R.Kurlianskis „paskandino“ Eligijų Masiulį

R.Kurlianskis „paskandino“ Eligijų Masiulį

Šiandien Vilniaus apygardos teisme apklausiamas „MG Baltic“ vienas vadovų Raimundas Kurlianskis pareiškė, kad 90 tūkst. eurų, kuriuos jis buvo perdavęs Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui, buvo ne paskola, o pinigai, skirti E.Masiulio „politinei veiklai“.

Nors E.Masiulis jau du metus pasakoja, kad 90 tūkst. eurų iš R.Kurlianskio „pasiskolino“ butams Nidoje pirkti, šis tai paneigė ir taip, matyt, „paskandino“ Eligijų. Iš esmės tai reiškia, kad R.Kurlianskis prisipažino davęs pinigus E.Masiuliui, kaip politinės partijos lyderiui, šis jų niekaip nedeklaravo, todėl akivaizdu, kad tai kyšis.

Klausimas tik toks – kodėl R.Kurlianskis tik dabar nusprendė „paskandinti“ Eligijų. Nežinia, kas patarinėja R.Kurlianskiui, tačiau šis bylos kaltinamąjį aktą pavadino nelogišku, kaltinimuose esą nematyti tradicinės korupcijos schemos, kai kažkas duodama už kažką. Duodamas parodymus jis pareiškė, kad 90 tūkst. eurų, kuriuos teisėsauga traktuoja kaip kyšį, buvo skirti Eligijaus Masiulio politinei veiklai. R.Kurlianskis sakė siekęs, kad Liberalų sąjūdis būtų stipri jėga, o E.Masiulis taptų premjeru.

„Tai politinė byla, ir aš tai parodysiu“, – parodymus teismui pradėjo R.Kurlianskis. Jis paaiškino, kad byla yra politinė, nes teisėsaugos veiksmai buvo skirti sustabdyti pagrįstas Liberalų sąjūdžio ambicijas lyderiauti Lietuvos politikoje. „Versle tai vadinama rinkos perdalijimu administracinėmis priemonėmis“, – sakė R.Kurlianskis. Iš anksto parašytą kalbą jis skaito iš lapo, po to, kai pasisakys, kaltinamasis turės atsakyti į teisėjų, prokuroro ir gynėjų klausimus.

Kalbėdamas apie 90 tūkst. eurų, kuriuos prokurorai laiko kyšiu, R.Kurlianskis sakė, kad jie buvo skirti Eligijaus Masiulio politinei veiklai. Jis sakė siekęs, kad Liberalų sąjūdis būtų stipria politine jėga, o Eligijus Masiulis kažkada taptų premjeru. „Tai neeliminuoja nekilnojamojo turto klausimo“, – kalbėdamas apie E.Masiulio versiją, kad pinigus jis skolinosi pastatams Nidoje, teigė kaltinamasis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));