skip to Main Content
arvydas-juozaitis-alkas-lt-j-vaiskuno-nuotr

Rinkimų partizanai : A. Juozaitis slepia rimtą psichikos ligą, R.Paksas – desperaciją, S.Skvernelis – nešvarius milijonus

Aurimas Drižius

 

Kitais metais vyksiančių prezidento rinkimų pasirinkimas – kaip visada, labai skurdus ir apgailėtinas, po kietų vyrų įvaizdžiu slepiasi psichikos ligoniai, šešėliniai iš korupcijos pralobę milijonieriai ir desperacija, išdavystė, apgavystės.

Itin ironiškai atrodo toks filosofas Arvydas Juozaitis, kažkada jaunystėje parašęs straipsnį “Istorinė klaida” apie tai, kad Vytauto Landsbergio pasirinkimas Sąjūdžio pirmininku atvedė Lietuvą į prarają, iš kurios mes iki šiol negalime išsikapstyti. Tai buvo visiškai teisingos A.Juozaičio mintys, tačiau parašęs šį straipsnį, A. Juozaitis dingo iš Lietuvos gyvenimo beveik 30 metų, ir dabar staiga kažkokie fokusininkai jį ištraukė, perdažė, ir pateikė kaip alternatyvą. Tačiau tas filosofo akių blizgesys išduoda labai pavojingą psichikos ligą, apie kurią kažkodėl kandidatas vengia pasakoti. Nors rinkėjams turi būti pateikti visi duomenys apie kandidatus, taip pat ir paie jų sveikatą, tačiau A.Juozaičiui tai nė motais. Tikiuosi, kad kandidatui arba jo štabui ateis nušvitimas, kad negalima šalies vadovo posto patikėti sunkią psichikos liga sergančiam asmeniui.

arvydas juozaitis alkas lt j vaiskuno nuotr

“Nieko, tam yra Vadovybės apsaugos departamentas, jo vyrai pasirūpins, kad prezidentas nieko blogo nepadarytų”, – juokiasi LL šaltiniai.

Tačiau problema ne tik liga, tačiau ir tas susidvejinimas, bandymas save pateikti ne kaip sistemos, o žmonių prezidentą. Tuo labiau, kad A. Juozaitis yra labai lengvai manipuliuojamas V.Landsbergio ir jo gaujos. LL šaltiniai pasakoja tokią istoriją apie “kompromatą” apie A.Juozaitį, kuris privertė ji 20 metų dingti iš Lietuvos politinio gyvenimo. Kalba eina apie tokį leidinį “Sąjūdžio žinios”, kurio pirmas redaktorius ir buvo A. Juozaitis. Nors leidiniui buvo skirtos nemažos lėšos, tame tarpe ir JAV lietuvių suaukoti doleriai, paaiškėjo, kad daug tų paaukotų pinigų buvo tiesiog ištaškyti. Kai ši žinia pasiekia Sąjūdžio vadovus, V.Landsbergis kaip tikras šachmatininkas pasiūlė tokį variantą – A. Juozaitis dingsta iš “Sąjūdžio žinių” ir užleidžia vietą tuomečiai LKP šefui Algirdui Brazauskui. Matyt, kad V.Landsbergis jau tada buvo sudaręs kažkokį sandėrį su tuometine nomenklatūra, ir susitaręs, kad vieni kitiems padeda slapta, nors žodžiais kritikuojama.

A.Juozaičio pasitraukimas iš rinkimų buvo pateiktas kaip jo sumanumas ir išmintis, o ne kaip to pačio V.Landsbergio manipuliacijos “kompromatu”.

“Kai vyko rinkimai į Aukščiausiąją Tarybą, Sąjūdis toje rinkiminėje apygardoje, kur balotiravosi Brazauskas, iškėlė A.Juozaičio kandidatūrą. Sąjūdžio pats pakilimas, tad tik kvailys galėjo abejoti, ar Juozaitis laimės prieš Brazauską. Sąjūdis ėjo be jokių kliūčių, ir Arvydas būtų laimėjęs triuškinamai. Taigi jis lėmė Brazausko karjerą. Jei Brazauskas tada būtų buvęs sunaikintas, – o taip tikrai būtų įvykę, – ar būtų atsitiesęs – klausimas. Ir čia Arvydas parodė unikalų politinį įžvalgumą ir taurumą – jis užleido vietą žmogui, turinčiam politinę patirtį, galinčiam tapti sveiko proto atsvara Landsbergiui. Todėl aš drąsiai sakau, kad Arvydas padarė didžiulę paslaugą ir Brazauskui, ir Lietuvai”, – straipsnyje „Sąjūdžio riteris“ rašė filosofas A.Šliogeris savaitraštyje „Dialogas“.

 

V.Landsbergio rankomis išmestas iš politikos A. Juozaitis nuėjo tarnauti A.Brazauskui, tapo to patarėju, ir tada kerštaudamas parašė savo garsiąją “Istorijos klaida”.

Tačiau dabar tas pats politikos dinozauras pateikiamas kaip naujovė, A.Juozaičio prisistatymą transliuoja Lietuvos nacionalinė televizija LRT, vėliau jis tiesioginiame eteryje diskutuoja su kitu sistemos kandidatu Gitanu Nausėda.

Šiame kontekste Rolando Pakso galimybės antrą kartą tapti prezidentu atrodo apgailėtinai. Panašiai jaučiasi ir pats kandidatas. Dar neseniai jis Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio buvo patikintas, kad R.Paksas bus vienintelis “valstiečių” kandidatas prezidento rinkimuose. R.Paksui buvo pažadėta, kad Seimas nubalsuos ir pakeis įstatymus taip, kad R.Paksas galėtų vėl kandidatuoti rinkimuose. Tačiau jau pirmas Seimo balsavimas parodė, kad to toli gražu nebus.

Supratęs, kad laimėti prieš sistemą neįmanoma, R.Paksas pasišovė kurti judėjimą “Šaukiu aš tautą”, tačiau į šį šaukimą atsiliepė vos keli paliegę balseliai. Ką gero nuveikė R.Paksas tuos dešimt metų, kai ramiai sėdėjo Europos Parlamente, gaudamas maždaug apie 30 tūkst. Eurų mėnesinį atlyginimą? – gali paklausti net ir patys ištikimiausi R.Pakso rėmėjai. Jo nuopelnas atsisakyti pasirašyti “Mažeikių naftos” sutartį su “Willliams” jau seniai pamirštas – R.Paksui užteko proto suprasti, kad pasirašydamas minėtą sutartį jis vėliau būtų tos pačios sutarties architekto Vytauto Landsbergio apkaltintas veikimu prieš Lietuvą. Juk toje slaptoje sutartyje buvo net keli punktai, kad “Williams” niekaip neatsako už Lietuvos įmonei padarytą žalą – reiškia, kad šiai aferai buvo rengiamasi iš anksto ir sąmoningai. R.Pakso ministrai paskaitę šią sutartį ir teisininkų išvadas, kad sutartis prieštarauja pagrindiniams Lietuvos įstatymas, iš karto buvo V.Landsbergio apšaukti “Kremliaus agentais”. Man iki šiol keista, kad prokuratūra pateikė kaltinimus piktnaudžiavus tarnyba tokiam ištikimam “tatos” mokiniui, kaip Sigitas Kaktys, tačiau nepateikė pačiam “tatai”, kuris stačiai prievartavo ministrus daryti nusikaltimus :

G.Balčiūnas: „V.Landsbergis prievartavo pasirašyti šią sutartį“. Duodamas parodymus prokurorams, tuometinis Teisingumo ministras Gintaras Balčiūnas nurodė, kad ketvirtadienį (1999 m. spalio mėn. 14 d.) apie 18 val. į Teisingumo ministeriją buvo atneštos sutartys su „Williams International Company“, kurioms įvertinti buvo sudaryta darbo grupė (neoficialiai), nes reikėjo skubiai atlikti šių sutarčių įvertinimą. Minėta grupė dirbo per naktį ir savo išvadas surašė penktadienį apie pietus. Minėtose išvadose buvo pateikta daug problemų, kurios buvo sutartyse, nurodyta daug vietų, kurios aiškiai prieštaravo įstatymams. Šias išvadas G.Balčiūnas pateikė ministrui pirmininkui R.Paksui, dalyvaujant E.Maldeikiui ir J.Lionginui, kurie pareiškė, kad už tas sutartis jie nebalsuos. G.Balčiūnas taip pat paaiškino pasakęs „už“ sutartis nebalsuosiąs. Grįžtant iš Vyriausybės jam paskambino Seimo pirmininkas V.Landsbergis, kuris jam „atskaitė moralą“ teigdamas, kad jie specialiai vilkina derybas duodami tokias išvadas, nes tie dalykai, kurie nurodyti Teisingumo ministerijos išvadose, jau seniai yra pataisyti sutarčių projektuose. Tuomet V.Landsbergis suorganizavo, kad į Teisingumo ministeriją atvyktų „Williams International Company“ derybų grupė, pateikusi kitą sutarčių projektą. Ministerijoje vėl su ta pačia darbo grupe buvo dirbama analizuojant sutarčių tekstus ir paaiškėjo, kad iš tiesų daugelis dalykų buvo pataisyti, nors ministerija vis tiek pareiškė tam tikrų pastabų. Kitą dieną (šeštadienį) įvyko dar vienas susitikimas su „Williams“ atstovais ir sutartyse buvo padaryti tam tikri pakeitimai, derinant juos su Lietuvos įstatymais. Tuomet Teisingumo ministerija parengė naują išvadą, kuri buvo pateikta Vyriausybės posėdžiui. Suderintus sutarčių tekstus iš Teisingumo ministerijos paėmė „Williams“ derybininkai ir juos nuvežė Seimo pirmininkui V.Landsbergiui, iš kurio sekmadienį paėmė jis (G.Balčiūnas) norėdamas jas atiduoti R.Paksui ar E.Maldeikiui ratifikuoti, bet kadangi jų nerado sutarčių projektus nuvežęs į R.Pakso namus Šilo gatvėje, kur jas palikęs R.Pakso žmonai. 1999 m. spalio mėn. 19 d. Vyriausybės posėdžio metu buvo priimtas nutarimas Nr. 1154, tačiau jis balsuodamas susilaikė, nes manė, kad sutartys yra ekonomiškai nenaudingos, bet jis negalėjo balsuoti prieš Vakarų investuotoją, prieš žadamą AB „Mažeikių nafta“ modernizaciją“.

 

Todėl Rolandas Paksas jaučiasi išduotas “valstiečių”, nes buvo gavęs jų lyderių pažadą būti jų kandidatu juo “valstiečių” partijos. Matyt, dėl to pažado R.Paksas jau prieš metus metė savo įkurtą “Tvarkos ir teisingumo” partiją, taip išduodamas į ją stojusius ir jį palaikančius žmones.  Dabar kuria kažkokį mistinį “Šaukiu aš tautą”, tačiau tauta neatsišaukia, nes nieko gero apie R.Paksą pasakyti negali, o “Williams” istoriją visi jau pamiršto. Nes aš pats R.Pakso klausiau, kodėl jie savo laiku neparėmė prievartautos mergaitės Deimantės Kedytės ir jos šeimos – R.Paksas man atsakė, kad jis siūlė, “tačiau tam nepritarė partijos taryba ar valdyba”, ir “Tvarka ir teisingumas” liko tylėti tada, kai gatvėje Skvernelio gaujos buvo daužomi žmonės Garliavoje.

 

Žinoma, pats rimčiausias iš šios trijulės yra premjeras Saulius Skvernelis, kuris eilinį kartą išdūrė R.Paksą (pastarasis buvo jį “suradęs” žalių policininkų minioje, ir padaręs VRM ministru, tačiau vėliau S.Skvernelis savo globėją pasiuntė ant trijų raidžių).

Saulius Skvernelis paskelbs apie savo kandidatavimą po Naujųjų metų – iki tol jis vykdys savo rinkimų kampaniją, būdamas premjeru, ir šiai rinkimų kampanijai panaudodamas visus valstybės resursus. Tiesa, matosi, kad S.Skvernelio sugebėjimai yra apgailėtini – kad ir paskutiniai “laiškai prekybos tinklams ateiti į Lietuvą”. Atrodo, kad Skvernelis parašys laišką, ir Lietuvą užgrius visokie “WallMart” ir “Tesco”. Tačiau pastariesiems čia nėra kas veikt, nes Lietuva labai skurdi šalis, mokanti milijardus eurų palūkanų vien todėl, kad “ponia norėjo atrodyti gražiai ir protingai”, todėl atsisakė skolinti pigiai iš TVF. Dar didesnes pinigų sumas Lietuva išleidžia dar kvailiau – ginkluotei, kuri bus bevertė Rusijos agresijos atveju. Juk pirmiausiai kareiviai turi norėti ginti savo šalį, ir žinoti, už ką jie miršta. Dabar mirti už tai, kad “ponia norėjo atrodyti gražiai”, būtų kvaila.

Skvernonamas

Kita vertus, Sauliaus Skvernelio silpnoji vieta yra jo gobšumas. Nes kai ir visa Lietuvos policija, jis nėra įpratęs gyventi pagal savo oficialias pajamas. Kvailai atrodo Sauliaus Skvernelio bandymai sukurti savo, kaip “kieto policininko”, ir tvirtos rankos įvaizdį – kieti ir principingi policininkai negyvena dvaruose, kurį sau sugebėjo susiremti premjeras. Tiesa, tam, kad būtų pateisintas tas neadekvatus premjero turtas, buvo sugalvoja legenda apie tai, kad jam neva pusę milijono litų paskolino žmona, dirbusi “Swedbanke”. Gal būtų galima pamatyti tą paskolos sutartį? Jokiu būdu, tai privatus reikalas – atkerta premjeras. Neįtikėtina, kad toks tuščias žmogus tapo premjeru ir greičiausiai taps ir prezidentu. Tada visiems pensininkams reikės dar nurėžti pensijas – pinigų reikės policijai ir armijai.

Žodžiu, rinkimai Lietuvoje kaip visada – be pasirinkimo.

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));