skip to Main Content
konservatoriai

“Nusipoškėjusios“ prokurorės karjeros pabaigos pradžia

Kristina Sulikienė

Prokurorė Rita Poškienė, sukurpusi per visas skyles braškančią „Klonio gaujos“ bylą, kurioje pagrindinis kaltinimo liudytojas Sigitas Martinavičius atsisakė savo parodymų, ta pati prokurorė kurpusi begales kitų bylų, kas tik mąsto „ne taip, kaip reikia“, gavo dar vieną smūgį Vilniaus miesto apylinkės teisme.

Šių metų liepos 19 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Trumpulis nebeapsikentęs suklastotos ir per prievartą jam įgrūstos bylos (liepė nagrinėti Vilniaus apygardos teismas, po to, kai prokurorė apsiskundė, kad neva moka rašyti, o teisėjas neva neteisus), ją nutraukė, nustatęs, jog vykdomas pakartotinis procesas: pažeidžiamas principas ne bis in idem.

Teisėjas nutartyje nurodė, jog pakartotinį procesą draudžia ne tik LR BPK, bet ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių Konvencijos 7 protokolo 4 str. „niekas negali būti persekiojamas ar baudžiamas tos pačios valstybės institucijų už nusikaltimą, dėl kurio jis jau buvo išteisintas arba nuteistas galutiniu nuosprendžiu pagal tos valstybės įstatymus ir baudžiamąjį procesą.“

Teisėjas pirmiausia atsisakė priimti nagrinėti bylą ir grąžino ją prokurorei. Nes be kita, ko, prokurorė Rita Poškienė buvo prifantazavusi, jog Aurimas Drižius yra valstybės tarnautojas, ir todėl jam reikia taikyti LR BK 228 str.

Prokurorė nesutiko taisyti klaidų kaltinamajame akte, ir apsiskundė. Vilniaus apygardos teismui ši prokurorė buvo labai svarbi, ir jie „nenorėjo jai griauti bylos“.

Pagarba apylinkės teismo teisėjui, kuris nebijo klano, ir kuris domisi naujausiais EŽTT sprendimais.

Būtent buvęs Neringos Venckienės sutuoktinis advokatas Aidas Venckus ir laimėjo  EŽTT byloje  dėl ne bis in idem principo pažeidimo 2017 06 13 byloje Šimkus prieš Lietuvą dėl neteisėto dvigubo nuteisimo. Šis sprendimas yra privalomas ir vykdytinas visų instancijų teismams, privalomas visoms įstaigoms, prokuratūroms. Pirmas įgyvendinti  EŽTT sprendimo ėmėsi Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Ritai Poškienei dabar pasirinkimas: arba pripažinti pralaimėjimą, arba aišku, skųsti per 20 dienų nutartį, ir bandyti įrodyti, jog Vilniaus apygardos teismas turi vykdyti jos užgaidas, ir spjauti į Lietuvos Respublikos teisę, teisingumą, bei, aišku, EŽTT naujausius sprendimus.

Teisėjai, aišku, galės rinktis – ar papildyti „Aurimo Drižiaus sąrašą“, arba ne. Trumpulis ką tik atsisakė priklausyti Drižiaus sąrašui.

konservatoriai

visa Lietuvos teisinė sistema

 

Aurimas Drižius paskelbė karą teisėjų savivalei, ir 18 teisėjų – visą sąrašą- padavė į teismą, užsibrėžęs, jeigu Lietuvos teismai atmes jo ieškinius, kreiptis į Europos žmogaus teisių teisingumo teismą, ir ten prašys pripažinti Lietuvos teisėjus veikiančius nusikalstamo susivienijimo pagrindu – kad visiškai nesivadovauja Lietuvos teise, netaiko Konstitucijos, o surašo į nutartis tik jiems patiems suprantamus „įstatymus“, arba vagių žargonu tariant „zakonus“. Po to pagal „zakoną“ atiminėja turtą, kėsinasi netgi į jo laisvę ir neliečiamybę, nurodydami, jog Konstitucijai takoma 5 metų senatis, be to, Konstitucija yra „deklaratyvi“ – suprask, „zakonas“ yra aukščiau Konstitucijos, o mes, teisėjai, „žinome – kaip“.

P.S. Minėta užsakomųjų  bylų prokurorė buvo bylą iškėlusi ir mano  asmeniškam vyrui: įtarinėjo jį  šaudant kaimo girtuoklius iš durų rankenos. Byla visu rimtumu netgi su durų rankenos ekspertize buvo „vykdoma“ net pusę metų. Ištyrus durų rankeną, nustatyta, jog tai nešaunamasis ginklas, dėtuvė rankenos buvo tuščia, tačiau tikėtina, jog prie didelių norų galima ir nušauti (NEŠAUNAMUOJU  ginklu. Turbūt minties galia?)

Kaip sako liaudies išmintis – ir lazda kartą metuose iššauna. Bylą sukurpti Ritai Poškienei buvo „užsakiusi“ labai didelė kovotoja, dabar Verygos patarėja blaivybės ir visais gyvenimo klausimais Rūta Zabielienė, ne paskutine dūdelė grojusi ir patvoryje: telkė ir organizavo žmones, bet buvo „išimta“ iš Klonio gaujos bylos, tarsi niekada ten net nebūtų buvusi. 1,81 promilės pripūtęs ir jojimą be balno  žiemą gavęs 187 eurų baudą  girtuoklis pats nesugebėjo surašyti skundo – padėjo teta Rūta. Už melagingą pranešimą apie nebūtą nusikaltimą jai, aišku, nieko nebuvo: prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));