skip to Main Content
Virginija

 

 

 

Alvydas Veberis 

 

Rokiškio psichiatrinė ligoninė, – gydymo ar susidorojimo įstaiga?

 

Dėl LR piliečių pastovių skundų dėl Rokiškio psichiatrinės ligoninės gydymo metodų į Panevėžio apygardos teismą iškviesta gydytoja Rūta Bandziuvienė. Į Klaipėdos žmogaus teisių gynimo asociacijos vadovės Virginijos Jurgelevičienės klausimus gydytoja nedrįso ne tik atsakyti, bet stovėjo įsitempusi lyg stabas. Neištarė nei pusės žodžio. Galima įtarti, kad gydytoja nebylė. Ne veltui visuomenei kyla pagrįsti klausimai ar iš tikro ten dirba profesionalūs darbuotojai, kurie yra priėmę Hipokrato priesaiką? Apie tai šiame video Virginija Jurgelevičienė:

 

 Virginija

nuotr. Žmogaus teisių gynimo asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė Virginija Jurgelevičienė

Kilus įtarimams, dėl Rokiškio psichiatrinės ligoninės medikų darbo, buvo iškviesta gydytoja Rūta Bandziuvienė atvykti į Panevėžio apygardos teismo posėdį dėl ten priverstinai ,,gydomos‘‘ Vitalijos Romanovos.  Pastaroji,  dėl vaikų globos tarnybų nusikalstamo darbo, pakliuvo ne tik į amerikiečių ,,globėjų‘‘ rankas, bet galiausiai atsidūrė Rokiškyje. Apie tai  leidinyje ,,Laisvas laikraštis‘‘ Lietuvai Nr. 46, rašėme šių metų 2018 gruodžio 1-8 d., pagal šią nuorodą: https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7713%3Ais-jav-i-lietuva-pargabenta-mergina-maldavo-grazinti-ja-i-jav-taciau-buvo-uzdaryta-i-psichiatrijos-ligonine&catid=31&Itemid=101&fbclid=IwAR03UxskgKcmbphW5hDAXuIvuEHiI6PN4i1L9dRR3CyHoQ2FVE019eB4fZM

Į leidinio  ,,Laisvas laikraštis“ Lietuvai žurnalisto ir Žmogaus teisių gynimo asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovės Virginijos Jurgelevičienės užduotus klausimus  gydytoja Rūta Bandziuvienė negalėjo  nieko atsakyti. Stovėjo atgręžusi nugarą ir praradusi žadą. Teismo posėdžių sekretorė Neringa Aukštuolienė nebe pirmą kartą lakstė koridoriais ir draudė, ne posėdžio metu paveiksluoti, daryti video įrašus, skambino policijai. Tokiu būdu stengiamasi užgniaužti  viešumą. Teismo pirmininkas Eigirdas Činka priešingos nuomonės. Susitikime su miesto visuomene priekaištavo, kad tiek žiniasklaida, tiek miesto visuomenė menkai  domisi  teismų darbu. 

 

 

 Veber

nuotr. Rokiškio VŠĮ psichiatrijos ligoninės gydytoja Rūta Banziuvienė  stovėjo sukaustyta baimės.

Teko suabejoti jos psichika ir kompetencija darbui. Ji visus metus stebėjo ir ,,gydė“  policijos veteranę Skaistą Rakauskienę, kuri po suleistos vienintelės ampulės, vakare buvo išmesta į gatvę, o netrukus iškeliavo anapilin. Dabar jos gydymo metodais ne tik susirūpinusi Vitalijos mama Regina Kareivienė, bet šaukiasi pagalbos priverstinai pakliuvusi į šią įstaigą, nelojali valdžiai, pedagogė Virginija Smilgytė, išdrįsusi garsiai pasakyti tiesą apie kai kuriuos aukšto rango pareigūnus. Po 9 mėn. stebėjimo, ji prievarta kankinama vaistais. Šiais metodais iš Rokiškio namo sugrįžta ne sveiki ,,ligoniai“, bet daugelis tampa neveiksniomis ,,daržovėmis‘‘ arba iškeliauja anapilin. Žiniasklaida vos ne kasdien gauna ten pakliuvusiųjų, nelojalių valdžiai, ,,ligonių‘‘ signalus, apie šios įstaigos ,,gydymo‘‘ metodus. Paskutinė kraupi žinia dėl ten kankinamos Linos Mažeikaitės. Jos padėtimi susirūpinusi ŽTGA vadovė Virginija Jurgelevičienė.  Po pranešimų apie jos adresu naudojamą fizinį smurtą iškviesti Rokiškio policijos pareigūnai.  Apie šiuos įvykius raštu kreipėsi V.Jurgelevičienė informuodama policijos komisariatą ir Rokiškio ligoninės administraciją dėl netinkamo ne tik ligoninės darbuotojų, bet ir policijos pareigūnų darbo. Jie nesiteikė apklausti nukentėjusiųjų ir liudininkų. Pasitenkino pokalbiu su ligoninės administracija, dėl kurios ,,darbo“ kenčia  ten prievarta pakliuvę žmonės. Naudojamas ne tik psichologinis, bet ir fizinis smurtas.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));