Ramūnas Alaunis: „JAV kova prieš terorizmą Sirijoje tėra tik priedanga!..“

                                                                                       

Juozas IVANAUSKAS

 

Ramūnas Alaunis: „JAV kova prieš terorizmą Sirijoje tėra tik priedanga!..“ 

 

Atmetęs Rusijos prezidento V. Putino kvietimą bendradarbiauti kovoje prieš tarptautinį terorizmą Vašingtonas planuoja pasiųsti dar daugiau karių į Siriją, jeigu tik pripažins „daugiau pajėgių vietos jėgų partnerėmis“ kovoje prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (ISIS), – sakė JAV gynybos sekretorius Eštonas Karteris (Ashton Carter) lapkričio 8 d. interviu televizijai „ABC News“, praėjus savaitei po to, kai Baltieji rūmai paskelbė pasiuntę apie 50 specialiųjų operacijų karių į karo krečiamos Sirijos šiaurę, mėginant sustiprinti pajėgas tariamai kovojančias su teroristais. „Kad pergalė būtų įtvirtinta, reikia, kad dalyvautų vietos pajėgos, kurios galėtų palaikyti taiką po to, kai padedi joms iškovoti taiką… Prezidentas Barakas Obama išreiškė norą nuveikti daugiau, o aš tikrai esu pasiruošęs rekomenduoti jam daryti daugiau – bet reikia turėti veiksmingas vietos pajėgas. Tai raktas į tvarią pergalę“, – aiškino E.Karteris. Paklaustas, ar tai reiškia, kad į Siriją bus pasiųsta daugiau amerikiečių karių, Pentagono vadovas atsakė: „Neabejotinai!..“.

Kaip žinia, tas pats E.Karteris neseniai pareiškė, esą pasaulio tvarkai dabar iššūkį meta Rusija, teroristiniai elementai ir Kinija: „Dabar taisyklėmis pagrįsta tarptautinė tvarka patiria iššūkį iš Rusijos, teroristinių elementų ir – kitokiu būdu – iš Kinijos. Nė vienas šių veikėjų negali visiškai perkeisti pasaulio tvarkos, tačiau jie nori pakirsti jos vertybes ir sunaikinti jų efektyvumą. Mes neleisime jiems to padaryti“, – patikino JAV gynybos sekretorius. O kad minėti iššūkiai būtų nugalėti, pasak E.Karterio, „mums reikalinga teisinga strategija, žinojimas, kuriuos užsienio politikos įrankius taikyti konkrečiai situacijai“. Minėti trys iššūkiai – „mums yra tartum Šiaurinė žvaigždė Azijos ir Ramiojo vandenyno regione, Europoje ir Artimuosiuose Rytuose… Europoje Rusija pažeidė suverenumą Ukrainoje bei Gruzijoje ir aktyviai stengiasi įbauginti Baltijos šalis. Šiuo metu Rusija Sirijoje pila benziną į jau pavojingą ugnį, ilgina pilietinį karą“, – sakė Pentagono vadovas, pabrėždamas, kad Jungtinės Valstijos atgrasins Rusiją naudodamos naują ginkluotę. Šią informaciją paviešino naujienų agentūra AFP.

„Mes modernizuosime savo ginkluotąsias pajėgas ir išteklius ekstremaliose situacijose tiek patys, tiek ir su mūsų sąjungininkais tam, kad atgrasintume Rusiją nuo agresijos ir padėtume mūsų sąjungininkams ir partneriams tapti mažiau pažeidžiamais“, – pasitelkdamas kovinę retoriką aiškino E. Karteris.

Lapkričio 10 d. JAV Senatas patvirtino Nacionalinės gynybos įstatymą (National Defense Authorization Act, NDAA), pagal kurį Kuboje esantis Gvantanamo kalėjimas neuždaromas, kaip žadėjo B.Obama, o proamerikietiškai Kijevo chuntai bei prieš teisėtą Sirijos valdžią kovojančiai „nuosaikiai opozicijai“ skiriama finansinė parama. 715 mln. dolerių pagal NDAA skirta kovai su vadinamąja „Islamo valstybe“ Irake. „Šis įstatymas reiškia, kad mes turime investuoti į savo karinį technologinį pranašumą“, – aiškino aršus rusofobas, senatorius Džonas Makeinas (John McCain). 

„Specialių Pajėgų dislokavimas Sirijoje tai tik pradžia. Kai JAV tvirtina, kad šis žingsnis skirtas kovai su „Islamo Valstybe“,  iš tiesų tai yra aiškus veiksmas, nustatant Sirijoje ilgai planuotas „buferines zonas“ arba „saugias zonas“, kuriose Sirijos valdžia daugiau nebegalės veikti. JAV oro pajėgos neabejotinai bus panaudotos tam, kad pridengtų šias specialiąsias pajėgas, de facto sukuriant neskraidymo zoną ten, kur jos vykdys operacijas. Galutiniame rezultate, jei šios operacijos bus sėkmingos, įvyks Sirijos, kaip tautinės valstybės sunaikinimas ir padalinimas. Tai yra ne kažkokia spekuliacija, bet išvada, gauta iš pasirašytų politikos dokumentų, pateiktų Brookings Instituto, kuri tokias zonas įvardino jau nuo 2012 metų.

Mitas, kad Sirijos padalinimas ir sunaikinimas, teisėtos valdžios nuvertimas kažkaip sumažins smurtą Sirijoje bei sumažins nelegalių migrantų krize, su kuria dabar susiduria visa Europa, yra demaskuojamas jau vien to fakto, jog tas pats pretekstas buvo naudojamas vykdant JAV intervenciją į Libiją. Ši operacija privedė prie dar didesnio chaoso Šiaurinėje Afrikoje ir migrantų krizės sukūrimo.

Jeigu pasaulis, tame tarpe ir Europa, siekia sustabdyti teroristų ISIS plitimą bei vis didėjančios migrantų krizės ekspansiją, Jungtinių Valstijų ir jų partnerių sustabdymas, kol jie nesukūrė dar vienos „Libijos“ Levante, turėtų būti svarbiausias prioritetas. Ir, kol mažai tikėtina, kad Europa parodys bent kokį ryžtą tai daryti, bus viliamasi, jog Sirija ir jos sąjungininkai suvoks dabartinės nesėkmės pasekmes – per kokių šalių sienas toliau bandys plisti chaosas“, – teigia geopolitikos apžvalgininkas, rašytojas Tony CARTALUCCI specialiai internetiniam žurnalui „New Eastern Outlook“ iš Bankoko.

——————————————————————————————————-

Pasak teisininko Jono KOVALSKIO, „Rusijos karinės oro pajėgos vykdo savo operacijas teisėtos Sirijos vyriausybės prašymu, todėl yra teisėti, pagrįsti, veiksmingi, sudavė Irako ir Levanto „Islamo valstybės“ teroristams galingą smūgį, o Sirijos tautai suteikė vilties pagaliau užbaigti brolžudišką karą ir atkurti taiką bei stabilumą valstybėje.

Vakarų pasaulio valstybių politikai per savo melo ir propagandos masinės dezinformacijos priemones išvystė neregėto mąsto informacinį karą prieš Rusiją ir teisėtą Sirijos Vyriausybę, nuolat kursto tautinę neapykantą, rusofobiją, vykdo karo propagandą, intensyviai plauna smegenis savo piliečiams, kaitina nesveikas aistras, kuria visuotinės baimės ir neapykantos atmosferą savo šalyse“. Spalio pabaigoje surengęs piketą Vilniuje, išreiškiant paramą Rusijos veiksmams Sirijoje, Jonas Kovalskis savo facebook paskyroje griežtai kritikuoja JAV hegemoniją: „Vadinkime daiktus savo vardais – vyksta IV Pasaulinis karas, kurį sukėlė, kaip visada, Amerika, beviltiškai bandydama bet kokia kaina išlaikyti slystančią iš savo rankų JAV hegemoniją pasaulyje. Dėl savo imperialistinės prigimties šis karas niekuo nesiskiria nuo prieš tai buvusių pasaulinių karų. Tai lygiai toks pat karas dėl dominavimo, dėl įtakos sferų, dėl galimybės kontroliuoti resursų paskirstymą, dėl pageidaujamo pasaulio ekonomikos modelio, dėl savanaudiško JAV troškimo kurti tik JAV naudingą ateitį pagal JAV nustatytas banditiško plėšikavimo pasaulyje taisykles.  Skiriasi šis karas tik taktinių priemonių, agresoriaus JAV naudojamų šiame kare, rinkiniu – aršiausi mūšiai vyksta informaciniame ir ekonominiame kare, kur JAV niekšybė pasireiškia visa savo šimtmečiais ištobulinta galia, kiek silpnesni mūšiai vyksta tradicinėse karo sferose – sausumoje, ore ir jūroje, – tačiau vyksta ir kol kas be tiesioginio geopolitinių priešininkų karinių pajėgų kontakto, – laiko klausimas, kada JAV/NATO karo nusikaltėlių gauja mes savo tautas į branduolinio karo ugnį dėl savo merkantilinių, savanaudiškų interesų, didesnio pelno…

Cross Talk – labai reto objektyvumo laida Vakaruose, kuriame kompetentingi ekspertai nagrinėja Vakarų problemas. Šioje laidoje – Vakarų rusofobijos šaknys. Kodėl Vakarai nuolat demonizuoja Rusiją? Priežastis labai banali ir paprasta – Vakarai, Europa, JAV visas savo , būtent savo, niekšybes, norėdama jas nuslėpti ir palaikyti melagingą įvaizdį, kaip „šviesios , kultūringos, civilizuotos” pasaulio dalies, perkelia savo melo ir propagandos masinės dezinformacijos priemonių pagalba ant Rusijos, TSRS, ir tai tęsiasi jau ne vienas šimtmetis. Ir, deja, visada randa minias naudingų idiotų (LT konservatorių-liberalų apkvailintų), kurie tiki šiuo neįtikėtinu melu!! Nežiūrint į jokius argumentus ir akivaizdžius įrodymus!..

Po ketvirčio amžiaus konservatorių-liberalų – JAV-5-kolonos vykdytų Lietuvoje reformų, demokratizacijų, liberalizacijų ir kitokių tautos genocido liberalių eksperimentų, Lietuva tapo beveik absoliučiai „demokratiškai-liberali-Amerikos-kolonija” – sparčiausiai pasaulyje nyksta gyventojų skaičius, didėja skurdas, pirmauja pasaulyje pagal savižudybių skaičių ir alkoholizmo lygį – neginčijamas lyderis. Kas kaltas? Paklauskite bet kurio proamerikietiško konservatoriaus-liberalo ir jie net nemirktelėję nurodys klaidingą liberalų visų niekšybių adresą – Putinas, Kremlius, Rusija!.“, – teigia J. Kovalskis. 

Tuo tarpu sisteminėje Lietuvos žiniasklaidoje ir toliau įnirtingai varoma karo propaganda – prolandsberginė paranoja „rusai puola“, pasitarnaujanti ne taikai ir stabilumui Europoje, bet pragaištingiems jankių hegemonijos planams: „Įsivaizduokite situaciją: Baltijos šalių pasienyje augant įtampai Kremlius nusprendžia peržengti NATO nubrėžtą raudonąją liniją – Rusijos tankų brigados iš neseniai atgaivintos 1-osios tankų armijos pajuda į Lietuvą. NATO susiskaldžiusi, skęsta ginčuose ir dvejonėse, ką daryti, bet iniciatyvos imasi amerikiečiai. JAV pareigūnų nuolat lietuviams kartoti žodžiai – „neabejokite mūsų ryžtu ginti jūsų šalį“ – išsipildo Lietuvoje. Čia dislokuojamos 4 iš 32 JAV brigados kovinių grupių – tai standartinis ir šiuolaikinis, 4,5 tūkst. amerikiečių karių turintis vienetas. Tad Lietuva jaučiasi saugesnė ir pati spėja mobilizuoti 6 tūkst. karių – vieną brigadą su papildomais daliniais, kurie gina Vilnių. Tačiau nutinka, regis, neįsivaizduojamas dalykas: kovine galia nusileidžiančios JAV brigados kovinės grupės sutriuškinamos vos per penkias dienas… 

Tai – vienas scenarijų, kuriuos JAV Kongreso karinių reikalų komitetui pristatė vienas garsiausių dabartinės JAV karinės minties skleidėjų, atsargos pulkininkas Douglasas Macgregoras. Paramos Baltijos šalims – per mažai. Šio revoliucines mintis skleidžiančio kariškio scenarijai pateikti metodiškai karinėse simuliacijose išanalizavus įvairiausius aspektus, o parengta studija analizuota Pentagone ir šią savaitę bus plačiau apsvarstyta Kongrese. Išties, Baltijos šalių gynyba vis dažniau tampa ne tik diskusijų, bet ir karinių simuliacijų objektu.

 „Karas Baltijos šalyse – vienas realiausių scenarijų, su kuriais mums teks susidurti už Artimųjų Rytų“, – neslėpė vienas JAV Jungtinių štabų planuotojas“, – rašo „politikos apžvalgininkas“ Vaidas Saldžiūnas internetiniame portale delfi.lt lapkričio 10 d. paskelbtoje publikacijoje „Dėl Baltijos šalių gynybos Pentagone pakvipo revoliucinėmis idėjomis“. 

——————————————————————————————————-

„JAV kariai okupuoja Latviją, Lietuvą ir Lenkiją, pasinaudojant Rusijos agresijos pretekstu“, – teigia Žoakinas FLORESAS (Joaquin Flores), Sinkretinių studijų centro Belgrade (Serbija) vadovas. Pasak šio geopolitikos eksperto, JAV karinis planas – nusiųsti kuo daugiau karinių pajėgų į Europą rotacijos principu tam, kad neva būtų atremta potenciali Rusijos ataka, bet iš tikrųjų tai esanti Rytų Europos „karinė okupacija“!..

„Kai žvelgiame į Rusijos politiką, išvis nematome jokios absorbavimo ar atakavimo politikos Baltijos šalių ir Lenkijos atžvilgiu. Tai JAV karinė okupacija vyksta tose šalyse, kurias amerikiečiai bijo prarasti, todėl naudoja fantominę, tariamą Rusijos grėsmę“, – teigia Ž. Floresas. 

Praėjusį savaitgalį Simio slėnyje, Kalifornijoje, JAV armijos vadovai pasiūlė padidinti amerikiečių karių kontingentą Europoje. Apie tai lapkričio 8-ąją rašė „The Wall Street Journal“. Naujosios priemonės JAV leis naudoti daugybę brigadų Europoje vienu metu bet kuriuo laiku. JAV ketina vystyti karines bazes šešiose šalyse, esančiose netoli Rusijos: Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje. „Tai pirmiausia psichologinis karas, kariaujamas prieš Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos žmones!..“, – teigia geopolitikos ekspertas Ž.Floresas.

—————————————————————————————————

„Karinei intervencijai į Siriją pateisinti 2013 metais JAV prezidentas Barakas Obama melagingai apkaltino Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą panaudojus cheminį ginklą Sirijoje, ką gruodžio 9 patvirtino ir JAV dienraštis „The Washington Times“. Tačiau Lietuvos atstovai Jungtinėse Tautose palaikė JAV pusę ir vaizdo įrašą priėmė kaip „neginčijamą įrodymą“, kad Asadas panaudojo cheminį ginklą prieš savus žmones. Lietuvoje nacionalinis transliuotojas LRT ir LNK TV kanalas rodė reportažus, kuriuose buvo matyti „nukentėję nuo cheminės atakos Sirijos sukilėliai“, kaip teigiama, „nuo Sirijos režimo karinių pajėgų.“ 

Gelbėdama „Islamo Valstybės“ (ISIS) teroristus JAV planuoja sausumos invaziją į Siriją. Lietuvos vyriausybė pasiruošusi padėti. JAV- tai valstybė teroristas: kalba kaip teroristas, elgiasi kaip teroristas.  Rusijai bombarduojant teroristus Sirijoje, NATO narė Turkija lėktuvais gabena „Islamo Valstybės“ teroristus į Jemeną kovoti prieš Jemeno Houthi sukilėlius. 

JAV (anti)teroristinė koalicija, vykdydama karinę operaciją prieš ISIS Irake, Ramadi mieste nukovė 22 Irako vyriausybės karius kariaujančius prieš ISIS. JAV (anti)teroristinė koalicija Sirijos-Irako pasienyje apšaudo Kurdų ir Irako karius kovojančius prieš ISIS. Taip duodama ISIS teroristams galimybę iš Irako laisvai judėti į Siriją. ISIS išsilaiko pardavinėdama Sirijos naftą Turkijai už mažesnę nei rinkos kainą. JAV siekia išprovokuoti Rusiją dislokuoti sausumos pajėgas Sirijoje, kad konfliktas šiame Artimųjų Rytų regione dar labiau padidėtų.

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės režimo kontroliuojama propagandinė žiniasklaida palaiko Vašingtono pusę. Tad Lietuvos žmonėms užkertamas kelias į objektyvią informaciją apie tai, kas dabar vyksta Sirijoje. Lietuvai vadovauja žemo intelekto politikai, kurių neišmintingi sprendimai griauna ne tik Lietuvą, bet ir kitas šalis. Todėl Lietuvos politinis  „elitas“ remia Vašingtono politiką, kuri remia teroristus Sirijoje, o Lietuva priima pabėgėlius, bėgančius nuo JAV remiamų teroristų Sirijoje. Ar prezidentė D.Grybauskaitė palaiko, ar kovoja prieš terorizmą? Spręskite patys!..”, – savo facebook paskyroje rašo Ramūnas ALAUNIS, tvirtai įsitikinęs, jog  JAV kova prieš terorizmą Sirijoje tėra tik priedanga!.. Šio tautiečio įžvalgas bei nuomonę pristatome „Laisvo laikraščio“ skaitytojams.  

—————————————————————————————————

 

JAV prezidentui Barakui Obamai paskelbus apie JAV Specialiųjų operacijų pajėgų dislokavimą Sirijoje daugeliui kilo klausimas: kas pastūmėjo priimti tokį sprendimą ir kokios galimos tolesnės pasekmės? 

Prezidento Obamos sprendimas dislokuoti JAV specialiąsias sausumos pajėgas Sirijoje, tarp jų 50 Specialių operacijų patarėjus iš tikrųjų reiškia, kad šios pajėgos koordinuos „Islamo Valstybės“ (ISIS) teroristų vadinamų „nuosaikiais sukilėliais“ taktiką ir strategiją. Pagal naują Pentagono strategiją JAV pajėgos užims tariamai iš „Islamo Valstybės“ išlaisvintą teritoriją ir laikys ją tol, kol bus pakeista nauja centrinė valdžia Damaske parinkta Vašingtono ir Persijos įlankos šalių. Virš JAV pajėgų užimtos teritorijos bus paskelbta ir „neskraidymo zona“, todėl ši buferinė zona bus neprieinama dabartinės Sirijos vyriausybės kariams. JAV Specialiųjų pajėgų siuntimas į Siriją jai pačiai to neprašant, tai tiesioginė JAV karinė intervencija. 

JAV/NATO tikslas Sirijoje – nuversti Bašaro al Asado vyriausybę ir suskaldyti šalį

Pirminiame 2012 metais JAV Brookingso Instituto parengtame plane buvo aptariamas JAV sausumos pajėgų dislokavimas, teritorijų užėmimas ir Sirijos prezidento Bašaro al Asado nuvertimo galimybės. Tačiau JT Saugumo Taryboje Vašingtono ir NATO planus Sirijoje vetavo Rusija, bei Kinija.

Kitas JAV Brookings Instituto parengtas detalus planas pasiųsti Specialiąsias pajėgas į Siriją, užimti ir išlaikyti okupuotas teritorijas buvo paskelbtas 2015 birželio 30 dieną. Pagal šį planą buvo numatyta, kad JAV pajėgos veiks kartu su Saudo Arabijos, Turkijos, Britanijos ir Jordanijos pajėgomis. Tačiau dabar ir vėl Rusija šiuos JAV planus griauna pirma dislokavusi savo karo aviaciją į Siriją. Vašingtonas neįvertino Rusijos, o dabar imasi neapgalvoto sprendimo, gelbėdamas savo senus imperinius planus. Tikrasis JAV tikslas – okupuoti Siriją ir nuversti Sirijos prezidento Assado vyriausybę.

JAV vadovybė žino, kad negali atvirai remti teroristų Sirijoje, todėl prisidengia „kova su terorizmu“. JAV karinių oro pajėgų lėktuvai jau mėto ginklus ir amunicija „nuosaikiems sukilėliams“ siekiantiems nuversti Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą. Tačiau realybėje vadinamieji „sukilėliai“ yra paprasčiausi teroristai, smarkiai nukentėję nuo Rusijos karinių oro atakų.

Vašingtonas ir JAV Gynybos departamentas bet kokia kaina siekia įtraukti Rusiją į Sirijos karą, panašų į TSRS karą Afganistane. Tad šis Obamos sprendimas siųsti karius reiškia platesnių karinių veiksmų perspektyvą Artimųjų Rytų regione. Galutinis kolonijinis Vašingtono tikslas yra suskaldyti Siriją į atskiras valstybes pagal etnines ir religines grupes. Kadangi šio tikslo nepavyko pasiekti po sukilimo Sirijoje 2011 metais, todėl JAV priversta keisti taktiką Sirijoje.   

JAV ir jos vadovaujami NATO sąjungininkai kartu su Persijos įlankos šalimis ne tik saugo „Islamo Valstybę“, bet ir ją finansuoja, praveda karinius apmokymus. Netgi JAV dienraštis „Washington Post“ atvirai rašo, kad „Islamo Valstybės“ Sirijoje teroristai ginklus gauna per NATO narę Turkiją, kurioje yra ir JAV karinės oro bazės. Per šias bazes CŽV tiekia ginklus „Islamo Valstybės“ teroristinei grupuotei. Turkijos pabėgėlių stovyklose taip pat pravedami kariniai apmokymai vadinamiesiems „nuosaikiems sukilėliams“. 

CNN melas

JAV marionetiniai teroristai Sirijoje, saugodamiesi Rusijos oro antskrydžių, naudoja gyvus žmonių skydus, geležiniuose narvuose vežiodami po gatves Sirijos armijos belaisvius ir jų šeimos narius. Šiuos teroristus JAV TV kanalas CNN vadina „ekstremistiniais sukilėliais“ ir žinoma melagingai pabrėžia – „tai ne JAV remiami sukilėliai“. Deja, JAV. 

 „Kova su terorizmu“ yra JAV mitas

Vašingtonas naudoja teroristus užkariauti pasaulį. Britanija taip pat siunčia savo specialiuosius karinius dalinius (SAS) į Siriją, kurie persirengę ISIS uniformomis kariauja tose pačiose gretose kartu su „Islamo Valstybės“ kovotojais. Pasiskelbusios „Islamo Valstybės“ džihadistai yra paprasčiausi NATO sausumos kariai Sirijoje, siekiantys nuversti prezidentą Bashara al-Asadą. Lietuva, kaip ir Latvija, Estija, yra aneksuota JAV karių prisidengiant „Rusijos grėsme“. Artimųjų Rytų šalys yra aneksuojamos prisidengiant tariama „kova su terorizmu“. 

JAV antiteroristinė koalicija karui prieš „Islamo Valstybę“ buvo tik pretekstas užkariauti Siriją ir dar kartą Iraką, kuris slysta iš JAV įtakos sferos. Vašingtonas karą prieš terorizmą pradėjo neprašytas nei Sirijos, nei Irako. Vašingtonas pats nusprendė, kas teroristas, kur ir kaip „reikia“ kariauti. Nuo 2014 rugpjūčio iki 2015 sausio JAV antiteroristinė koalicija įvykdė 16 000 oro antskrydžių, tačiau to rezultate „Islamo Valstybė“ Sirijoje ir Irake tik išaugo. JAV aiškina, kad jos kariniai veiksmai prieš „Islamo Valstybę“ yra labai „suvaržyti“. Iš tikrųjų plataus masto oro antskrydžiai prieš tariamus „teroristus“ atnešė daugiausia civilių mirčių Sirijoje ir Irake. Spalio mėnesio pabaigoje JAV antiteroristinė koalicija, vykdydama karinę operaciją prieš „Islamo Valstybę“ Irake, Ramadi mieste nukovė 22 Irako vyriausybės karius kariaujančius prieš… teroristus Irake. Panašūs atvejai gana dažni.

Tikrasis JAV antiteroristinės koalicijos karinių operacijų tikslas yra ne kova prieš „Islamo Valstybę“, bet Sirijos ir Irako ekonominės infrastruktūros sunaikinimas. Tuo tarpu „Islamo Valstybės“ teroristai po Sirijos ir Irako dykumas nekliudomai važinėjo ištisomis „Toyota“ visureigių vilkstinėmis, kol jų nepradėjo bombarduoti Rusija. Būtų per daug naivu patikėti, kad JAV vadovaujama keliasdešimt šalių galinga antiteroristinė koalicija per metus laiko nesugebėtų nugalėti po dykumą važinėjančių teroristų. 

2012 gegužės mėnesį JAV istorijos profesorius Webster Griffin Tarpley, duodamas interviu Irano kanalui „Press TV“, sakė: „NATO stabilizacijos planas Sirijoje praktiškai yra identiškas tam, ką Hitleris darė Čekoslovakijoje. Aš nežinau blogesnio nei Hitleris, tačiau toks ryškiai panašus į Hitlerį tai yra NATO, o ne Asadas.“  

Lietuva „Islamo Valstybės“ teroristų pusėje?

Tuo pačiu prisiminkime, kad ir Al-Qaeda Afganistano-TSRS karo metu sukūrė ne kas kitas, kaip JAV. Al-Qedos „krikštatėviui“, buvusiam JAV Nacionalinio saugumo patarėjui Zbigniewui Brzezinskiui netgi suteiktas Vilniaus garbės piliečio vardas. Sirijos kare Lietuvos vyriausybė stojo Vašingtono-NATO ir „Islamo Valstybės“ teroristų pusėje siekiant nuversti Rusijos sąjungininką prezidentą Asadą. Lietuvos URM skelbė rezoliucijas smerkiančias „Asado režimo nusikaltimus“, tačiau nei vienos rezoliucijos smerkiančios „Islamo Valstybės“ teroristų nusikaltimus, išskyrus „susirūpinimą radikaliojo ekstremizmo grupuočių išpuoliais prieš krikščionis“. Netgi Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio laikraštis „Atgimimas“ palaikė Sirijos „nuosaikių sukilėlių“ pusę, kurie iš tikrųjų yra tie patys save pasiskelbusios „Islamo Valstybės“ teroristai. 

Tuo tarpu dar 2013 balandžio mėnesį Prancūzijos dienraštis „Le Monde“ pripažino: „sukilėliai, kariaujantys prieš Sirijos prezidento Bašaro al Asado vyriausybę, yra dominuojanti teroristinė grupė Jabhat Al Nusra, susijusi su Al-Qaida…“.  Netrukus 2013 balandžio 27 d. pirmą kart tai atvirai pripažino ir JAV dienraštis „The New York Times”, kad taip vadinama „Sirijos opoziciją” yra pilnai valdoma Al-Qaedos.

Ironiška, tačiau 2015 rugpjūčio 13 Lietuvos ambasadorius su Turkijos ministru aptarė kovą prieš terorizmą. Su Turkija, kurios žvalgybos tarnyba (MIT) apmokė Libijos, Jemeno, Egipto teroristus ir siuntė į Siriją kariauti. 

Kita Lietuvos keistenybė – nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose, Kovos su terorizmu komitete – Raimonda Murmokaitė teroristus mato tik Prancūzijoje, bet nemato jų Sirijoje. Na, o Lietuvos Užsienio Reikalų ministras Linas Linkevičius Jungtinėse Tautose dėl mirčių Sirijoje apkaltino ne „Islamo Valstybės” teroristus, bet tuos, kas vetavo Saugumo Tarybos sprendimus”, t.y. Rusiją, kuri neleido JAV ir NATO aljansui bombarduoti Siriją, ir kuri dabar iš tikrųjų kovoja prieš teroristines grupuotes Sirijoje. Globalistų valdoma Vakarų propagandinė žiniasklaida visą šią tiesą, kas iš tikrųjų vyksta Sirijoje, iki šiol slepia nuo visuomenės. O Lietuvos pamokslaujančių verslininkų ir politikų „kovojančių prieš korupciją“ valdomas radijas ir televizija šį Vakarų žiniasklaidos melą pateikia kaip gryną tiesą.    

JAV specialios pajėgos jau seniai veikia Sirijoje

Kalbant apie prezidento Obamos pranešimą, kad jis ruošiasi dislokuoti nedideles JAV specialiąsias sausumos pajėgas Sirijoje, norėčiau atkreipti dėmesį, kad JAV jau anksčiau turėjo savo specialiųjų pajėgų ir žvalgybos tarnybų agentų Sirijoje ir pakankamai didelių. JAV visada paskelbia ką „darys“, tai ką jie jau daro „dabar“. Tokia yra JAV strategija. Prezidento Obamos paskelbimas apie būsimas JAV sausumos pajėgas Sirijoje, tai Sirijoje jau veikiančių JAV specialiųjų pajėgų įteisinimas. Juk pati JAV Gynybos ministerija ir CŽV pripažino, kad apmoko ir apginkluoja Sirijos „nuosaikius sukilėlius“, kurie visi jau kariauja „Islamo Valstybės“ (ISIS) teroristų pusėje.

JAV Senato Karo reikalų komitete svarstymai, kaip kovoti prieš Rusiją, o ne prieš ISIS

JAV Senato Karo reikalų komitetas net tris valandas atvirai svarstė, kaip Sirijoje kovoti prieš Rusiją, o ne prieš „Islamo Valstybės“ teroristus Sirijoje. Senato Karo reikalų komitete buvo keliamas esminis klausimas: ar mes (JAV) vis dar norime nuversti Bašarą al Asadą? JAV Gynybos sekretorius Ashton Carter, kuris dažnai Lietuvą gąsdina „Rusijos grėsme“, nedvejodamas atsakė, kad JAV tikslas nuversti Asadą. Generolas Josephas Dunfordas Karo reikalų komitete JAV Senatoriui Lindsey Grahamui melavo teigdamas, kad „Rusija prieš ISIS nekariauja, todėl tai turėtų padaryti JAV.“ Karo reikalų komiteto pirmininkas respublikonų partijos narys Mac Thornberris pranešė, kad specialios pajėgos bus skirtos kovai prieš „Islamo Valstybės“ teroristus. JAV Senatorius respublikonas Lindsey Graham‘as,  kalbėdamas Karo reikalų komitete apie JAV strategiją Sirijoje sakė, kad Sirijos prezidento Asado nuvertimas yra neįmanomas, „nes Asadą remiama Rusija, Iranas, Hezbullah ir net patys Sirijos žmonės. Todėl, geriausiu atveju, tai yra nepilna JAV strategija. Tai liūdna diena Amerikai…“ Anksčiau Senatorius Lindsey Grahamas kaltino Asadą tariamai nužudžius daugiau, kaip 200 tūkst. „savų žmonių“.

Kodėl prezidentas Barakas Obama svyruoja? 

Nuo 2013 metų iki dabar JAV prezidentas Obama net 16 kartų skelbė, kad nesiųs jokių sausumos karinių pajėgų į Siriją. Tačiau po poros metų vis dėlto nusprendė, kad siųs. Iš tikrųjų Obama nebuvo linkęs siųsti JAV karinių pajėgų į Siriją. Obama tikrai suvokia, kad karinio konflikto didinimas tik dar labiau padidintų ir pabėgėlių humanitarinę krizę Europoje. 2015 rugsėjo 30 Rusijai pradėjus karinius veiksmus prieš teroristines grupuotes Sirijoje Obama paskelbė, kad nutraukia Sirijos „nuosaikių sukilėlių“ rėmimo programą. Tačiau po keleto dienų JAV atnaujino karinę pagalbą „nuosaikiems sukilėliams“, tik kitu pavadinimu – kariniam aljansui „Sirijos Arabų Koalicijai“. Taip yra todėl, kad priešingai, nei Rusijoje, JAV prezidentą valdo karinis pramoninis bankinis elitas, kuris kartu su JAV Kongresu spaudžia Obama priimti kitokius sprendimus, Jei Obama pasipriešintų, jo lauktų Kenedžio likimas.  

Kodėl „Islamo Valstybė“ ir kitos teroristinės grupuotės sugeba pasipriešinti?

Nors Rusijos aviacija sunaikino tūkstančius teroristų taikinių Sirijoje, tačiau Sirijos šiaurinėje ir rytinėje dalyje, Alepo mieste ir prefektūroje al-Nusra Frontas (Jabhat al-Nusra) ir „Islamo Valstybės“ grupuotė“ karinius išpuolius prieš Sirijos armiją akivaizdžiai suderino su JAV karinėmis pajėgomis. Rusijai pradėjus bombarduoti teroristus, JAV pajėgos iki minimumo sumažino oro antskrydžius prieš „Islamo Valstybę“ rytinėje Sirijos dalyje. Pvz. nuo spalio 22 iki 29 dienos JAV atliko tik du oro antskrydžius. Tuo pasinaudodama „Islamo Valstybė“ Irake ir Al-Sham teroristinė grupuotė perkėlė šimtus kovotojų ir sunkiosios technikos prie tiekimo kelių, jungiančių Damaską su vyriausybės užimtomis teritorijomis Alepo prefektūroje. O al-Nusra Frontas atakavo vyriausybinius tiekimo kelius iš vakarų pusės naudodamas savižudžių automobilių sprogdinimus prie Sirijos armijos patikrinimo postų. Teroristai nužudė šimtus Sirijos armijos karių, užgrobė dešimtys patrankų, karinių sunkvežimių ir net tankų. Todėl Sirijos armija turėjo perkelti šimtus karių iš Alepo prefektūros į rytinę Sirijos dalį. Sirijos armijai į pagalbą atėjo Palestiniečių vyriausybės kovotojų grupuotė „Liwaa Al-Quds“ ir Libano Hezbullah kovotojai. Teroristus atakavo ir Rusijos karinės oro pajėgos, kurios nuo spalio 26 iki 27 dienos įvykdė net 90 oro antskrydžių.

 Kad „Islamo Valstybės“ ir Al-Nusra Fronto teroristų išpuoliai galimai buvo suderinti aukščiausiame lygyje su JAV pajėgomis pripažįsta ir jungtinis Sirijos, Irano, Rusijos, Hezbullah žvalgybos centras Damaske. Paimti į nelaisvę „Islamo Valstybės“ Irake karo vadai prisipažįsta, kad jie gauna logistinę ir žvalgybinę informaciją iš JAV. Po dviejų savaičių trukusių įnirtingų mūšių Sirijos Arabų Armija, kartu su Nacionalinėmis Gynybinėmis Pajėgomis ir Hezbullah palaužė teroristų pasipriešinimą ir atkovojo Khanasser-Ithriya greitkelį, kuriuo Sirijos armija vykdo tiekimą į Alepo provinciją. Šią sėkmę didele dalimi nulėmė Rusijos karinių oro pajėgų daugiafunkciniai atakos sraigtasparniai MI-24. Irako saugumo pajėgoms kovoti su „Islamo Valstybės“ teroristais kur kas sudėtingiau ir pavojingiau, kadangi ten teroristai ne vieną mėnesį ruošėsi didmiesčių gynybai.  

Kokios Sirijos karo perspektyvos?

Nepaisant „Islamo Valstybės“ ir Al-Nusra Fronto teroristų kontrpuolimo prieš Sirijos vyriausybines pajėgas, tačiau padedant Rusios aviacijai, Iranui, Sirijos Arabų Armija, Nacionalinės Gynybos Pajėgos juda į priekį Sirijos šiaurinėje, rytinėje ir Damasko provincijoje. Teroristinės grupuotės persigrupuoja ir siekdamos išvengti Rusijos bombardavimų pereina pas „nuosaikius sukilėlius“. Tuos kovotojus, kurie pereina į kitas grupuotes „Islamo Valstybės“ kovotojai naikina. Vyksta teroristinių grupuočių tarpusavio kova. 

JAV Specialių operacijų dalinių dislokavimas Sirijoje tiktai padidins visų kariaujančių pusių karinius veiksmus. JAV, Saudo Arabija, Turkija ir toliau tieks ginklus atrinktiems teroristams vadinamiems „nuosaikiais sukilėliais“. Tarp šių ginklų bus prieštankinių ir priešlėktuvinių ginklų skirtų numušti Sirijos ir Rusijos karo lėktuvus. Šie ginklai padidins keleivinių lėktuvų susprogdinimų tikimybę. Nors Vašingtonas provokuoja Rusiją, tačiau pats vengia tiesioginio karinio konflikto su Rusija. Tarp Rusijos karinių oro pajėgų atakuojamų taikinių gali atsidurti ir JAV Specialiosios pajėgos. 

Vašingtonas jau pralaimėjo karą svetimomis rankomis prieš Rusiją Sirijoje. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia taikos. Žemo intensyvumo mūšiai dar ilgai tęsis Sirijoje. Jei Putinas nuspręstų atsitraukti iš Sirijos, Vašingtonas tai vertintų kaip Rusijos silpnumą. Todėl Maskva kovos tol, kol pasieks pergalę. 

Pabaigai

Vykstant karui Sirijoje tuo pat metu JAV ruošiasi dislokuoti dar 4000 NATO karių ir sunkiosios karinės technikos Baltijos valstybėse prie Rusijos sienos – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Tai akivaizdūs požymiai, kad JAV, stumdama NATO nares, ruošiasi karui prieš Rusija. Nepaisant didelio pavojaus, daugelis žmonių Lietuvoje blaiviai nesuvokia, iš kur kyla grėsmė. Vašingtono nurodymu tokia informacija Lietuvoje stipriai blokuojama. Be to, pažiūrėkite, kokius karinius rėžimus Vašingtonas remia Ukrainoje ir Lietuvoje. Kur karinis režimas, ten nėra vietos nei demokratijai, nei konstruktyviai žodžio laisvei.  

——————————————————————————————

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));