E.Masiulio išteisinimas ir planas sunaikinti Rusiją – kuo tai baigsis Lietuvai

trys

trys

E.Masiulio byla
Vienas žymus Lietuvos teisininkas anonimiškai dėl suprantamų priežasčių pasidalino įžvalgomis apie Eligijaus Masiulio bylą ir teisinės sistemos perspektyvas.
eligijaus
eligijaus
Ką galvojate apie Masiulio bylos pabaigą?
– Kaip tik ši istorija prasidėjo, aš jau tada sakiau, kad juos ilgai tampys, padarys kažkokį cirką, tačiau išteisins.
– Tai buvo iš pradžių aišku, kai Masiulis pasakė, kad tuoj viską papasakosiu, o paskui sugalvojo pasaką apie Kurlianskio paskolą.
– Tačiau ar matei paskolos raštelį. Jis man labai patiko. Man dabar pusė Lietuvos skolingi, pradedant landsbergių klanais. Tų, kurie skolinga, parašų nereikia, nes užtenka, kad tu pasirašai, kad pasiskolinai. Tai fantastika. Galvojau, kad teismas pasielgs pagal standartinę schemą, tačiau jis peršoko pats save. Tačiau kai buvo paskelbtas nuosprendis, Lietuvoje buvo sukurti keli precendentai, kurių iki šiol nebuvo. Tai, kad Seimo pirmininkė paskelbė, kad ji ir tikėjosi tokio nuosprendžio, tai, kad Seimas pareikalavo prokuratūros pasiaiškinti, kodėl taip viskas baigėsi, ir kodėl vargšus liberalus tiek metų persekiojo. ir tai, kad net ir aukščiausias teismas ir jo pirmininkė Rudėnaitė jau pasisakė, kad viskas čia aišku, byla gerai ir teisingai išnagrinėta. Rudėnaitė paaiškino, kad ši byla yra galutinis rezultatas, ir kad teisėjams nebuvo lengva jį priimti. Jeigu tokie komentarai būtų po aukščiausiojo teismo nutarties šioje byloje, viskas būtų ok. Tačiau kai tai vyksta net nuosprendžiui neįsiteisėjus? Tai kokia tada tos apeliacijos ir kasacijos? Jeigu aukščiausiojo teismo pirmininkė jau pasisakė? Aš pasakysiu, kaip turėtų būti normalioje valstybėje net ir susidarius tokiais situacijai. Prokuratūra turėtų parodyti stuburą šioje istorijoje ir padaryti tai elegantiškai ir gražiai. Tai yra prokuratūra turi pasakyti, kad ji nesutinka su nuosprendžiu, ir jis yra ydingas, ir mes bet kuriuo atveju rašytume apeliaciją, tačiau…ir toliau surašyti aprašą, kas ką pasakė šioje byloje. Ir toliau paaiškinti, kad kai tokie aukšti valstybės vadovai jau pasisakė dėl šios bylos, nebėra prasmės nuosprendžio skųsti. Prokuratūra turi pasakyti, kad Seimas užkirto kelią objektyviam E.Masiulio bylos nagrinėjimui. Prokuratūra turi padaryti tokį pareiškimą. Tada tai bent jau būtų kažkokia teisinės valstybės iliuzija. Juk net Henriko Daktaro byloje EŽTT pripažino, kad Paulausko ir Greičiaus komentarai apie šią bylą yra grubiausi pažeidimai. prokuratūros vietoje aš neskųsčiau šios nutarties, nes su ta byla viskas jau aišku. ir parašyčiau, kodėl neskundžiu. Nes po tokių pasisakymų viskas bus tik bylos imitacija. Rudėnaitė davė savo verdiktą iš savo institucijos pusės. Nes aukščiausias teismas formuoja bylų praktiką konkrečios bylos nagrinėjimo ribose. Kai ta byla atsidurtų aukščiausiame teisme, jis ir galėtų formuoti teismų praktiką, tačiau ne viešais pasisakymais, o procesiniais dokumentais.
– Aš perskaičiau tą 600 psl. bylą, ten viskas aišku, kaip MG Baltic stūmė įstatymus, o Kurlianskis atsiskaitinėjo Mockui. Šis teisme pasakė, kad nieko nežinojo, ir teismui tiko?
– Kadangi aš matau, kas dabar darosi teismuose, pradedant nuo paprastų bylų iki sudėtingų. Anksčiau aš čiupdavau ir skaitydavau tas bylas. Dabar to nebedarau, nes man norisi pasaugoti savo psichiką. Nes tik susinervinčiau, o man dar gaila savo psichikos. Geriau nematyti ir nežinoti to brudo, kuris dabar yra teismuose. Tačiau man žymiai svarbiau Ukrainos karas. Ką pats manai, kuo viskas baigsis?
Aš manau, kad rusai Ukrainoje įklimpo, o NATO ten kariaus iki paskutinio ukrainiečio. Toks įspūdis, kad rusai nežino, ką toliau daryti?
– Man atrodo, kad jie puikiai žino, ką darys. Jie nori pasiimti pietinę Ukrainos dalį. Ir pasiims.
– Pagal tai, kiek NATO teikia ginklų, rusai ir ukrainiečiai žudys vieni kitus iki pažaliavimo?
– Ir kas bus tada? Rusai iki Lietuvos nenueis, tačiau mes nueisime į Rusiją.
Gali būti, kad NATO duos komandą pulti Rusiją, nes reikia padėti Ukrainai. Tačiau ant kelio dar stovi Batką, neaišku, ką su juo daryti?
– Baltarusijoje viskas gerai, todėl visos NATO pajėgos koncentruojamos Latvijoje, kuri turi atvirą sieną su Rusija.
– Ir mes turime sieną su Kaliningradu?
– Tačiau jo niekas nejudins, nes tai yra didžiulė parako statinė, kuri išsprogdins visą šią pasaulio dalį. Aš manau, kad jie bandys apeiti Batką, todėl ir jėgos koncentruojamos Latvijoje. Mes esame ant didelio karo slenksčio. Nes niekas Vakaruose nesutiks su Rusijos pergale Ukrainoje, net iki to paskutinio ukrainiečio.
– Man irgi atrodo, kad valdžia skatina karo psichozę, o buka liaudis jai pasiduoda, ir visur kabina tas geltonai mėlynas vėliavas?
– Tačiau atkreipk dėmesį, kaip reaguoja kitos Europos šalis. Prancūzija draudžia iškabinti Ukrainos vėliavas, nes jų demonstravimas savo funkciją jau atliko. O Vokietija ima apsaugai visus sovietinius paminklus. Taip išeina, kad kai visada isterikuoja daugiausia Lietuvoje.
– Pas mus karo partija valdžioje, todėl tai normalu. Viską jie nurašo rusams.
– Ir ta, ką daro visokie šurajevai, yra absoliutus banditizmas, nes jie gali ateiti į tavo įmonę ir pasakyti – kiek jūs skyrėte Ukrainai? Tai yra baisu.Todėl aš ir nelinkusi ramiai į tai žiūrėti.
– Aš irgi nesu ramus, tačiau tikiuosi, kad karas apsiribos Ukraina. Nes Zelenskiui niekas neleis sudaryti taikos, o rusai nenori veltis į didelį karą, tik pasiimti Donbasą. Į ką Zelia atsako, kad ne, jokių paliaubų nebus, mes užimsime visą Rusiją.
– Aš manau, kad tikslas yra suskaldyti Rusiją ir ją sunaikinti. Ir jos kovos iki paskutinio žmogaus Žemėje, kad to pasiektų.
– Aš kažkodėl galvoju, kad iki pasaulinio karo nenueis, nes ir NATO šalys supranta, kad gali paragauti rusiškų branduolinių raketų. Suveiks savisaugos instinktas, kaip per Kubos krizę, pvz.
– Kam suveiks?
– Ir Rusijai, ir NATO.
– Taip, tačiau jeigu jiems pasakė, kad jų šalis bus sunaikinta, tai jau iš principo nebesvarbu. Jeigu tos jėgos pamatys, kad nėra kito kelio, jie tuos raudonus mygtukus ir paspaus. nes aš matau, kad vyksta tie patys procesai, kaip ir 1990 m. – Rusija imta naikinti iš vidaus, kuriami konfliktai šalies viduje ir pakraščiuose.
– Aš tai manau, kad ES nori karą su rusais kariauti tik tų idiotų ukrainiečių rankomis, ir patys į karą nestos? Tačiau atrodo, kad ukrainiečiai, tinkami karui, greitai baigsis?

Lenkijos prezidentas Dūda jau paskelbė, kad greitai nebeliks sienos su Ukraina – bus viena valstybė

– Šalyje 40 mln. žmonių, tačiau iki karo bent 8 mln. žmonių jau buvo išvažiavę iš Ukrainos į užsienį. Dabar oficialiai yra pabėgusių tik 6 mln., tačiau tiek yra oficialiai užsiregistravusių, dar tiek pat yra nepabėgusių. O Lenkija oficialiai pasakė, kad mes eisime į Vakarų Ukrainą kaip taikdariai. Lenkai labai pragmatiški – jie palauks, kad liktų dar mažiau ukrainiečių, ir rusai žinoma nusilps. Tada lenkai ateis į vakarų Ukrainą taiką palaikyti. Nes tai Lenkijos žemės Volynia.
Facebook komentarai
});}(jQuery));