skip to Main Content

Rūšiavimo pajėgumus didina investicijos į naują liniją Šiauliuose

Balandžio 19 dieną Šiauliuose oficialiai atidaryta viena moderniausių Lietuvoje, kompiuterizuota atliekų rūšiavimo linija. Anot Šiauliuose atliekas tvarkančios bendrovės „Specializuotas transportas“ vadovo Andrejaus Barinovo, investicijos į šį projektą leidžia padidinti prieš tai buvusios rūšiavimo linijos veiklos apimtis keliskart ir sudaryti sąlygas išrūšiuoti visas Šiaulių regione susidariusias atliekas.

 

„Linijos pagrindinis privalumas tas, kad į konstrukciją yra įdiegtos trys pagrindinės sudedamosios dalys, kurios leidžia padidinti atliekų rūšiavimo našumą penkis kartus. Jeigu anksčiau per vieną pamainą žmonės rankiniu būdu išrūšiuodavo pusę tonos atliekų per valandą, tai dabar galima išrūšiuoti daugiau nei dvi tonas per valandą. Greitėja ne tik procesas, bet ir pagerinama išrūšiavimo kokybė“, – akcentavo A. Barinovas.

 

Teigiama, kad investicijos į vienos moderniausių rūšiavimo linijų Lietuvoje įrengimą siekė apie 550 tūkst. eurų.

 

Pasak ekologinių sprendimų bendrovės „Ecoservice“, kuri valdo Šiaulių bendrovę „Specializuotas transportas“, generalinio direktoriaus Arūno Makausko, atliekų rūšiavimo modernizavimo idėja gimė prieš keletą metų, o nuo 2015-ųjų rudens jau pradėti vykdyti įrenginių konstravimo darbai.

 

„Atlikus bandomuosius darbus, neliko abejonių, kad kompiuterizuoti įrenginiai spės apdoroti žaliavas, suvežtas ne tik iš Šiaulių, bet, reikalui esant, ir iš kitų šalies regionų“, – teigė A.Makauskas.

 

A. Makausko teigimu, privačiomis lėšomis įsigyti ir Šiauliuose, bendrovės „Specializuotas transportas“ teritorijoje, sukonstruoti žaliavų rūšiavimo įrenginiai leis Šiaulių regionui atliekų apdorojimo srityje tapti vienu iš stipriausių Lietuvoje.

 

Anot A.Makausko, rūšiavimo pajėgumų dindimas atspindi ir gerąsias tendencijas Šiaulių mieste, kur, teigiama, gyventojai itin atsakingai rūšiuoja buityje susidarančias atliekas.

 

Akcinė bendrovė „Specializuotas transportas“ priklauso Lietuvos komunalininkų ir atliekų tvarkytojų asociacijai (LKATA), įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 140 darbuotojų.

 

Investiciniam fondui „BaltCap Private Equity Fund II“ priklausanti bendrovė „Ecoservice“ valdo didžiausią atliekų tvarkymo tinklą keturiolikoje Lietuvos savivaldybių. „Ecoservice“ rūpinasi komunalinių, statybinių ir stambiagabaričių atliekų bei antrinių žaliavų surinkimu, transportavimu ir apdorojimu.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));