PSO : karantinas nepriimtinas

128173358_5183369921676715_787389383263905860_n

128173358_5183369921676715_787389383263905860_n

Tuo metu, kai valdžia mus gasdina komendanto valandomis ir žada atimti iš mūsų gražiausias metų šventes – Kalėdas, Pasaulio Sveikatos Organizacija, kurią Lietuvos šviesuomenė įvardina kaip vieną iš patikimos informacijos šaltinių šitaip pasisako apie karantiną:
„Pasaulio sveikatos organizacija įspėja dėl COVID-19 karantino sąlygojamos ekonominės žalos.
Gydytojas Davidas Nabarro, PSO specialusis pasiuntinys Covid-19 klausimais, kuris kovo mėnesį kritikavo JK vyriausybę, kad ji neįvedė karantino pakankamai greitai, sako žymiam britų žurnalistui Andrew Neil:
„Mes tikrai kreipiamės į visus pasaulio lyderius: nustokite naudoti karantiną kaip pagrindinį kontrolės metodą“.
Pasaulio sveikatos organizacija perspėjo lyderius nepasitikėti COVID-19 jarantinu kovojant su protrūkiais – anksčiau sakiusi, kad šalys turėtų būti atsargios vertinant, kaip greitai jos vėl atidaromos.
PSO pasiuntinys dr. Davidas Nabarro teigė, kad tokios ribojančios priemonės turėtų būti traktuojamos tik kaip paskutinė išeitis, vaizdo interviu pranešė britų žurnalas „Spectator“.
„Mes, Pasaulio sveikatos organizacija, nepritariame karantinui kaip pagrindinei šio viruso kontrolės priemonei“, – sakė Nabarro.
„Vienintelis laikas, kai mes manome, kad karantinas yra pateisinamas – tai galimybė jums laimėti laiko pertvarkyti, pergrupuoti, subalansuoti savo išteklius, apsaugoti savo išsekusius sveikatos darbuotojus, bet apskritai mes to nedarytume“.
Nabarro teigė, kad griežti apribojimai daro didelę žalą, ypač pasaulio ekonomikai.
„Karantinas turi tik vieną padarinį, kurio niekada ir niekur neturite sumenkinti – tai neturtingus žmones paverčia labai skurdesniais“, – sakė jis.
Jis pridūrė, kad karantinas labai paveikė šalis, kurios remiasi turizmu.
„Tiesiog pažiūrėkite, kas nutiko turizmo pramonei, pavyzdžiui, Karibuose arba Ramiajame vandenyne, nes žmonės neatostogauja“, – sakė Nabarro.
„Pažiūrėkite, kas nutiko smulkiems ūkininkams visame pasaulyje. Pažiūrėkite, kas vyksta su skurdo lygiu. Panašu, kad iki kitų metų pasaulio skurdas gali padvigubėti. Gali būti, kad basauhančių vaikų mažiausiai padvigubės “.
JT agentūra anksčiau perspėjo šalis per anksti panaikinus kaeantuną per pirmąją viruso bangą.
„Svarbiausias dalykas, kurio reikia kiekvienai šaliai, yra atidaryti mokyklas ir įmones, kad tik būtų priversta jas vėl uždaryti dėl atgimimo“, – sakė generalinis direktorius Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Tačiau Tedros paragino šalis remti kitas priemones, įskaitant plačius bandymus ir kontaktų paiešką, kad jos galėtų saugiai vėl atsidaryti ir išvengti būsimų blokavimų.
„Privalome pasiekti tvarią situaciją, kai turime pakankamą šio viruso kontrolę, visiškai nesustabdydami savo gyvenimo ar nepersistengdami su karantinais, nes tai daro didžiulį žalingą poveikį visuomenei“, – sakė jis.
Facebook komentarai
});}(jQuery));