Rengiamas totalinis sekimas?

Arturas Grigas
„Totalinis sekimas ruošiamas?

Mieli bičiuliai, ar pas jus per medijas irgi jau kalba apie tai?

 

Čia, Prancūzijoje per pagrindinį radiją jau kelios dienos šneka, kad kaip būtų gerai, jei dirbtinis protas visus kontroliuotų. Būtų kameros, skraidytų dronai su veido atpažinimo ir kitomis funkcijomis, kurie matytų, kuris žmogus turi potencialo susirgti (t.y. turi temperatūros, nepasiskiepijęs ..) Tik tai išgelbėtų žmoniją, nes tas naujasis virusas tikriausiai turės pasikartojančių bangų, kurios gali būti dar baisesnės.

Šiandien per radijo stotį Europe 1, paskelbus, kad Paryžiuje nuo rytojaus uždraudžiama 1 km atstumu nuo namų valandą pabėgioti, buvo kalbama, kad Macron’o vyriausybė planuoja žmonėms telefone įdiegti programą su GPS, kur labai konkrečiai matytųsi, kas, kada, kur buvo, iki tiek – su kuo laiptinėje susitiko porai sekundžių. Tai, atseit, skirta žmonijos išgelbėjimui, nes, jei turintis virusą su kuo susitiko, tai visi jo kontaktai bus medikams žinomi. Ir tik tai padėtų vėl grįžti į normalų gyvenimą.

Labai tuo susižavėjusi didelė prezidento rėmėja žurnalistė N. Levy, tvirtino, kad ekspertai jau daug įdirbę tuo klausimu, o telekomunikacijų bendrovės jau varžosi dėl šio darbo, o ir vakcinų gi taip greitai nebus.

Visai netikėtai tam nepritarė paskambinęs jaunas deputatas Sacha Houlié priklausantis valdančiai partijai. Jis sakė balsuos prieš visuotinį „trackinimą”, nes „tai kelias be grįžimo atgal” („Cette voie empruntée est sans retour”). Jo nuomone, tai pažeistų piliečių teises, tai nebūtų efektyvu, nes vyresni žmonės nėra taip prisijungę prie interneto, nes yra daug zonų be ryšio. Drąsus jaunuolis pasiūlė geriau išleisti daugiau pinigų testams ir kaukėms, negu gyventi su elektroninėmis apyrankėmis.

Neneigiu viruso. Jis yra (sukurtas ar susikūręs – nežinau). Kaip ir kiti, mus kartais susargdinantys. Reikia stiprinti imunitetą ir saugotis, ypač rizikos grupėms. Taip buvo visada. Žmonija kažkaip išgyveno be elektroninių GPS apyrankių.

Bet šis virusas ir paskelbta pandemija kai kam labai labai naudingi:

1) Bankams, nes įmonėms, kad įsuktų ekonomiką, reikės iš jų skolintis.

2) Draudimo kompanijoms, nes, paskelbus pandemiją (o tai yra force majeure), pagal sudarytus įvairius kontraktus draudiminės išmokos gali būti neišmokomos. Be to sumažėjo draudiminių įvykių keliuose , o įmokos gi išskaičiuojamos toliau.

3) Stambioms korporacijoms superkant akcijas, nukritus jų kainoms.

4) Visų šalių valstybių vadovams, nes opozicija nebegali išeiti į gatves, baigta su Geltonosiomis liemenėmis ir kitais drumstėjais…

5) Opozicijoms situacija irgi tinka, nes atsiranda daug akivaizdžių kritikavimo galimybių, valdžioms nesugebant pakankamai aprūpinti priemonėmis ir suvaldyti padėtį.

O nepaprasto gerumo turtingiausių gauja valdanti pasaulį taip mus myli, kad tik laukia, kada galės paaukoti savo pinigus, kad sušvirkšti į mūsų kūnus elektroninius skiepų žymeklius.

Valdantieji visur įvedinėja G5, reikės didelių pajėgumų…
Sako, aukšti vešlūs medžiai irgi trukdo sklisti bangoms…” – Iš R.Laucytė FB puslapio

———

P.S. Perskaičiau ir negaliu patikėti tuo, kas parašyta, kaip ir prieš mėnesį nebūčiau patikėjęs tuo, kad:

– būsime priversti sėdėti namų karantine mėnesį, o gal ir ilgiau;

– bus uždaryti didieji prekybos ir pramogų centrai bei mažos paslaugų teikimo įmonės;

– valstybės uždarys išorės sienas, bus ribojamas žmonių judėjimas;

– kai kuriose valstybėse žmonės iš namų į gatvę išeiti galės tik gavę elektroninius leidimus;

– žmonės bus priversti dirbti o vaikai mokytis nuotoliniu būdu;

– ir dar daug kuo, prieš mėnesį, nebūčiau patikėjęs…

Facebook komentarai
});}(jQuery));