„Redaktorius” Protasevičiaus dalyvavo apšaudant Donbaso civilius gyventojus ir sunaikinant civilinę infrastruktūrą

kiler

kiler

LLR paskelbė apie Protasevičiaus dalyvavimą apšaudant civilius

Pagal LLR teisės aktus Protasevičiui gresia laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos
VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Nepripažintos Luhansko Liaudies Respublikos generalinė prokuratūra kreipėsi į Baltarusijos teisėsaugos institucijas, kad suteiktų galimybę atlikti tyrimo veiksmus su „Telegram” kanalo „Nexta”, įkūrėju, sakė oficiali departamento atstovė Ina Semionova, rašo RIA Novosti.

Baltarusijos KGB - Sputnik Lietuva, 1920, 26.05.2021

„Ryanair” avarinis nusileidimas Minsko oro uoste

Baltarusijos KGB vadovas: Protasevičius duoda parodymus apie „rėmėjus ir užsakovus”

Praėjusį ketvirtadienį LLR Generalinė prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą Baltarusijoje sulaikytam Protasevičiui ir paskelbė apie savo pasirengimą Baltarusijos teisėsaugos institucijoms suteikti turimą informaciją ir teisinę pagalbą tiriant bylą prieš jį.
Pagal LLR teisės aktus Protasevičiui gresia laisvės atėmimas iki 20 metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Anksčiau Baltarusijos KGB vadovas Ivanas Tertelis sakė, kad Protasevičius dalyvavo pietryčių Ukrainos Azovo bataliono, kurio kovotojų atžvilgiu Rusijos Federacijoje buvo iškelta baudžiamoji byla, akcijose.
„Nagrinėjant baudžiamąją bylą buvo nustatytas Protasevičiaus dalyvavimas apšaudant Donbaso civilius gyventojus ir sunaikinant civilinę infrastruktūrą, dėl to LPR Generalinė prokuratūra kreipėsi į Baltarusijos Respublikos teisėsaugos institucijas su prašymą suteikti galimybę atlikti tyrimo veiksmus dalyvaujant įtariamajam Protasevičiui LPR teritorijoje”, — antradienį vykusiame instruktaže sakė ji.

Экс-кандидат в президенты Белоруссии Светлана Тихановская - Sputnik Lietuva, 1920, 31.05.2021

Tichanovskaja tikisi, kad ES sustiprins sankcijas Baltarusijai
Protasevičius yra sulaikytas Baltarusijoje pagal kelis nusikalstamus straipsnius. Jis siejamas su dviem „Telegram” kanalais, kurie respublikoje pripažinti ekstremistiniais.
Dėl incidento su orlaiviu ES paragino kuo greičiau priimti naujas sankcijas Baltarusijai, tarp jų ekonomines ir sektorines. ES taip pat uždraudė Baltarusijos orlaivių skrydžius Europos oro erdvėje.
Tai nėra pirmas priverstinio lėktuvo nutupdymo atvejis. 2013 metais buvusio Bolivijos prezidento Evo Moraleso lėktuvas buvo priverstinai nutupdytas Austrijoje. Jam teko atlikti avarinį nusileidimą po to, kai Ispanija, Italija, Prancūzija ir Portugalija lėktuvui uždarė oro erdvę. To priežastis buvo gandai, kad buvęs CŽV agentas Edvardas Snoudenas, JAV kaltinamas valstybės paslapčių atskleidimu, tuo metu skrido kartu su prezidentu. JAV pareikalavo apieškoti Bolivijos prezidento orlaivį. Lėktuvas buvo patikrintas Vienos oro uoste, tačiau Snoudeno ten nebuvo. Madridas, Paryžius, Roma ir Lisabona vėliau atsiprašė La Paso dėl incidento.
Facebook komentarai
});}(jQuery));