Prokuroras Valiukevičius Remigijui Ačui : „Pagalvok, ką pamanys Jonas Valančiūnas apie tave?”

Collage Maker 10 Mar 2023 02 43 PM 2564 1024x1024 1
Aurimas Drižius
Į LL klausimus atsakė Remigijaus Ačo advokatas Julius Petreikis (nuotr.) :
Jeigu Remigijus Ačas sutiko prisipažinti mainais už tai, kad atlygino žalą ir susitaikė (iš esmės jo vienintelė sąlyga buvo ta, kad istorija nebūtų paviešinta), tai kodėl prokuratūra automatiškai nenutraukė bylos?
38 straipsnis. Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės, kai kaltininkas ir nukentėjęs asmuo susitaiko
1. Asmuo, padaręs baudžiamąjį nusižengimą, neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, gali būti teismo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, jeigu:
1) jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir
2) savu noru atlygino ar pašalino fiziniam ar juridiniam asmeniui padarytą žalą arba susitarė dėl šios žalos atlyginimo ar pašalinimo, ir
3) susitaikė su nukentėjusiu asmeniu arba juridinio asmens ar valstybės institucijos atstovu, ir;
4) yra pagrindo manyti, kad jis nedarys naujų nusikalstamų veikų.
Tą veiksmą vis tiek turi tvirtinti prokuroras, įvertinti aplinkybes ir t.t. Tačiau gavęs prisipažinimą ir susitaikymą, prokuroras nusprendė.., aš manau, kad jis ne pats nusprendė, tačiau matyt gavo komandą iš aukštesnio prokuroro, kad neužsiimti saviveiklomis, o siųsti bylą į teismą. manau, kad buvo taip.
O teismui nekilo klausimų, kodėl tokio amžiaus žmogus, kuris jau turi anūkų, staiga ima siuntinėti žinutes nepažįstamiems jaunuoliams ir siūlytis jiems „nusmaukyti”?
Ir kodėl tą reikia daryti gruodžio 24 d. prie „Akropolio” viduryje dienos? Teismas tokių dalykų nesiaiškina, jis tiria tik tai, kokius įrodymus atnešė prokuroras. Ir įvertino taip, kad reiškia, kad Ačas padarė tokią veiką. Viskas remiasi tomis žinutėmis, kurių originalių niekas nėra matęs.
O kokia forma buvo pateiktos tos žinutės?
Ant A4 formato lapo buvo atspausdinta nukentėjusio telefono nuotrauka, kurioje matėsi toss žinutės. Policininkas savo telefonu padarė jo telefone esančių žinučių nuotraukas, ir tą nuotrauką atspausdino ant popieriaus. Visas įrodymas.
Tai bet tokią nuotrauką gali padaryti su „photoshopu”?
Aie tai mes ir kalbėjomės, sakydami, kad nėra paneigta galimybė, kad tai galima padaryti. Ur Ryšių reguliavimo tarnyba išaiškino, kad tokias žinutes išsiųsti nėra sudėtinga. radau net įmonę, kuri gali pasiųsti tokias žinutes (iš svetimo numerio), ir prokuroro koridoriuje paklausiau, kodėl jis man rašinėja žinutes. Nors prokuroras paneigė tai daręs, parodžiau žinutes, siųstas iš jo telefono. Tačiau teisme tai niekam nebuvo įdomu, visi tik žiūrėjo į Remigijaus Ačo pavardę.
O kodėl Ačas negeras, kad jį reikia nuteisti?
Aš nežinau. gal tai eina dar nuo Pakso laikų. Aš, kaip advokatas, nesiimu vertinti dalykų, kurių negaliu įrodyti. Tačiau kalbu apie abejones, ir sakau, kad jų neturi likti byloje. Tačiau svarbesnis yra teisinis klausimas, kurį visuomenė nelabai supranta. Nes Aukščiausias teismas yra išaiškinęs, kad pasikėsinimas tenkinti lytinę aistrą turi būti fizinis sąlytis, tai negali būti tik žinutė. Tam, kad patenkinti lytinę aistrą, turi būti kontaktas. Žinutės, net jeigu tokia ir buvo, išsiuntimas nėra pasikėsinimas tenkinti lytinę aistrą. Kėsinimuisi turi būti fizinis sąlytis. Jeigu tu pakvietei merginą į romantišką vakarienę, nereiškia, kad pasikėsinai ją išprievartauti fiziškai. Ir mūsų kasacinis skundas pagrįstas aukščiausio teismo išaiškinimais kitose bylose.
Tai gal Ačui tada nereikėjo prisipažinti?
Prokuroras žaidė tokį žaidimą ir sakė : ‘Tu prisipažink, atlygink žalą, informacija niekur nenutekės, Jonas (Valančiūnas – aut. pastaba) nieko nesužinos, ir viskas bus gerai. Ir aš sakiau Remigijui : ar tu nori kovoti su žiniasklaida, ir ar tu turi priemonių persverti tai, kas bus paskelbta? Galėsi ilgai aiškintis, arba kitas kelias – susimoki, parašome formalų prisipažinimą ir uždarome šį klausimą.
Liaudiškai sakant, prokuratūra „išdūrė”?
Paprastai kalbant, taip.