Regėjimo gerinimo iššūkis norintiems gerinti regėjimą natūraliais būdais

Sigita-Kriauciuniene1

Sigita-Kriauciuniene1

Regėjimo gerinimo iššūkis norintiems gerinti regėjimą natūraliais būdais

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) Facebook grupėje „30 dienų iššūkis“ šiandien, spalio 5 d. pradeda regėjimo gerinimui skirtą iššūkį. Jis skirtas visiems, ieškantiems natūralių būdų gerinti regėjimui, taip pat šeimoms, kuriose auga vaikai, turintys regėjimo sutrikimų.

 

Iššūkio organizatorė, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė, kažkada pati nešiojusi -7 dioptrijų akinius, jau 10 metų nei lęšių, nei akinių nenešioja. Jau septynerius metus Lietuvoje ir užsienyje mokanti žmones amerikiečių oftalmologo V. H. Beitso metodo, tarptautinės asociacijos „Bates Method International“ lektorė sako, kad labai dažnai žmonės išsigąsta gydytojų kabinetuose išgirdę diagnozes ir nespėję atsikvėpti nuo sukrėtimo iš karto puola pirkti akinius sau ir vaikams, ryžtasi operacijoms ir pan.

„Tokiems funkciniams regėjimo sutrikimams kaip trumparegystė, toliaregystė, senatvinė toliaregystė, žvairumas, astigmatizmas, akis tinginė (ambliopija) yra nepaprastai daug natūralių būdų. Juos verta išbandyti prieš nusprendžiant dėtis akinius ar darytis operacijas. Nes vėliau kelias atgal bus labai sunkus. Ypatingai tai galioja vaikams iki 12 metų. Neuždėjus akinių, regėjimą mažiems vaikams galima sugrąžinti iki tobulumo“, – sako regėjimo gerinimo stovyklas „Šalin akinius!” organizuojanti moteris. Ji priduria, kad tokios ligos kaip katarakta, glaukoma, įvairios degeneracinės akių ligos gali būti sustabdomos ir lėtinamos naudojant natūralius būdus.

  1. Kriaučiūnienė atkreipia dėmesį, kad iki šiol niekas nekalba apie akinių nešiojimo sukeliamus šalutinius poveikius. Visiems akivaizdus yra agresyvus trumparegystės progresavimas: užsidedi pirmuosius akinius, vėliau juos nuolat reikia stiprinti. Gyvendami įtemptą gyvenimą, žmonės neturi laiko pajusti, kaip į visa tai reaguoja kūnas ir psichika, skuba prisitaikyti prie gyvenimo po akiniais. O atšokus tinklainei, niekas nesusimąsto, nekelia klausimo, kad tai galėjo atsitikti dėl intensyvaus akinių stiprinimo. Taip pat akivaizdus senatvinės toliaregystės progresavimas. Akinius skaitymui kartas nuo karto reikia stiprinti. O vėliau diagnozavus kataraktą, niekas net nebando sieti jos su akinių nešiojimu. Mes nerandame laiko jausti savo kūno, suprasti jo ir iš baimės skubame darytis operacijas vien todėl, kad jos egzistuoja.

„Iššūkio metu mes į kūną pažvelgsime iš holistinės pusės, nagrinėsime priežastis, kodėl regėjimas blogėja, kaip ir kokia nuotaika įtraukti gerus matymo įpročius į kasdienybę, kad stabdytumėm regėjimo prastėjimą. Supažindinsime ir pateiksime jau beveik šimtą metų nesikeičiančias efektyvias technikas, pratimus, padėjusius pagerinti regėjimą šimtams tūkstančių žmonių visame pasaulyje. V.H. Beitsas paliko nepaprastai vertingas žinias ir iššūkio metu mes pabandysime dalį jų pateikti“, – sako iššūkio organizatorius, stovyklų lektorius Mindaugas Mitkevičius.

Nors pats V.H. Beitsas buvo gydytojas oftalmologas, metodas nėra susijęs su medicina ir gydymu. Tai būdas, leidžiantis saugiai susigrąžinti gero regėjimo įpročius, kurie dingo dėl įtempto gyvenimo būdo, tam tikrų modernios civilizacijos nuostatų ir elgsenos normų. Augantis kompiuterių, išmaniųjų telefonų naudojimas padeda vystytis neteisingiems regėjimo įpročiams, didėjančios apkrovos akims sukelia vis daugiau regėjimo sutrikimų.

Vienas iš įstabiausių gydytojo V.H. Beitso įsitikinimų buvo apie neribotas žmogaus kūno galimybes. Nepaisant oficialios medicinos teiginių, kad aklumo išgydyti beveik niekada negalima, išskyrus labai retus atvejus, jis teigė, kad aklumą beveik visais atvejais galima išgydyti, išskyrus labai išskirtinus atvejus. Nepaisant mokslinio skepticizmo V.H. Beisto metodas iki šiol yra gyvas ir suteikia vilčių žmonėms į savo gyvenimą, požiūrius, nuostatas pažiūrėti kitaip nei įprasta, tapti savo kūno šeimininkais ir grąžinti sau gerą regėjimą, atsikratyti akinių, išvengti operacijų, medicininių intervencijų.

Iššūkis truks 30 dienų, jo metu bus pateikiamos taisyklės, kasdieninės užduotys, vyks nemokamos paskaitos, diskusijos, FB grupėje bus galimybės užduoti klausimus.

www.sveikuoliai.lt, nuotraukos LSS archyvas

Facebook komentarai
});}(jQuery));