R.Karbauskis : „Konservatoriai kartu su prezidente D. Grybauskaite ir prof. V. Landsbergiu nusprendė referendumą dėl Seimo mažinimo sužlugdyti

Ramūnas Karbauskis

Referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121 neįvyko, nors dauguma balsavusiųjų palaikė siūlomą Konstitucijos nuostatą. Beveik 74 proc. – balsavusiųjų referendume pasisakė, kad Seimo narių skaičius turi mažėti, tačiau šių žmonių valia nebus išgirsta, nes konservatoriai kartu su prezidente Dalia Grybauskaite ir prof. V. Landsbergiu, nusprendė šį referendumą sužlugdyti ragindami neimti biuletenių ir tokiu būdu užkirsti kelią Lietuvos žmonėms išsakyti savo nuomonę.

Aklai stabdant šią, kaip ir visas kitas, LVŽS iniciatyvas, jiems net nebuvo svarbu tai, kad rengiant Lietuvos Respublikos Konstituciją pats V. Landsbergis, siūlė 120 Seimo narų, o konservatorių lyderiai – taip pat ir dabar Seime esantys – ne kartą buvo registravę atitinkamas Konstitucijos pataisas, paskutinį kartą 2014 metais.

Taigi, kad referendumas įvyktų, pritrūko labai nedaug, vos kelių procentų rinkėjų (referendume dalyvavo 47, 24 proc. vietoj reikalingų 50), kurie paklausė šių politikų raginimo paminti demokratinius procesus.

Raginę boikotuoti referendumą, kurie yra reali, apčiuopiama demokratijos išraiška, kada Tauta pati tiesiogiai, o ne per savo atstovus, sprendžia jai svarbius klausimus, ši partija, pasirodo meluoja, kad ji yra „žmonių partija“ – ji nenori leisti žmonėms pasijusti tikraisiais savo Tėvynės šeimininkais, nors mes stengėmės, kad Tautos valia būtų išgirsta. Tie, kurie nenori, nesugeba kurti, o gyvena tik valstybės sąskaita, matyt, niekada nesutiks „susimažinti“…

Mums, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, valdžia nėra tikslas savaime. Mes laikomės duotų žodžių, išdėstytų rinkimų programoje.
Mes, kiekvienas LVŽS narys, didžiuojamės kartu su žmonėmis kurdami Lietuvą, kurioje Tauta galėtų gyventi oriai, drąsiai kalbėti apie valstybės bėdas, korupciją, parsidavusius politikus, galiausiai – mes už tai, kad Tauta pati spręstų jai svarbius klausimus ir galėtų išsakyti savo nuomonę tiesiogiai – referendume.

Facebook komentarai
});}(jQuery));