Ramūnas Karbauskis: Gelbstint eilinį Adomėną arba ko vertas G. Landsbergio sparnelis

138997866_3128628350570286_6484689095989495081_o

138997866_3128628350570286_6484689095989495081_o

Ramūnas Karbauskis: Gelbstint eilinį Adomėną arba ko vertas G. Landsbergio sparnelis
Panašu, kad būti, ar pabūti konservatorių partijos gretose ar ieškoti šilumos bent jos šešėlyje – apsimoka. Už ištikimybę ir nuopelnus partijai garantuojama karjera, nereikia konkuruoti su protingais ir paprastais mirtingaisiais piliečiais. Be to, visam gyvenimui užtikrinamas stogas, apsauga, netgi juodi darbeliai ir galimos sąsajos su nusikaltėliais bus saugiai palaidoti archyvuose. Taip nutiko su ištikimu konservatoriumi Mantu Adomėnu, kuris, net ir išmestas iš jų partijos, dėl kažkokių priežasčių turi Gabrieliaus Landsbergio globą, yra glaudžiamas po jo sparneliu ir yra reikalingas konservatorių lyderio pašonėje.
Dėl M. Adomėno šiandien buvo pakeistas net įstatymas, kaip aiškėja ir žiniasklaidoje – panašu, kad tam, jog jo kartais nepasivytų galimai neigiamos pažymos ir netrukdytų politinei karjerai. Pirmuoju šios dienos Seimo darbotvarkės klausimu įrašytos Diplomatinės tarnybos įstatymo pataisos iš pirmo žvilgsnio atrodo visiškai nekaltos – viceministrai, paskirti į šiuos postus, nepretenduoja gauti diplomatinį rangą. Tačiau, kas po tuo slepiasi?
Pamenate, Gabrielius Landsbergis prieš kurį informavo, kad savo viceministrų gretose nori matyti M.Adomėną. Pagal iki šiandien galiojusį įstatymą, viceministrai pretenduoja gauti diplomatinį rangą, todėl jie tikrinami tarnybų dėl leidimo dirbti su slapta informacija. Šio rango atsisakymas viceministrams įstatymiškai reiškia, kad ministras nuo šiol galės sau viceministrais pasirinkti ir asmenis, nedirbančius (negalinčius dirbti) su slapta informacija, tad jam jokios tarnybos nemojuos prieš akis pažymomis, kurios, turintiems rimtų nuodėmių, užkirstų kelią siekti tokios karjeros.
Ir dar…Dabar viską apsukime ir pagalvokime, kas būtų daręsi, jei nors vienas LVŽS ministras ar viceministras, Seimo vadovai ir kiti aukštas pareigas užėmę asmenys būtų turėję žiniasklaidoje įvardijamų ryšių su nusikalstamomis grupuotėmis, būtų apklausiami politinės korupcijos byloje, kažkurio tėvas būtų KGB rezervo karininkas… jeigu tokiu keliu, kaip konservatoriai šiandien būtume keitę įstatymus, kad mūsų žmonės patektų į strategiškai svarbias institucijas, ministerijas? Kur dingo LRT bei garsieji LRT tyrimai, kada valdžioje atsirado „neliečiamieji“ ?
Facebook komentarai
});}(jQuery));