Remiantis suklastotais statybų inspekcijos leidimais toliau legalizuojamos neteisėtos statybos

hqdefault

hqdefault

Vadinamajame signatarų kvartale Vilniuje vyksta neįtikėtini dalykai – sklype buvo išduotas leidimas keturiems vienbučiams namams statyti, tačiau parduoti 7 kotedžai.

 

Teismas nustatė, kad statybos leidimas išduotas neteisėtai. Po Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) kreipimosi į teismą buvo išduotas naujas leidimas, bet, kaip pasirodė, jis irgi buvo neteisėtas. Taigi VTPSI vėl kreipėsi į teismą, siekdama panaikinti leidimą, tačiau prieš pat teismo posėdį VTPSI atsiėmė ieškinį ir jis liko nenagrinėtas. Kodėl taip pasielgė, inspekcija ilgai negalėjo paaiškinti. Vėliau buvo pateiktas paaiškinimas, kad kaip tik tuo pat metu buvo pateiktas naujas projektas su pašalintais pažeidimais, taigi kovoti nebeliko prasmės. Tačiau dabar VTPSI, patikrinusi leidimą, vėl nustatė, kad jis buvo išduotas neteisėtai ir vėl pateikė ieškinį teismui.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kupčinskas, Monika Navickienė ir Aistė Gedvilienė kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami antikorupciniu požiūriu įvertinti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) veiklą nelegalių kotedžų statybų Vilniuje kontekste.

Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmosios instancijos teismui grąžino bylą dėl nelegalių kotedžų Vilniuje, vadinamajame Signatarų kvartale. Jau kelerius metus po teismus tampomos 7 jaunos šeimos dar kelerius metus neturės ramybės – į teismą šeimas padavė VTPSI, kuri prieš kelerius metus pati ir išdavė pažymą apie statybų teisėtumą. Prieš tvirtinant sandorį visus dokumentus tikrino notarai, paskolas išdavę bankai, Registrų centras ir VTPSI, kurios išduotoje deklaracijoje buvo aiškiai parašyta, kad kotedžai pastatyti pagal išduotą leidimą.

Pasak VTPSI, šio kotedžų projekto dokumentus tikrino VTPSI inspektorius Juozas Matonis, kuriam vėliau pradėtas tyrimas dėl nusižengimo, darbuotojas pripažintas kaltu, tačiau nenubaustas.

„Tokie atvejai, kuomet remiantis suklastotais statybų dokumentais išduodamos statybų baigimo deklaracijos, rodos, jau tampa norma. Tuo tarpu atsakingi asmenys ir toliau lieka nepriekaištingos reputacijos, išvengdami atsakomybės už savo veiksmus. Norime padėti 7 jaunoms šeimoms, kurios tapo aplaidžių inspektorių tyčinių ar netyčinių klaidų ir galimai korupcinių veikų įkaitais“, – teigė Seimo narys A. Kupčinskas.

Facebook komentarai
});}(jQuery));