„Reikėtų Stasiui Brasui skirti pomirtinę psichiatrinę ekspertizę”, – teigia teisininkė D.Guobienė

Saulys

Saulys

„Reikėtų Stasiui Brasui skirti pomirtinę psichiatrinę ekspertizę”, – teigia teisininkė D.Guobienė
1111111111 Rating 0.00 (0 Votes)

Mažeikių rajone prieš savaitę nušautas policininkas Žymantas, jo porininkė su sužalota į koją, jos gyvybei pavojus negresia. Patrulis vyko į Stasio Braso žmonos iškvietimą – moteris sakė, kad vyras grasino ją nužudyti. Tačiau S.Braso kieme policininkus pasitiko šūviai iš „Mosino” sistemos antrojo pasaulinio karo laikų šautuvo (itin galingo ginklo). Paaiškėjo, kad taip atsisveikinti su gyvenimu nusprendė STASYS BRASAS (nuotr. viršuje), gimęs 1968 m., anksčiau neteistas, iki šiol policijai nežinomas.

Kodėl žmogus taip pasielgė? Tai galima nustatyti tik atlikus po pomirtinę psichaitrinę ekspertizę, mano teisininkė Daiva Guobienė. Ji atsakė į “Laisvo laikraščio“ klausimus :

Ką galvojate apie tą situaciją Mažeikių rajone, kai pilietis pasitiko kulkomis atvažiavusius policijos patrulius? Kodėl jis taip pasielgė? Prieš tai neturėjęs jokių problemų su teisėsauga?
Yra ir kita informacija – prieš tai, jo žmona kreipėsi dėl to, kad buvo grasinimai, važiavo policijos ekipažas, jo nerado.
Tačiau kaip apskirtai vertini tokią situaciją, kai žmogus ima šaudyti į atvažiavusius policijos patrulius? Koks motyvas?
Reikia analizuoti situaciją šeimoje. Jeigu tas vyras jau seniai grasino žmonai ginklu ir sėdėjo namuose, jos laukdamas, akivaizdu, kad ten buvo šeimos problema, ir jis nesugebėjo susitaikyti su ta padėtimi. Ir jeigu jis jau atėjo į namus su ginklu, tai aš manau, kad jeigu nebūtų atvažiavę policininkai, jis būtų nušovęs žmoną. Jis buvo tam pasiryžęs tuo metu, ir jam buvo visiškai vienodai, kas nutiks paskui. Aš nežinau, ar jis buvo girtas ir kokia jo psichologinė būklė. Ir nesvarbu, kad anksčiau jis neturėjo problemų su teisėsauga, svarbu tai, kad jam galvelė matyt apsirgo. Ir todėl jam buvo visiškai vienodai, kad eina pro duris.
Nes yra kitos versijos, kad tas šaulys pažinojo tą nušautą policininką Žymantą ir kad gal tai lėmė kitos priežastys?
Bet kokioje mažoje bendruomenėje taip jau yra, kad žmonės vienas kitą pažįsta. Tačiau net ir tas faktas, kad jis pažinojo tą policininką, reiškia, kad jam buvo visiškai vienodai, kas eina pro duris. Mane nustebino tai, kad jis pakankamai taikliai šaudė, nes pro uždarytas duris jis nukovė vieną policininką, o kitai jo porininkei peršovė kirkšnį. Ir tai, kad jis po to padegė namą ir nusižudė, ir rodo jo psichologinę būseną. Šiaip tokiais atvejais mes skirdavome pomirtinę psichiatrinę ekspertizę. Ir tai įmanoma padaryti – iš tam tikrų duomenų, iš artimųjų papasakojimų, iš jo būklės, iš atstatytų faktų, kaip jis gyveno paskutines dienas ir kokioje buvo psichologinėje būsenoje. Ir tai galėtų paaiškinti tą tragediją. Ir ją gal dar ir galima paaiškinti šiuo metu, kai karantinas, kada žmonės nedirba ir neturi kuo užsiimti, ir tada išaiškėja visos psichologinės problemos, ypatingai šeimose. Nors mes dabar tik spėliojame ir nežinome, ar jis dirbo, ar nedirbo. Tokiu atveju mes žiūrime, kokiu būdu buvo galima išvengti šios tragedijos. Jeigu policija rimtai žiūrėtų į pranešimus apie smurtą šeimoje, tai gal šios tragedijos ir būtų pavykę išvengti. Juk tai ir yra viena didžiausių policijos klaidų, kai jie važiuoja į buitinius konfliktus šeimose „atsipūtę“. Juk net per tą neseniai įvykusį incidentą, kai moteriai į gerklę buvo įremtas peilis, jau prieš tai buvo ženklai apie tai, kad kažkas gali nutikti. Juk buitiniai konfliktai tuo ir baisūs, kad nežinia, kas gali nutikti. Juk žmonės tokioje situacijoje būna labai įsitempę, tada pasitaiko ir nužudymų, jeigu policija nespėja atvažiuoti. Į tokius įvykius reikia važiuoti ypatingai pasirengus, nes nežinai, ką ten rasi. Nežinai, ar gali būti panaudotas ginklas. O Mažeikiuose policininkai matyt važiavo į įvykio vietą atsipūtę, nes vienas net liemenės neužsidėjo. Nors faktiškai aš abejoju, ar tą liemenė būtų padėjusi. Nes porininkė buvo su liemene, tačiau jai kulka pataikė į kirkšnį, ir ji galėjo mirtinai nukraujuoti.
Tau nekyla jokių minčių, kad šioje istorijoje galėjo kažkas būti ne taip, kaip mums sako policija?
Šiuo atveju tikrai ne. To žmogus tikslas buvo nubausti žmoną, ir tai akivaizdu. Jis sėdėjo ir laukė žmonos tame name. Žinoma, žmona galėtų apie tai daugiau papasakoti.
Jo žmona sakė televizijai, kad vyrui „stogas pavažiavo“?
Aš taip ir galvojau

Facebook komentarai
});}(jQuery));