Raimondas Kuodis : „Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus, kad išgelbėtų Partiją”

Sekti

 

 

Karalius šį rytą paaukojo tris pėstininkus, kad išgelbėtų Partiją (dviprasmiškumas sąmoningai:).

Šachmatuose tai labai suintriguotų. Politiniuose šachmatuose juo labiau. Beje, vienas piarščikų rekomenduojamų triukų – padaryk WOW, kad visi išsižiotų! Overdeliver (!) – visi tikėjosi vieno pėstininko, o gavo net tris!!! Va čia tai vadiba, čia tai rižtas, va čia tai telkenčioji lideristė!

Papildoma mana iš dangaus teks tingiems žurnalistams (ne visi tokie) – savaitę nereiks galvot, kas svarbu tautai ir „ką dariti”, galės rengti aukštų reitingų laidas apie naujausias politines razborkes:) Kraujo, kraujo!!! yra geriausias kelias į reitingus (paklauskit „24 valandos” prodiuserių:)

Bet pažvelkim giliau. Kas čia per partija vyksta? Gal visgi vietoj trijų pėstininkų reikėjo, tarkim, … paaukot bokštą? Ir kas tas bokštas?

Yra yra toks ministras-bokštas:) Jis, pristatydamas šios valdžios reformų sixpack’ą (realiai 4-ios reformos, bet viena (mokesčių-šešėlio-pensjjų) piariškai paskaidyta į tris, kad padaryt virišką 6-packą), pradėjo nuo sakinio… „Melejardas -Melejonui” (R).

Kitaip tariant, valdžia, norėdama padaryti įspūdį tam melejonui rinkėjų, nutarė vėl pabarstyt po biškį euriukų per didesnį NPD didesniam ratui žmonių, apimant tuos, kurie gauna iki 2,5 VDU.

Kaip NPD diferencijavimo pasiūlymo 2008 m. autorius (https://www.delfi.lt/…/rkuodis-kaip-reformuoti-lietuvos-mok…), sukritikavau šią ministro-bokšto improvizaciją – biški mažesni mokesčiai gali reikšti blogesnį gyvenimą visuomenei, jei pabaigsim griaut sveikatos apsaugą, švietimą, Sodrą ir pan. (https://www.delfi.lt/…/kuodis-mazesni-mokesciai-nera-geris.… ; http://ekonomika.org/Econlib/Kuodis_2018.pdf ). Beje, pačios NPD diferencijavimo idėjos esmė ir buvo permest NPD iš daugiau uždirbančių, kuriems jis nesvarbus, tiems, kuriems jis svarbus – arčiau MMA. Dabar gi norima atsukt logiką atgal…

Na bet Bokštas su Karalium padarė savo – jiems atrodė, kad „Melejardas -Melejonui” (R) yra neblogas rinkiminis šūkis Karaliui pakeist Valdovę 2019 m.!

Šachmatų federacijos vadovas (vadovaujantis vienam Seimo komitetui) irgi šūkiui pritarė – “liaudies pajamų didinimo planas!”, pamirštant paminėt dėl to atsirasiančias galimai daug didesnes išlaidas vokeliams, senų tėvų rėmimui ir pan.

Ir jei NPD pabarstymui reitingų tikslais jie biudžete rado kelis šimtus melejonų, tai mokytojų ir pan. algoms jau „PINIGŲ BIUDŽETE NĖRA”, ir aplamai, gerbkite „FINANSINĘ DYSCYPLYNĄ”, mieli mokytojai, dėstytojai, gaisrininkai ir pan.

Yra ir antras didelis Karaliaus-reformatoriaus nenuoširdumas. Ir štai kame. Vietoj to, kad imtųsi iš esmės atkurti mokesčių/viešojo sektoriaus funkcijų ir jų finansavimo SISTEMĄ* (o tam reikia ir givulių ukio panaikinimo) ir viešojo sektoriaus efektyvumo didinimo – jei nėra vaikų, turi būti mažiau mokyklų http://ekonomika.org/Econlib/rk_mokyklos_2017.pdf), valdžia nutarė NESISTEMIŠKAI pamakaluoti viešojo sektoriaus algų klausimą.

[*Mano reformos pasiūlymai čia: http://www.ekonomika.org/Econlib/rk_mok_ref_kryptys_2014.pdf ; http://ekonomika.org/Econlib/rk_Sodra_2016.pdf]

Ir spėkit ką – jėgos struktūros (SILOVIKI) buvo aptarnautos pirmos (Karalius gi iš jų:), na o po to matėt patys: „kas liko” ir „kas garsiau parėks”, ir kas turi „geresnius ryšius Seime”, „ko mokytojai norit – dėstytojai gauna dar mažiau” ir pan.).

Apibendrinant, mokytojų etatinio apmokėjimo problemėlė yra mažas simptomas ir figos lapelis šitų pigių žaidimų, kai „reformos vaidinamos (kol nekenkia reitingui)”. Ir pėstininkai čia ne prie ko… ypač tie du kiti:)

Na ką, imam popkorną, “santa-barbara” prasideda:) Bet tautai, mano kuklia nuomone, reikia nebe piaro ir pramogų – reikia nuoširdžių politikų-reformatorių, kurie neišleidžia rinkiminiam šūkiui melejardo, o po to gausiai aukoja „pieškas” dėmesiui nukreipt…

Facebook komentarai
});}(jQuery));