikrinti energetinį saugumą, ES lyderiai paspartino atsinaujinančios energijos projektus, pradėjo kalbėtis su kitais energijos eksportuotojais kaip JAV, Kataras, Norvegija, Egiptas, Alžyras ir Azerbaidžanas, kad patenkintų savo gamtinių dujų poreikius.
Rusijai grasinant sumažinti arba nutraukti gamtinių dujų tiekimą į ES europiečiai teoriškai gali išgyventi kitą žiemą be rusiškų dujų ,tačiau kainos išliktų nepaprastai aukštos ,žmonės nebeišgalės šildyti savo namų,ir masiškai kris Europos šalių vyriausybės.
Prasidės socialiniai neramumai .Rusijos invazija į Ukrainą atnešė siaubingą dujų kainų augimą.Penktadienį šilumos kaina pakilo 25 % ir pasiekė rekordinį aukštį energijos rinkose.
Prekybininkams panikuojant dėl karo eigos, artimiausiomis dienomis tikimasi 500 p už termą – devynis kartus daugiau nei prieš metus. Maskva planuoja apriboti gamtinių dujų tiekimą, reaguodama į tolesnius sankcijų etapus, dėl kurių kaina dar labiau padidės.
Nenuostabu, kad didžiausi rusiškų dujų gavėjai visoje Europoje pastarąją savaitę ieškojo alternatyvių šaltinių.
Italija, kuri naudoja dujas 40% elektros energijos gamybai ir daugiau nei 90% dujų importuoja, daugiausia iš Rusijos, alternatyvių tiekimo šaltinių ieškojo Alžyre ir Azerbaidžane.
Vokietijos politikai kalbėjo apie planus atgaivint atominę energetiką ir elektros energijos gamybos iš anglimi varomų generatorių padidinimą.Sunkioji pramonė visoje Europoje jau ėmėsi sutrumpinto darbo laiko arba, kai kuriais atvejais, kas savaitinio uždarymo, kad susidorotų su kylančiomis kainomis.
Automobilių įmonių vadovai žino, kad negalės perkelti didesnių energijos sąnaudų vartotojams, todėl nusprendė apriboti gamybą ir laukt kol dujų kainos nukris .Automobilių tiek naujų,tiek naudotų kainos išaugs jau artimiausiomis dienomis.
Didžioji Europos dalis mažiausiai penkerius metus bus priklausoma nuo rusiškų dujų ir Rusijos veiksmų.
Niekas nebeturi jokių iliuzijų. Tai, kad Rusija savo gamtinių dujų išteklius naudoja kaip ekonominį ir politinį ginklą, rodo, kad Europa turi veikti greitai.
Paprastai kalbant visose Europos šalyse bus išrinktos prorusiškos vyriausybės,todėl Paleckio į kalėjimą ,ne tik neuždarys,bet jis greičiausiai taps premjeru ir formuos ministrų kabinetą .Šimonytės komanda bus nušluota nuo žemės paviršiaus.
Seime taip pat matysime Vaidą Lekstutį,Aurimą Drižių,Giedrių Grabauską,Viačeslavą Titovą,Audrių Naką,Lauryną Ragelskį ir ši nauja valdžia garantuos stabilų gyvenimą Lietuvoje,su žemesnėmis nei vidurkis dujų ir naftos kainomis.
Mažeikių Nafta bus parduota Gazpromui,kaip garantas,kuriuo Rusija garantuos nedideles naftos kainas,tiek Lietuvos gyventojams ,tiek Achemai.
Independence terminalas bus perduotas Ukrainai,tuo atveju,jeigu ten kelerius metus rusens karinis konfliktas .Rusija ribos Ukrainai energijos tiekimą,todėl amerikiečiai Independence laivu transportuos skalūnines dujas į Odesą.
Vakarai siekia nusmukdyti rublį,kad už kapeikas galėtų susipirkti nuvertėjusias Rusijos energetikos įmonių akcijas .Jas jau bus nupirkę kiniečiai,ir šios sankcijos dar labiau pastūmės rusus į Kinijos glėbį.
Jeigu atsitiks taip,kad artimiausiomis savaitėmis Lietuva su Lenkija smogs Kaliningrado sričiai,Iskander raketis sunaikins Zoknių bazę ir iš didžiausio karinio aerodromo Baltijos šalyse liks tik prisiminimas.
Taip pat bus smogta į Elektrėnų elektrinę,Palangos ir Kauno,Vilniaus oro uostus,Jonavos Achemos gamyklą ,Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą.
Vos per dvi dienas Lietuva sugrįš į Smetonos laikus,tik arklių nebeaugina žmonės,todėl lietuvaičiai kurį laiką važinės sunkvežimiais varomais malkomis.
Antrojo pasaulinio karo metu vokiečiai naudojo sunkvežimius varomus malkomis.Šalia vairuotojo kabinos buvo kolona- katilas, o kūrenamas toks automobilis buvo trumpomos malkomis- kubeliais.
Tie sunkvežimiai buvo normalaus dydžio .Sovietai bandė kopijuoti vokiškus, kaip buvo po karo su daugeliu vokiškų gaminių .
Vokiečiams labiau trūko naftos kilmės degalų nei sovietams .Supraskite keliai Lietuvoje po raketų ,bombų atakų bus išvagoti didžiulėmis duobėmis.
Sibiro platybėse malkiniai sunkvežimiai buvo puiki susisiekimo priemonė , kuro problema išpresta ,o greičio taip ar kitaip nereikia ,nes kelių kokybė greičiau keturiasdešimties važiuoti neleidžia.
Pakalbinus „sibiriakus” tremtinius galima daugiau sužinoti apie šią transporto piemonę , jiems teko dirbti su tokiais technikos stebuklais.
Karo metu rusai ne kartą patyrė kas yra kuro trūkumas. Šaltasis karas pastūmėjo dar aktyviau spręsti šią problemą, tikintis naujų karų ateityje.
Buvo pradėtas kurti sunkvežimis, kuris būtų varomas deginama mediena. Įdomus faktas, kad tais pačiais metais Sovietų Sąjunga išbandė atominę bombą, o paraleliai kūrė mediena varomą sunkvežimį. Tai buvo naujo tipo kuras. Niekas nebuvo bandęs to padaryti anksčiau.
Pati jėgos perdavimo sistema priminė garu varomas transporto priemones, bet taip pat turėjo ir nemažai skirtumų. Pirminiai planai – ne mažiau kaip 6 t krovinys, o sunkvežimio bendra masė iki 14,5 t įskaitant 400 kg malkų ir 380 l vandens.
Pilnai pakrautas su vienu „baku“ malkų jis turėjo nuvažiuoti apie 80 km, o maksimalus greitis turėjo būti apie 40 km/val.
Sunkvežimio dizainas buvo visiška angliško „Sentinel S.4“ kopija. Vairuoti tokį automobilį buvo išties sudėtinga. Reikėjo gerai apmokyti vairuotoją ir jo padėjėjus.
Naudoti anglis varant šias transporto priemones rusams pasirodė per brangu, tuo metu medienos buvo pilna visoje šalyje, o jei dar prisimintume ir tai, kad karo belaisviai plušo įvairiose stovyklose, tad mediena beveik nieko nekainavo.
Įvairių kuriamų modelių galia siekė apie 100 AG. „NAMI -12“ pasirodė netgi pakankamai patikimas ir taupus sunkvežimis.
Laikui bėgant buvo kuriama daugiau tokių sunkvežimių, tiesa, masine gamyba to pavadinti negalime. Ir toliau buvo tobulinama esama technika, vykdomi eksperimentai.
Laikui bėgant šalyje pasikeitė vadovaujantys asmenys, buvo pasirinktas kitas penkmečio planas, kitoks kursas ir šie sunkvežimiai toliau plėtojami nebebuvo.
„NAMI“ sunkvežimių likimas gana graudus. Į muziejus jie nepateko ir greičiausiai buvo tiesiog kažkur palikti ir užmiršti. Niekas daugiau taip ir nebandė kurti tokio tipo sunkvežimių.
Karas sofų įtakotukus nublokš į realybę .Reikės gyvent be išmaniųjų technologijų,patiems susirasti maisto.Tie kas gyvena sodybose ir turi šulinius,žemės jie už kibirą vandens prašys šlamančių.
Vyks barteriniai mainai .Žmonės pradės auginti bulves,morkas .Prisiminsit senus gerus tarybinius laikus.
Žirneliai ir majonezas kartą metuose kaip stebuklas .Bananu pavaisins draugė, kurios mama užims ohoho kokias pareigas.Ji bus valstybinės parduotuvės pardavėja.
Jūsų namuose geriausiu atveju apelsinas naujiems metams bus. Dalinsite į skilteles,kiekvienam po skiltelę šeimos nariui.
Mėsos pramoneje dirbantys darbininkai bus be proto laimingi, nes be eilės galės gauti kilogramą mėsos vienam šeimos nariui per menesį.
Parduotuvėje kažką padoraus iš mėsos nusipirkti bus sunku. Tualetinis popierius bus deficitas. Net tas savo sode užaugintas daržoves sukonservuoti bus problema .
Iš kažkur gi reikės gauti konservavimui dangtelių.
Stovyklas ir būrelius vaikams irgi gaus ne eilines pareigas uzimantys. Kaip ir kelialapius poilsiauti .Rūbai, batai bus su nežmoniskomis kainomis, jokio pasirinkimo, todel siūsite,megzite ne iš meilės rankdarbiams, o iš butinybės.
Nuostabiu dalykų jūs moteriškės primegzit .Senus mezginius išardžiusios ir gražų sijonuką dukrai pasiūsite iš vyresnio sūnaus išaugtų kelniu. Ot tai geris bus.
Žirneliai ,desros ir bananai, majonezas atsivalgykite šitų gėrybių dabar .Vėliau tai bus deficitas.
Ir tualetinis popierius bus deficitas, popieriukais,laikraštukais subinytes šluostysite.
Facebook komentarai
});}(jQuery));