Prokuratūra prisipažino, kad jokių įrodymų apie A.Paleckio „šnipinėjimą“ neturi – laukiama, kol jis numirs kalėjime, arba prisipažins

Paleckio

Paleckio

 

Prokuratūra prisipažino, kad jokių įrodymų apie A.Paleckio „šnipinėjimą“ neturi – laukiama, kol jis numirs kalėjime, arba prisipažins

Aurimas Drižius

Tai, kad žurnalistas ir politikas Algirdas Paleckis jau beveik metus laikomas kalėjime vis dar neprisipažįsta šnipinėjęs Rusijos naudai, siutina generalinę prokuratūrą ir VSD – todėl šios reikalauja teismo žmogų toliau taikyti kalėjime, laukiant, kol jis palūš ir prisipažins dėl to, ko nepadarė, arba numirs.
Nes jau dabar kalėjime laikomas A.Paleckis atrodo labiau panašus į nacių konclagerio gyventoją – iš jo liko tik kaulai ir oda.

 

Paleckio
Pagal į sūnaus gynybą įsijungė ir tėvas Justas Paleckis, kuris, pasak LL šaltinių, ilgai sūnų įkalbinėjo mesti politiką, aiškinant, kad jis vis tiek čia nieko nepakeis. Ilgai tylėjęs buvęs europarlamentaras J.Paleckis pranešė, kad Algirdas labai pasikeitęs, o jo žmona po susitikimo su vyru pastebėjo, kad Algirdas labai sulysęs, pasikeitęs, kad akivaizdžiai pablogėjusi sveikata.
„Tai patvirtino ir advokatas, sakęs, kad Algirdas prašė, jog jį apžiūrėtų daktaras, kad išrašytų vaistų, bet jam buvo pasakyta, kad galima tik po savaitės ar dar vėliau, nes įkalinimo vietų medikų trūksta“, – kalbėjo J. V. Paleckis.
Pasak jo, teismui pratęsus A.Paleckio suėmimą, prokuroras apribojo ir jo susitikimus su artimaisiais iki spalio pabaigos, kai sueis metai nuo jo suėmimo.
Dukart susitikti su įtariamuoju spėjo tik jo žmona. Pasak J. V. Paleckio, gegužę jo sūnus su žmona susitiko pirmą kartą, o netrukus po šio susitikimo jam leista kartą per mėnesį matytis ir su kitais artimaisiais.
„Jau anksčiau pranešta, kad rugpjūtį ir aš galėsiu pasimatyti su sūnumi. Deja, šį pirmadienį gavome žinią, kad leidimas visiems pasimatymams atšauktas iki pat spalio pabaigos, kai sueis metai nuo jo suėmimo“, – delfi.lt teigė J. V. Paleckis. Anot jo, tokio sprendimo motyvai – kad gali nutekėti informacija.
Tuo metu A. Paleckio advokatas Algis Petrulis nurodo kitą versiją: „Aš logiškai samprotauju, kad motyvas vienas – kad jis prisipažintų, nes tuoj bus metai, kai jis laikomas vienutėje“.
Įtariamojo advokatas BNS teigė, kad sprendimas apskųstas Lietuvos apeliaciniam teismui, motyvuojant Kauno apygardos teismo vadovybės išankstiniu nusistatymu – t. y. Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko viešais teiginiais, jog kitoks sprendimas, nei įtariamajam šnipinėjimu pratęsti suėmimą, nėra įmanomas.
Prokuratūra teigia, kad A.Paleckis galėjo turėti ryšių su nuteistu Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnu Nikolajumi Filipčenka, jis esą perduodavo savo tiesioginio viršininko nurodymus rinkti informaciją.
Tačiau suimtojo tėvas sako, kad sūnus tvirtina nepažįstantis N. Filipčenkos ir su juo nekontaktavęs.
LL dar gegužę rašė, kad A.Paleckio advokatai buvo įsitikinę, kad jų klientas bus paleistas iš kalėjimo, mat jokių jokių įrodymų, kad jis ką nors perdavė Rusijos žvalgybai, byloje nėra.
„Yra tik samprotavimai apie tai, kad jis buvo išvažiavęs į Rusiją, ten buvo susitikęs su partijos „Jedinaja Rosija” politikais, ir rašė į „prokremlišką spaudą” straipsnius, – teigia vienas iš A.Paleckio gynėjų.

Iš visų šių išvedžiojimų VSD daro išvadą, kad A.Paleckis yra rusų šnipas. Nors A.Paleckis neslėpė savo įsitikinimų ir vaikščiojo su raudona vėliava, todėl niekaip netiko į pasislėpusio ir užsimaskavusio šnipo vaidmenį, VSD dundukams pasirodė, kad A.Paleckis geriausiai tinka šnipo vaidmeniui.

Beje, minėtas advokatas buvo pakraupęs nuo VSD operatyvininkų lygio. „Tokius rašinius rašo trečios klasės moksleiviai”. „Tačiau tos VSD pažymos yra tokios – tas blogas, rašo į prokremlišką spaudą straipsnius, reiškia, yra šnipas”, – sakė jis. Dar baisiau, kad VSD rašo pažymas apie teisėjus, kuriose – vieni būdvardžiai, ir jokių faktų.

Teisėjai priklauso nuo VSD pažymų, ir todėl nuolankiai priiminėja sunkiai protu suvokiamus sprendimus.

„Mums aiškiai pasakė, kad A.Paleckis iki teismo tikrai nebus paleistas, nes tokia „šnipų” bylų praktika, sakė advokatas, – nors manėne, kad Paleckį tikrai paleis, nes byloje – jokių faktų, tik tai, kad rašė straipsnius ir ketino išspausdinti knygą”.

Šis žmogus įsitikinęs, kad tik po Grybauskaitės kadencijos pabaigos galima tikėtis permainų šioje valstybėje, nes žmogus jau sėdi kalėjime vien už tai, kad buvo Rusijoje.
„Teisėjai daro karjerą, pratęsia jo suėmimą žinodami, kad bus paaukštinti VSD ir prezidentės, o tai, kad byloje nėra jokių įrodymų, niekam neįdomu”.
Lietuvoje – spengiantis terorras, net net A.Paleckio brolis Rimvydas buvo išgrūstas iš LRT, ir pats pasakojo, kad nieku žiniasklaidoje negalėjo gauti darbo, nes „šnipo brolis”, kol galiausiai įsidarbino alfa.lt

Dar pernai Pernavas sakė, kad Paleckis „šnipinėjo“ viešą informaciją

Pernai gruodžio 19 d. Generalinėje prokuratūroje surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Susirinkę vyrai informavo, kad yra sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų bei vienas nusikaltėlis, kuris nelegaliai namie laikė ginklą – dujinį pistoletą. Sulaikyto vyro pavardė gerai žinoma visuomenei – tai Valerijus Ivanovas.

Tarp šnipinėjusių Rusijos Federacijos naudai yra ir dar viena garsi pavardė – Lietuvos pilietis Algirdas Paleckis. Teigiama, kad jis galėjo rinkti informaciją apie Sausio 13-osios bylą.

Apie tai buvo skelbta publikacijoje „Rusijai smūgis: sučiupta daug prieš Lietuvą veikusių šnipų“.

Policijos generalinis komisaras L. Pernavas kalbėdamas gruodžio 19 d. LRTTDELFI laidoje „Dienos tema“ atskleidė, ką galėjo šnipinėti A. Paleckis.

Žurnalistas: – Nei A. Paleckis, nei vakar sulaikytas V. Ivanovas nebuvo kažkokių įtakingų politinių partijų ar įtakingų judėjimų atstovai, nedirbo kokiose nors strateginės reikšmės įmonėse. Tiesa, mes nežinome apie kitus sulaikytuosius, gal jie buvo labai reikšmingos figūros, bet turbūt ne. Tai jei jie nebuvo tokie reikšmingi nei saugumo, nei informacijos atžvilgiu, kokią konkrečią grėsmę jie galėjo kelti?

L. Pernavas: – Paprastai, kai kalbama apie šnipinėjimą, įsivaizduojame, kad šnipinėti galima tiktai kažkokią slaptą informaciją, kurios niekas nežino ir kurios praktiškai niekas negali gauti, tačiau tai yra netiesa, nes šnipinėti galima ir viešai prieinamus dalykus, viešą informaciją. Tai gali būti vieša informacija apie valstybės ekonominį saugumą, tam tikrus ekonominius klausimus, ir daugelį klausimų, kurie yra svarbūs kitoms valstybėms.

– Bet juk Lietuvos Konstitucija leidžia gauti informacijos ir ją skleisti, tai ar šiuo atveju ji buvo kaip nors pažeista, jei jie tiesiog rinko tai, kas buvo viešai prieinama?

– Nereikia maišyti to, ką leidžia Lietuvos Konstitucija, ir to veikimo, priešiškai Lietuvos valstybės naudai su kitos valstybės pavedimu. Čia yra du skirtingi dalykai.

Visą laidą žiūrėkite čia:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013708774/dienos-tema?jwsource=cl&fbclid=IwAR3SCvQqwNxSd06vjrlGZPveEM2m83eUwIuoloPTvw_nHNPAJSukw1bi858

 

P. S. Audriaus Nako komentaras socialiniuose tinkluose po vakarykščių generalinio policijos komisaro įžvalgų:

„Aš nuo ryto iki vakaro šnipinėju. Didelę dalį surinktos viešos informacijos (nes paparacinė tiesiog nedomina ir su kaupu tenkina vieša) apie valstybės institucijas, pareigūnus ar kitokius valstybės tarnautojus, kurie senesniais laikais pelnytai būtų laikomi pretendentais į kokybiškas kartuves centrinės miesto aikštės viduryje, perduodu tinklalapiui ekspertai.eu.
Ši informacija laisvai prieinama bet kurios pasaulio valstybės spec. tarnyboms. Todėl savo veiklą vadinu vadinu minkštąja galia. Tiesa, neturiu namie dujinio pistoleto. Tačiau disponuoju dujiniu šildymo katilu.
Kai valstybinio transliuotojo LRTDELFI eteryje sėdi ir kalba etatinis Žmonių partijos kvailelis – nieko naujo, įprastas, kasdienis reiškinys. Politinių pajacų yra tokia priedermė ir paskirtis – kalbėti kiek galima daugiau nesąmonių.
Tačiau, kai nesąmones ramiu veidu kalba policijos generalinis komisaras…. Na nežinau, nežinau…“

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));