R. Karbauskio darbuotojo išpažintis: „Vergija, nieko daugiau“

R. Karbauskio darbuotojo išpažintis: „Vergija, nieko daugiau“

 

 Nu, tai ar duoda uždirbt? – paklausiu buvusio, atsiprašant, valstiečių partijos vado darbuotojo.

 Šūdą ten duoda, – nukerta nuo darbo surambėjusiom rankom vaikinas. Pavadinkime jį Mantu.

 Tai kur dirbai? – Bandau įspėti Manto pyktį.

 Prie galvijų. Bet tai įsivaizduok: jei darbą pradedi [vasarą] pusę šešių-šeštą, tai baigi apie šeštą vakaro.

 Ir kiek už tokį darbą duoda? – tikiuosi, kad atsakymas mane pritrenks.

 700 eurų.

 Tu juokauji?

 Ne, SEPTYNIS ŠIMTUS EURŲ. O vasarom, kas nori uždirbt daugiau (?), dar į laukus nuvaro. Tai atliuobi gyvulius, tada laukuose iki vienuoliktos-dvyliktos valandos. Šešias dienas dirbi, pora gauni laisvų, bet kartais tenka dirbt ir per laisvas…

O kur dar vaikai, šeima, gamta, Kildišienė? Pamiršk, tai ne Manto nosiai.

Dar vieno emigranto atsakymas nieko nenustebino. Žmogus aria ir darbu gyvas, o p. R Karbauskis nė tūkstančio eurų neišgali pamėtėti. Ech, Ramūnai, nepadarysi tu revoliucijos Lietuvoj. Juk jeigu mielas skaitytojas tikėtų oficialiai skelbiamomis gražuolės neva politikės G. Kildišienės pajamų deklracijomis, jinai (su vaiku!) 2015-2016 metais sugebėjo išsiversti ar tik ne už 350 eurų per mėn. Gerai sako, kad moterys – raganos. Šita, matyt, žino, ant kokios šluotos skraidyti. Norėtų ir Mantas taip „pavaryti“, su džipais važinėtis, kailiniais grožėtis, bet jam geriau liuobti gyvulius.

Kaip šiuo metu jaučiasi 21-erių Mantas? Visai neblogai. Išsibogino į Airiją, ten sutiko vieną mano pažįstamą, kuriam ir pasekė šitą saldžiarūgščią Karbauskio atsivertimo į žmones istoriją. Dirba valytoju, 40 valandų darbo savaitė, 1500 eurų „į rankas“. Beje, Airijoje piliečiams neužkrautos kosminės šildymo kainos, už šaltą vandenį mokėti nereikia, o apie tai, kaip valstybė rūpinasi šeimomis, vienišom mamom ar bedarbiais (net emigrantais), Europoj sklinda legendos.

Liūdniausia, kad visokiems karbauskiniams niekaip nedašunta, jog minimalios algos pakėlimas bent iki 1000 eurų į rankas Lietuvėlės atgal į akmens amžių nenuvestų. Godumo problema sutrukdo, kaip visada. Juk ta pati Airija, kurios gatves šluota brūžina emigrantas Mantas, irgi buvo prieš keletą metų banktrutavusi, lygiai kaip ir Lietuva, tik apie mūsų gimtinę vadinamieji ekonomistai giedodavo „BVP traukiasi“. Ekonominė sistema – vos ne viens prie vieno (laukinis kapitalizmas), tik airių suvokimas apie darbuotojų vaikų ateitį šiek tiek skiriasi, nei R. Karbauskio kliedesiai, ko lietuviams šiuo metu labiausiai trūksta. Gal tautinių kostiumų, o gal dar vieno eilinio politinio skandalo? Smagu pirkinėti Amerikos reperių mėgiamus visureigius, o kitą dieną visai Lietuvai nusipezėti:

[…] – jei kiekvienas Seimo narys pradės skelbti darbotvarkes ar socialinio tinklo „Facebook“ profiliuose, ar asmeninėse interneto svetainėse, nebus labai lengva tokią informaciją rasti.

Citatos kontekstas – itin skaudus, ypač politikams. Ėjo kalba apie tokio gražaus žodžio – viešų ir privačių interesų VIEŠINIMO – politiką. Turime Lietuvoje Transparency International, o Karbauskio partijoj – galybė patarėjų. Ką, nėra kam už poną darbininkų vadą jo Feisbuko paskyroje kas antrą dieną raportuoti, su kuo ir ką p. Ramūnas kalbėjo, kur ir kiek ir kam ko pažadėjo? Na, tai pradėkite nuo skaidrumo, juk tą partiją lygtais valstiečiais padavinot? Na, bet jei nėra laiko, ką padarysi. Kai vaikai nesigauna iš pirmo karto, irgi ne patalas kaltas.

Į kitą visada lengviausia pirštu rodyti, byloja liaudies patarlė. Tad mes nekaltinkime Ramūno, tik prisiminkim kitą jo perliuką. Politekonomė A. Maldeikinė valstiečių lyderio prieš porą metų teiravosi apie nuostabias schemas, kai uždirbi ne mūsų minėto Manto atlyginimą, tačiau deklaruoji “mikroskopinius mokesčius“. Cha, mūs Ramūnas ne iš kelmo spirtas. Jis ekonomistei mylėti tautą patarė „ne tik liežuviu, bet darbu ir tiesa“.

Graži ateiti laukia mūsų vargšės Lietuvėlės. Verslininkai – vargšai, Karbauskis – vargšas, net ir su lengvatomis stambiem ūkininkam – 25 mokestinės lengvatos, etikmatj.

Kažkaip prisiminiau A. Solženinyco garsiausiam veikale cituotą Lenino atsakymą Trockiui, kai pastarasis nesuprato, kaip elgtis su priešiškais darbininkų visuomenei elementais:

– Plačiau taikyti SUŠAUDYMĄ.

• Kas čia kam gali būti neaišku??? – klausia A. Solženinynas.

 

Kuo sušaudymas skiriasi nuo emigracijos? Emigracija atitolina… mirtį! 

 

Taigi, drauge Ramūnai, jūsų buvęs darbuotojas norėtų jums asmeniškai padėkoti, jog aistringai prisidedate prie gerovės valstybės Lietuvoje kūrimo, kad gerbiate savo fermų juodnugarius, laukų darbininkus, traktoristus bei drauges, kurios sugeba dėvėti kailinius bei prasimaitinti už kelis šimtus eurų per mėnesį. Juk uždirbti, sakykime, 2000 eurų į rankas kokioj Airijoj (pvz.: fūristo alga su C kategorija) ir pirkti importuotą Jorės duonelę už 1,3 EUR visiškai ne tas pats, kas mokėti tą pačią kainą Lietuvoje.

– Nelaikau savęs nei ypač talentingu ar gabiu, tiesiog bandau būti sąžiningas prieš save ir kitus, teisingas savo sprendimuose, moralus savo veikloje. – R. Karbauskio žodis

• Kiekviena virėja gali valdyti valstybę, – teigė… Leninas. Bet draugas Leninas ištarė dar vieną sparnuotą frazę, kuri taip panaši į draugo Ramūno politiką, kad šiurpas nukrečia paskaičius:

• Tiesa, kad laisvė brangi – tokia brangi, kad ją reikia normuoti.

 

Nu ką, Ramūnai, vienijamės?

Andrius Aršinas, https://becenzuros.com/

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));