Rasa Baločkaitė : Draudžiamas vaisius saldus.

Rasa Baločkaitė

Draudžiamas vaisius saldus.
****
Man atrodo, kad draudimas garbaus amžiaus asmenims lankytis kavinėse ir kitose vietose, kur vysta dideli žmonių susibūrimai, turėjo priešingą efektą.
****
Visada pykau ant senų žmonių, kad jie tokie, už tai, kad jie užsidarę, už tai, kad sėdi namuose, už tai, kad gaili 90 centų kavos puodeliui – taip, tiek kainuoja rytinė kava kavinėse – su pavydu žiūrėdavau į garbaus amžiaus moteris Budapešto kavinėse arba Stonewall riots laikus, 1968 m., menančius gėjus Niujorko baruose, o pas mus tai – neea, nesąmonė čia pinigus kavai taškyt, namuose galima užsipilt karštu vandeniu ir išgerti.
****
Taigi, man atrodo, draudimai turėjo priešingą efektą. Kiekvieną dieną matau daug garbaus amžiaus žmonių – dvi moterys ilgai rinkosi kavą, matyt, pirmą kart atėjo, nežinojo, kas yra espresso ir americano, kalbėjosi apie draugių laidotuves ir sąnarių skausmus, du vyrai, karantino prispausti ir vaikų bei anūkų seniai neaplankyti, ryžosi paišlaidauti po 90 centų ir aptarti naujausią Beatos Tiškevič knyga, nu jo, sako, prieštaringa tokia jinai, pradėjau juoktis, kai abu sužiuro į mane, tai apsimečiau, kad kosėju.
****
O labiausiai patiko pora, vyriškis ir jo draugė, tipiška močiutė, kruopščiai, kaip mano a.a. prosenelė, apsirišusi galvą skarele, kaip suprantu, nebuvo sutuoktiniai, gal kaimynai, ar šiaip pažįstami, romantinio pasimatymo temos sukosi apie sveikatos būklę, kadangi vienas iš pasimatymo dalyvių dar ir neprigirdėjo, tai prisklausiau daug apie sąnarių ligas, inkstų skausmus, šlapimo nelaikymą ir panašiai.
****
Paprastai, erzina, kai žmonės viešose vietose garsiai kalba, galima sakyt rėkauja, apie savo tačkas, menstruacijas ar gelinius nagučius, o jei aukštesnio lygio – tai tuo perklaikusiu balseliu cypina apie stažuotytes ir apie proojektus. Bet šį kartą žiūrėjau į juos ir galvojau – tik neišeikit, kuo ilgiau, užsisakykit dar ko nors iš neišeikit. O jei išeisit, tai sugrįžkit vėl.
****
Senoji sovietmečio karta – ką valdžia sako, paklausom ir darom atvirkščiai – niekas mūsų negaidins ir mums nevadovaus.

Facebook komentarai
});}(jQuery));