Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl įtariamo genijaus Stanislovo Tomo sukčiavimo

Stanislovopranesimas

Stanislovopranesimas

Prokuratūra pradėjo tyrimą dėl įtariamo genijaus Stanislovo Tomo sukčiavimo

Keli piliečiai, kurie kreipėsi dėl įtariamų kandidato į Europos parlamentą Stanislovo Tomo sukčiavimo epizodų, gavo pranešimą, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimai padaryto nusikaltimo pagal BK 182 str. ” tas, kas apgaule įgijo svetimą turtą, baudžiamas…”

Mat Stanislovas Tomas buvo viešai paskelbęs, kad renka iš pensininkų po 50 eurų neva kolektyviniam ieškiniui prieš Lietuvos Respubliką, reikalaujant padidinti pensijas iki 600 eurų. Nemažai pensininkų susiviliojo tokia perspektyva – mat S.Tomas buvo pažadėjęs, kad per Jungtinių tautų Žmogaus teisių komitetą pasieks, kad minimali penisja bus 600 eurų, ir pervedė pinigus S.Tomui į nurodytą sąskaitą. Tačiau pastarasis minėtais pensininkų pinigais susimokėjo savo užstatą Vyriausiajai rinkimų komisijai. Negana to, paaiškėjo, kad S.Tomas neturi advokato licenzijos ir todėl negali atstovauti pareiškėjams Lietuvos teismuose. 

Tai, kad S.Tomas žinojo, kad visi jo pareiškimai yra apgaulė, patvirtina ir jo žodžiai, pasakyti viename Lietuvos visuomenės tarybos posėdyje kad „kai teismas skundą atmes, sakysime, kad teismas korumpuotas”. S.Tomas siūlė dalintis surinktus pensininkų pinigus – 10 proc. turėjo atitektis portalui ekspertai.eu už Stanislovo Tomo „viešinimą”

Tada žmonės kreipėsi į prokuratūrą ir buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamo sukčiavimo. Stanislovopranesimas

 

 

 

Apie Stanislovo Tomo nuotykius kalbasi Juozas Ivanauskas ir Valdas Aneliauskas

 

                                                                                     Juozas IVANAUSKAS

 

                                          PROTO SUTEMOS

(Penkta dalis)

 

Ostapo Benderio nuotykiai Lietuvoje tęsiasi: jis renka parašus rinkimams į Europos Parlamentą, mulkindamas liaudį absurdiškomis pasakomis apie kažkokias neva laimėtas bylas, tame tarpe ir Deimantės Kedytės „pradanginimo“ bylą… Kandidatuojantis į prezidentus Kazimieras Juraitis suskubo avansu paskelbti šį avantiūristą „legendine asmenybe“,  tačiau blaiviau mąstantys tautiečiai pagaliau ima suprasti, kad Stanislovo Tomo priešrinkiminis aktyvumas – tėra dalis blefo jo asmeninių interesų žaidime. Koks viso to pagrindinis tikslas arba programa maximum, kol kas galime daryti prielaidas, bet akivaizdu, jog „eksvunderkindo“ politinis aktyvumas atsirado būtent rinkimų į EP išvakarėse. „Jis ieško jūsų balsų, jam reikalingas neblogai apmokomas, bereikšmis darbas ir, svarbiausia, saugumas nuo atsakomybės, nes, anksčiau ar vėliau, arba jį pasodins, arba fiziškai „išauklės“ už sukčiavimą“, – rašo anoniminis komentatorius.

—————————————————————————————————–

Žmonėms palengva atsiveria akys. Lietuviškame internete kasdien pasirodo vis daugiau pasipiktinusių LT Ostapo Benderio elgsena šmaikščių, pajuokiančių  komentarų. Kažkoks tautietis, pažiūrėjęs Audriaus Nako ir Stanislovo Tomo eilinį „aktualų skambutį“, kur jiedu nusišneka kalbėdami apie genderizmą, kovo 19-tą parašė tokį komentarą: „Stanislovas Tomas – aferistas ir melagis, tačiau yra naivuolių, kurie tiki, kad jis gali padaryti kažką naudingo žmonėms: pensininkams, vaikams, tėvams, Deimantei. Jis nieko negali padaryti gero ir niekam nieko gero daryti net nesiruošia. Jis tik išnaudoja skaudžiausias visuomenės problemas savo privatiems tikslams – tapti europarlamentaru ir riebiai gyventi nieko nedarant. Jo kalbos yra emocinė žodinė diarėja ir nieko daugiau. Jo kalbos net nėra socialinių problemų kritika, analizė – jis tik žaidžia žmonių nusivylimu, manipuliuoja žmonių skausmu, tyčiojasi iš visų pačiu įžūliausiu būdu, atvirai ir ciniškai. Beribis Stanislovo Tomo melas pribloškia ir emocinis jo žodinės diarėjos fonas žmonėms atima gebėjimą pamatyti šito perėjūno megaprofesoriaus, multiadvokato paradaktaro poligloto tikrąją šlykščią esmę. <…> To visiškai pakankama vyti šitą melagį, kaip priklydusį šunį, iš Lietuvos. Jeigu juo vis dar nesidomi prokuratūra, nėra jokių abejonių, kad jis yra landsberginis popas Gaponas ir jo užduotis dar labiau suskaldyti protestuojančių judėjimą. Iš tokios šito „profesoriaus“ veiklos naudą gaus tik chuntos partijos: konservai ir liberastai. Žmonės, atmerkite pagaliau akis – Tomas, Nakas, Juraitis, Lekstutis yra aferistai ir niekas daugiau.“

 

Klounai 4

VALDAS ANELAUSKAS: Galiu tik pritarti anoniminio piliečio nuomonei, nors, kita vertus, socialiniuose tinkluose tebėra nemažai ir S. Tomą šlovinančių komentarų: „Nežeminkit Prof. Stanislovo Tomo, nes aišku kiekvienam žmogui, kuris jį matė ir girdėjo, kad tai teisingiausias ir doriausias žmogus. Vargetos jūs, niekada jam neprilygsit ir geriau patylėkit!“ — Nemažos dalies žmonių Lietuvoje kvailumas mane tiesiog stulbina. Dabar man tapo dar aiškiau, kodėl Lietuva atsidūrė tokioj gilioj duobėje: pasirodo, net apsišaukėlio „tuščias puodas“ gali kvailinti daugybę žmonių. Svetimą gėdą jauti, kai matai tokius dalykus!..

Kai mūsų pokalbių „PROTO SUTEMOS“ ciklo pradžioje teigėte, neva aš esu nešališkas, objektyvus stebėtojas, pradžioje kaip ir sutikau su tuo, tik patikslinau, jog negaliu būti visai nešališku, nes Lietuva – vis tiktai mano Tėvynė. Net ir toli nuo jos gyvenant, man tebėra svarbu visa, kas vyksta Lietuvoje, aš negaliu likti visai abejingu. O dabar, kai ponas Stanislovas Tomas ėmė taip ciniškai šaipytis iš savo galimo konkurento (regis, jei abu surinks pakankamai parašų) EP rinkimuose, profesoriaus Vytauto Radžvilo, tai man šis avantiūristas atrodo dar šlykštesnis, o visa A. Nako sukama „ekspertinė“  istorija labai primena klounadą, absurdo teatrą. Jau vien todėl S. Tomas turėtų bėgti iš Lietuvos, kaip Ostapas Benderis iš Vasiukų!..

Na, argi ne tikrų tikriausias cirkas, kai „profesorius“ Stanislovas Tomas auklėja „studentą“ Vytautą Radžvilą?!. O tuo tarpu pats visai nesupranta, pavyzdžiui, kas iš tikrųjų yra genderizmo ideologija?!.. Aš irgi pažiūrėjau S. Tomo ir Audriaus Nako pokalbį šia tema, kur vien kliedesiai, absoliutus neišmanymas. Pasiskaitė kažką interneto „Vikipedijoje“ ir vaizduoja „ekspertus“?!.. Manau, studentui Tomui reiktų nueiti pas profesorių Radžvilą ir paprašyt, kad šis bent kiek jį apšviestų. Taip primityviai mulkinti liaudį gali tik akiplėša manipuliatorius, šventai įtikėjęs, kad visi kiti žmonės – neišprusę kvailiai.

J.I.:  O kas apskritai yra genderizmas, genderis, argi tai ne lytis? Kai tik kalboje pasirodo koks nors „mokslingas“ naujas žodis, su graikiška ar lotyniška šaknimi, iškart atsiranda tariamo moksliškumo iliuzija?

V.A.:  Na taip, visais laikais kalba ir žodžiais buvo manipuliuojama, siekiant užvaldyti žmonių protus. Paveikti žodžių magijos arba naujakalbės, pasak Džordžo Orvelo, žmonės paskui sprendžia ne pagal dalyko esmę, o pagal pavadinimą, kuris parinktas taip, kad uždengtų tikrąją esmę. Tokiu būdu formuojamos reiškinio esmę iškreipiančios sąvokos, kurios veikia ir valdo žmonių protus. Štai čia ir yra esmė – viską supainioti, užtušuoti, sumakaluoti taip, kad niekas nieko realiai nesuprastų, nesusigaudytų. Beje, rekomenduočiau kiekvienam būtinai perskaityti jau ir lietuvių kalba išleistą vokiečių mokslininkės Gabrielės Kuby knygą „Gender revoliucija: Buldozerinis reliatyvizmas“, tada viskas, daugmaž, taptų aišku.

Pirmiausia kažkam prireikė pakeisti žodį lytis į žodį genderis. Taip atsirado genderių teorija, pagal kurią lyties sąvoka  suskaldoma į dvi dalis – biologinę lytį ir socialinę. Dar daugiau, sakoma, kad skirstymas pagal lyties požymius apskritai yra dirbtinis. Atseit, iš tikrųjų nėra jokios lyties, yra genderis! Tai yra „socialinė lytis“. „Žmonės negimsta vyru ar moterimi, bet tampa jais, o šiame procese svarbų vaidmenį vaidina socialiniai ir kultūriniai faktoriai“, – rašė vienas įžymus genderistas (gaila, neprisimenu jo pavardės).

Betgi tai visiškas idiotizmas, kurio tikslas – likviduoti žmonių susiskirstymą į dvi natūralias biologines lytis, vyrus ir moteris, pakeisti tai kažkokiu genderiniu pasiskirstymu. Tada žmonija taps jau ne dviejų, o mažiausiai penkių genderių – heteroseksuali, homoseksuali, lesbietiška, biseksuali, transseksuali ir taip toliau. Tų socialinių lyčių paskui niekas nesuskaičiuos, bus galima sugalvoti jų nors ir šimtą.

Pagavot mintį? Pirminiai naujagimio lyties požymiai – esą tuščias formalumas. Žmogus gimsta be lyties. O tai, kas pas naujagimį berniuką tarp kojų yra – tai genderis. Oi, ne, ne genderis, žodžiu, į tai paprasčiausia nereikia kreipti dėmesio, neva tai kažkokie niekai. Pagal genderinės lygybės nuostatas, tarkime, vyras gali laisvai pasirinkti vyrišką, moterišką ar kurią nors kitą lytį – genderį, o tada, pagal asmens norą, net ir pase bus įrašyta, kad jis – ne vyras, o moteris, arba „X“ (variantas „nenustatytas“). Tarkime, Australijoje jau priimtas įstatymas, kuris įsigaliojo nuo 2011 metų. Ir dabar ten, kad nebūtų jokios „diskriminacijos“, jau ruošiamasi pasuose rašyti net 33 genderius?!..

Genderio teorijos šalininkų nuomone, vaikus apskritai privalu auklėti belyčiais, o jiems suaugus, reikia pasiūlyti patiems pasirinkti kažkurį iš tų genderių. Daugelyje Amerikos universitetų dabar atsirado mokslų fakultetai, kuriose atliekami genderiniai tyrimai. Šimtai „mokslininkų“, rašomos disertacijos, „moksliniai“ straipsniai, „mokslo“ darbai.

J.I.:  Jau ir Lietuvoje neseniai buvo įsteigta Europos Sąjungos oficiali institucija, kurios pavadinimas skamba lyg romantiškas moters vardas – ELLI (Europos lyčių lygybės institutas), su gan įspūdingu 56 milijonų eurų metiniu biudžetu!..

V.A.:  Dėl ko visa tai daroma? Todėl, kad genderizmo ideologija jau paskelbė atvirą karą tradicinei šeimai. Siekiama keisti šeimos sampratą, o tuo pačiu, kaip normą, įdiegiant įvairius seksualinius iškrypimus. Iškyla reali grėsmė pamatinėms tradicinėms žmonių civilizacijos vertybėms. Sveikam protui prieštaraujančia ideologija grindžiamas šiuo metu vykdomas socialinės inžinerijos – naujo žmogaus ir naujos visuomenės kūrimo eksperimentas. Tokiu būdu vykdomas „naujos moralės“ kūrimas prieštarauja gyvybiniams tautos ir valstybės interesams, kertasi su stabilių šeimų stiprinimo ir gimstamumo skatinimo tikslu, siekiančiu išvengti tautos išnykimo. Genderizmo ideologijos praktinis įgyvendinimas, kaip ir bet kokia parama jos skleidėjų siekiams, manau, turėtų būti vertinami, kaip sąmoningas tautos ir valstybės žlugdymas. Būtent prieš tai profesorius Vytautas Radžvilas ir kovoja!

J.I.:  Galime pritarti prof. V. Radžvilo kritiškai pozicijai genderizmo atžvilgiu arba paprieštarauti, pavyzdžiui, dėl jo rusofobijos, bet tik jau ne tokiems ekscentriškiems veikėjams, kaip S. Tomas, jį „auklėti“ bei kritikuoti!..

V.A.:  Turiu pasakyt, aš labai gerbiu profesorių Vytautą Radžvilą, nežiūrint į tai, kad nepritariu jo rusofobijai. Neseniai perskaičiau puikią R. Radžvilo knygą apie Markūzę (tokių net ir Amerikoje nėra). Gi dabar, kai  kažkoks, velniai žino iš kur atklydęs sviesto perėjūnas, aferistas, klounas, šiaip jau gyvenime absoliutus nulis, Mikė Melagėlis savo tiradomis „varo“ ant vieno šviesiausių Lietuvos žmonių, tai man išties kelia pasipiktinimą!.. Todėl dabar aš tikrai nesu nešališkas. Tad galiu tik pritarti anoniminio komentatoriaus nuomonei: „Bežiūrint supykino. Žiūriu į S. Tomą ir matau… besimaivančią beždžionę. Nebegaliu. Elementarios kultūros ir pagarbos pas šitą žmogystą nerasta. O arogancija – turbūt visus landsbergius lenkia.“ Iš tikrųjų darosi koktu matyti, kai berniukas narciziukas pasijunta vos ne dievu!..

J.I.:  Absurdiška komedija, kai šis Ostapas Benderis meluoja vos ne kiekviename žingsnyje ir tuo pat metu skelbia – „melagis turi būti nubaustas mirtimi“. Tai jau nebejuokinga, bet atgrasu. Jo melas liejasi per kraštus, lyg čigonės būrėjos: „Ponuli, duok pavaražysiu, o tu patepk mano delną auksine moneta“

V.A.:  Kuo daugiau šis klounas šneka, tuo labiau atsiskleidžia, koks jis pats iš tikrųjų yra, kaip ir visi tie, kurie dabar jį palaiko. Anksčiau savo pokalbiuose stebėdavomės, kodėl Lietuvos opozicinės jėgos nesusivienija. O dabar aš pagaliau supratau, kodėl taip yra. Kai prieš pora metų Lietuvos oficiozinė žiniasklaida tyčiodavosi iš kažkokios „acto garintojos“, visą opozicinį protesto judėjimą vadino marginalais, aš galvodavau, tai propagandinis pasityčiojimas, siekiant sumenkinti šituos žmones visuomenės akyse. Todėl ir palaikydavau juos, nes tikėjau, kad yra ten šviesos ir tiesos, bet dabar supratau, tenai vien tamsybė!..

J.I.: Teisingai apie juos parašė vienas internetinis komentatorius: „Yra toks taiklus rusų posakis, tiksliai apibūdinantis „Švento Stanislovo Tomo apsireiškimo sektos“ sektantus – „išmokyk kvailį melstis, tai jis ir kaktą sau susidaužys“. Tokių ir negaila, daužykit savo durnas galvas, jeigu patinka, tačiau kodėl iš naivių pensininkų tyčiojatės ir dar pinigus iš jų renkate, Nakai? Šlykštu ir žema!“.

V.A.:  Pastaruoju metu po  Stanislovo Tomo paistalais internete atsiranda vis daugiau kritiškų komentarų. Tai mane džiugina, todėl mes ir cituojame piliečių nuomones: „Juokinga klausyti, kai žmogus, vadinantis save amžinu profesorium ir mokslu daktaru, kalba nesąmones. Profesorius galėtų atrasti tobulesnį būdą kvailinti liaudį“. Atrodo, „ekspertas“ Audrius Nakas bando kurti Stanislovo Tomo asmenybės kultą. O gal tokiu būdu jis tikisi savotiškai kompensuoti savo paties, kaip aktoriaus, menkumo, nepilnavertiškumo kompleksą?.. Vis tiktai, čia jam teko išties apgailėtinas vaidmuo, gėdingas ir niekšingas.

J.I.:  Siekiant visuomenės pritarimo, nesibodima pasinaudoti netgi „Garliavos mergaitės“ korta. Portale ekspertai.eu portale vienas iš Ostapo Benderio gerbėjų rašo: „Profesorius Tomas seniai žinomas, bet dabar, kai jis sukėlė sumaištį dėl Deimantės Kedytės, suinteresuoti asmenys pradėjo pilti ant jo purvą. Vadinasi, jie bijo.“

V.A.:  Nesinori kartotis, bet tai ne advokatas, o keliaujantis cirkas. Stanislovas Tomas visais būdais bando išgarsėti, todėl ir „Garliavos mergaite“ naudojasi. Kaip jau esu sakęs, tai pernelyg susireikšminęs narcizas, siekiantis bet kokia kaina būti pastebėtas ir iškilti, trokštantis kažkokios naudos sau. Tame gal ir nebūtų nieko blogo, jeigu sau naudos siektų realiais darbais (tada net piarintis nereikėtų), o ne tuščiomis, žodinėmis fantazijomis. Todėl ir Deimantės Kedytės „atkasimas“ rinkiminės kampanijos metu – viso labo, tėra tik rinkiminis šou.

    Stanislovas Tomas įžūliai meluoja žmonėms, piktnaudžiaudamas tautiečių teisinių neišprusimu. Kaip jis gali teigti, kad „laimėjo bylą dėl Deimantės Kedytės“, kai nieko panašaus iš tikrųjų nėra?!.. Koks teismas D. Kedytės bylą nagrinėjo? Kada ir kur vyko teismo posėdis? Juk laimėti bylas galima tik teisme. Parašyti skundą ir gauti atsakymą, tai, toli gražu, ne tas pats kaip laimėt bylą!..

Kad ir ką S. Tomas bekalbėtų, oficialiame Jungtinių Tautų žmogaus teisių komiteto tinklalapyje gan aiškiai pasakyta, kad skundą dėl pažeistų savo teisių komitetui gali pateikti bet kas. Visiškai nereikia būti teisininku, kad į ten galėtum paduoti nuo savęs skundą ar kažkam  atstovauti. Pavyzdžiui, net ir aš, nebūdamas teisininku, galėčiau net tik sau, bet ir kitiems žmonėms puikiausiai ten atstovauti.

Aš labai gerai patyrinėjau viską, kas JT komiteto oficialiame tinklalapyje rašoma, kokius dokumentus reikia užpildyti, kur juos pristatyti. Tiesiai iš tinklalapio galima parsisiųst ir užpildyti gan paprastą trijų puslapių formą. Tikrai bet kas nesunkiai galėtų tai padaryti. Tam nereikia kažkokio ypatingo IQ ar Sorbonos daktaro laipsnio. Kas įdomiausia, net ir mokesčio jokio sumokėti nereikia.

Aš neseniai buvau padavęs Judžino miesto nedidelių ieškinių teisme kelių šimtų dolerių ieškinį, tai žyminis mokestis, kurį teko užmokėt, buvo net $60. Bet net ir pati ieškinio padavimo procedūra, visas su tuo susijęs popierizmas, buvo, kaip man atrodo, Amerikoje nepalyginamai sudėtingesne, negu paduoti skundą JT Žmogaus teisių komitetui ar Asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo komitetui. Aišku, visada geriau, lengviau ir patikimiau, kai tokius dalykus daro profesionalas, teisininkas, bet, kartoju, tai tikrai nėra būtina.

Kas įgaliojo Stanislovą Tomą „Garliavos mergaitei“ dabar atstovauti? Niekas. Sako, kad „šeimos draugas“ Kazimieras Juraitis, atseit, yra įgaliojęs. O koks apskritai juridinis statusas yra „šeimos draugo“? Kokios jo teisės ir pareigos? Absurdas ir tiek. Ko tik nepadarysi, siekiant apgauti rinkėjus!…

Patinka mums ar nepatinka, bet mergaitės biologinė motina Laima Stankūnaitė šiuo metu yra Deimantės įstatyminis atstovas. O ji tai tikrai, esu 100 procentų tuo įsitikinęs, Stanislovo Tomo nesamdė. Tame rašte iš Jungtinių Tautų Organizacijos dėl Deimantės Kedytės labai aiškiai yra parašyta, kad mergaitė turėtų susitikti su savo advokatu. Tačiau mergaitės advokatas yra ne Stanislovas Tomas, o Gintaras Černiauskas. Galbūt jis buvo ne mergaitės advokatas, o jos biologinės motinos, betgi šiuo atveju jokio skirtumo nėra, nes būtent motina L. Stankūnaitė šiuo metu yra Deimantės įstatyminis atstovas.

Bet svarbiausia yra tai, kad, nepriklausomai nuo to, ką atkakliai nuolat tvirtina Stanislovas Tomas, JT Žmogaus teisių komitetas, o tuo labiau JT Priverstinių dingimų komitetas, nėra teisminė institucija, ir apskritai nesprendžia jokiu bylų. Todėl ir neįmanoma laimėti tai, ko nėra. Jie tik priima skundus, o paskui priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus.

Todėl tikrai nereikėtų painioti JT Žmogaus teisių komiteto su Strasbūro Teismu. Jungtinių Tautų Žmogaus teisių ir Asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo komitetai tai institucijos, prižiūrinčios kaip vykdoma Tarptautinis politinių ir pilietinių teisių paktas ir Konvencija dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo. Jų užduotis – siekti, kad kiekvienas pilietis gautų teisinę pagalbą, numatytą kiekvienos šias tarptautines sutartis pasirašiusios šalies teisinėje sistemoje. Teismas yra teismas, o komitetas yra komitetas, jų funkcijos visiškai skirtingos.

Todėl visi Jungtinių Tautų komitetų sprendimai ir yra tik REKOMENDACINIO pobūdžio ir nėra privalomi. Kiekviena šalis pati priima sprendimą, kaip raguoti į JT ŽTK rekomendacijas. Tą galima juk nesunkiai patikrinti ir įsitikinti apsilankius oficialiame JT ŽTK tinklalapyje, kur visa informacija pateikiama iškart net šešiomis, oficialiai Jungtinių Tautų Organizacijoje naudojamomis kalbomis. Girdamasis esąs poliglotas, ponas Stanislovas Tomas vis labai sureikšmina anglų kalbos mokėjimą (ar nemokėjimą), nors pats, atrodo, nejaučia skirtumo tarp angliškų žodžių – must ir should

Beje, dar vienas su pono Stanislovo Tomo „poliglotine“ veikla irgi susijęs anekdotas yra tai, kad kai jis 2016 metais buvo pateikęs kažkokį skundą dėl Lietuvos atsisakymo vykdyti Europos Žmogaus Teisių teismo ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimus Rolando Pakso bylose, tai tas jo skundas buvo pateiktas kinų kalba. Mat Stanislovas Tomas kažkodėl ėmė ir užsigeidė, kad būtent kinų kalba būtų procedūrinė darbo kalba. Sprendimą tęsti bylos nagrinėjimą kiniškai jis motyvavo tuo, kad pats, atseit, iš dalies yra etninis kinas…

Apie tokius niuansus galima būtų daug kalbėti, bet aš nematau prasmės. Geriau pacituosiu dar vieną komentarą, kuris S. Tomo neva „laimėtos“ Deimantės Kedytės „bylos“ esmę kuo puikiausiai paaiškina: „Yra dešimtys būdų atsakyti į užklausimą ir visiškai „uždaryti“ šį klausimą. Kaip, pvz., „pamuilinti“ klausimą aiškinant, kad reikia ištirti, kas tai per draugas tas Kazimieras Juraitis. Laikas eina… vėliau pateikti atsakymą – kilo įtarimas, kad Kazimieras Juraitis, o gal ir Stanislovas Tomas gali būti susiję su kriminaline grupuote, kurios tikslas sužinoti Deimantės gyvenimo vietą, ar dar kokia grėsmė Deimantei. Galiu garantuoti – ne vienas JTO biurokratas nepaims atsakomybės priimti ką nors konkretaus, gavus tokį atsakymą ir tas susirašinėjimas truks metų metais…“

Tarkim, parašė S. Tomas tą savo skundą, jo pateiktos informacijos pagrindu Lietuvai buvo pateikta užklausa, išsiaiškinti ir informuoti, kur yra mergaitė. O Lietuva būtent taip ir atsakė: mergaitė yra įslaptinta, saugoma. Gaus Lietuva dar vieną užklausimą (nors ir dešimt), ir vėl taip pat atsakys. Ir koks čia tada S. Tomo „laimėjimas“? Apskritai jokio!.. Bet svarbiausia, visa esmė yra tame, kad „daugelio valstybių advokatas“ Stanislovas Tomas niekur nėra įvardintas, kaip advokatas. Todėl, kad jis iš tiesų nėra joks advokatas. Niekas jo advokatu todėl ir nepripažįsta, vien tiktai Lietuvos lochai.

J.I.:  Jo paties aiškinimai dabar jau visai absurdiški. Kai kovo 8 dieną Lietuvos Teisingumo ministerijos atstovas spaudai Audris Kutrevičius, žiniasklaidoje kalbėdamas apie Stanislovą Tomą pranešė, kad „pirmiausia, jis negali skelbtis advokatu, kadangi juo paprasčiausia nėra“, pastarasis tuoj pat narciziškai sureagavo: „Kai kurie šmeižikai kaip Lietuvos Teisingumo ministerija klaidingai teigia, kad ir šiuo metu profesorius nėra advokatas“, – teigia S. Tomas. „Tai yra šmeižtas, kadangi profesorius yra įrašytas kaip advokatas Nr. 116 Rusijos Užsienio advokatų registre, apie ką yra paskelbta Rusijos Teisingumo ministerijos puslapyje. Iki 2016 m. kovo profesorius buvo advokatas Andoros Kunigaikštystėje, bet laisvanoriškai sustabdė narystę Andoroje ir išskrido į Maskvą. Nuo 2016 m. birželio 23 d. iki dabar profesorius yra įrašytas į Rusijos registrą tam, kad galėtų verstis advokato veikla Sarko Feode, Monako Kunigaikštystėje ir Kosta Rikoje“.

V.A.:  Čia jis pats apie save šitaip, trečiuoju asmeniu?! Laisvanoriškai?.. Aš jau minėjau, kad Stanislovas Tomas buvo pašalintas iš advokatų Andoroje už kažkokius „labai rimtus pažeidimus“ (infraccions molt greus). Ir tai buvo padaryta visai ne 2016-tais metais, o pernai. Tik nesupratau, nesu toks „poliglotas“, kaip ponas Stanislovas Tomas, ar tai liepos 19-tą ar spalio 25-tą, apie ką oficialiai pranešė Andoros Advokatų kolegijos pirmininkė Sophie Bellocq Anney, kurią citavo visi trys tos šalies laikraščiai.

J.I.:  Ir dar Ostapas Benderis – S. Tomas pareiškė kovo 12 dienos pranešime spaudai, kad „minėta Konvencija“ (tik nepasakė nė kokia būtent, nė kur ji paminėta) draudžia valstybei persekioti advokatus arba imtis „keršto“, kas apima ir Teisingumo ministerijos atstovo A. Kutrevičiaus šmeižtą. Todėl jis įvertino Teisingumo ministerijos „šmeižtą“ kaip persekiojimą už Deimantės Kedytės teisių gynimą ir kovo 12 dieną pateikė skundą Jungtinių Tautų Organizacijai.

V.A.:  Matomai, turėta omenyje Konvencija dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo, kurios 12 straipsnis apie tai tikrai kalba, tačiau jį galima, kaip ir viską, interpretuoti labai įvairiai. Tačiau Lietuvoje S. Tomo tikrai niekas už jo veiklą nepersekioja. Kai pasako, kad jis nėra advokatas, tai tiesiog konstatuojamas faktas. Galbūt ponas Stanislovas Tomas yra dabar, kaip vienas komentatorius internete gerai parašė, kokios nors papuasų salos advokatas, to aš nežinau, bet jis realiai negali būti Rusijos net ir užsienio advokatu, nes pažeidė Rusijos įstatymą nepranešęs, kad jo licencija Andoroje yra anuliuota. Iš Rusijos advokatų registro Stanislovas Tomas  jau seniai turėjo būti išbrauktas, nes nepranešė apie Andoroje anuliuotą licenciją. Manau, jog Andoros advokatūra turėtų apie tai savo kolegoms Rusijoje pranešti. Arba tiesiog koks nors pilietinės visuomenės atstovas galėtų tuo pasirūpinti.

Taigi, prie savo visų paistalų „eksvunderkindas“ S. Tomas galėtų dar pridėti, kad Andoroje „daug laiko skyrė menui – pradėjo gaminti moteriškas kelnaites iš mamuto vilnos, o vėliau ir iš Egipto mumijų drabužių“. Arba, kaip parašyta S. Tomo, kandidato į Europos Parlamentą, oficialiojoje (!) biografijoje: „Kitas jo meno projektas buvo pradėtas Monake – Stanislovas virė pomidorų ir dinozaurų kaulų sriubą. Dinozauro kaulams buvo 150 milijonų metų. Daugeliui Monako gyventojų patiko valgyti dinozaurus.“ Šitą S. Tomo biografiją būtinai reikėtų kiekvienam, ypač psichiatrams, perskaityt, nes tai tikras šedevras. Manau, psichiatrams iškart viskas būtų aišku.

Be abejo, galima būtų pasijuokti, už pilvų susiėmus, tik bijau, kad juoksis tas, kuris juokiasi paskutinis. Nusprendęs kandidatuoti į Europos Parlamentą Stanislovas Tomas jau surinko virš pusantro tūkstančio parašų! Ir svarbiausia, kad ne kokios močiutės pensininkės už jį per internetą pasirašinėja, nes nėra visai paprasta tai padaryti. Reiškia, jog Lietuvoje yra virš pusantro tūkstančio piliečių, kur pasiruošę atiduoti savo balsus veikėjui, vaišinančiam Monako liaudį dinozaurų sriuba!..

J.I.:  Beje, anąkart pokalbyje „PROTO SUTEMOS“ užsiminėte apie „eksvunderkindo“ nuolat minimą Sarko salą, bet, pasirodo, kad ponas Stanislovas Tomas jau ir ten yra paskelbtas nepageidautinu asmeniu?

V.A.:  Taip, S. Tomas bandė Sarko saloje verstis kažkokiomis ofšorinėmis machinacijomis su mokesčiais. 2017 metų sausio mėnesį įkūrė Sarko įmonių registrą (Sark Company Registry). Beje, lietuviškoje Vikipedijoje parašyta, kad Sarko saloje veikia lietuvių valdoma finansinių paslaugų įmonė Eaglex Ltd. Po savo rašliavomis ponas Stanislovas Tomas dažnai parašo būtent šį pavadinimą, tiktai vadina tai ne finansinių paslaugų įmone, o advokatų kontora.

Tais pačiais 2017-tais, vos po kelių mėnesių, Gernsio Finansinių paslaugų komisija, kurios kompetencija apima visą Gernsio antstolio apygardą, įskaitant Sarko salą,  paskelbė, jog tai nėra legalu. Apie tai buvo pranešta žiniasklaidoje, net ir BBC tai paminėjo. Kaip paaiškėjo, toje Sarko salelėje apskritai nėra įstatymo, leidžiančio ten steigt kokias nors įmones. O jeigu nėra tokio įstatymo, tai tikriausia reiškia, jog apskritai joks verslas negali būti ten įregistruotas. Tačiau, kaip BBC pareiškė ponas Stanislovas Tomas, ten taip pat nėra ir įstatymo, kuris tai daryti  uždraustų.

Aš tikrai nesu tokių dalykų žinovas, tad nelabai ir suprantu, tik žinau, kad jam buvo toks perspėjimas. Kuo visa ši istorija užsibaigė, irgi nežinau. Sprendžiant iš to, kad dabar ponas Tomas sakosi gyvenąs ar tai Panamoje, ar tai Bahamuose (o gal Kosta Rikoje?), galima spėti, kad Sarko karališkasis feodas šiuo metu jau nėra tarp jo „antrųjų tėvynių“.

J.I.:  Viename video, kur S. Tomas kalbasi su Kazimieru Juraičiu ir pasakoja Sarko salą, šis Ostapas Benderis tvirtina, neva yra ten užregistruotas kaip advokatas. Sako, ten yra penki advokatai, o S. Tomas esąs vienas iš jų. Ko gero, būtų dar ir Sarko salos profesoriumi, tačiau, deja, ten nėra universiteto. Tad galėtų dabar Rusijoje persiregistruoti kaip advokatas, atvykęs ne iš Andoros, o būtent iš Sarko salos?

V.A.:  Nežinau, jokių duomenų apie Stanislovo Tomo buvimą advokatu Sarko saloje internete tikrai nėra. O tikėti tuo, ką jis pats apie save sako, gali nebent lengvatikiai. Ką gi, sėkmės jam, tegul S. Tomas registruojasi Rusijoje kaip Sarko salos advokatas, jeigu iš Andoros kunigaikštystės advokatų išmetė. Tačiau lygiai taip pat ir su Sarko sala gali atsitikti, kad ir iš ten S. Tomą išspirs… už kokius nors „infraccions molt greus“. Kaip jau sakiau, sprendžiant iš to, ką apie jį rašė 2017-tais metais, jis toje miniatiūrinėje Sarko salelėje dabar jau tikrai nėra pageidaujamas.

J.I.:  Galės šis Ostapas Benderis vėl pabandyti kokioje nors egzotiškoj salelėje „įsikurti“, nes dabar skelbiasi, atseit, gyvenąs tai Bahamuose, tai  Panamoje, tai Kosta Rikoje, nykštukinių valstybių pasaulyje daugybė…

V.A.:  Kartais jis sako gyvenantis Bahamuose, kartais Panamoje ar Kosta Rikoje. Nesuprasi, kur iš tikrųjų. Be abejo, tokių šalių ir salų pasaulyje yra labai daug, vien Afrikoje devynios galybės. Tad gali Stanislovas Tomas kur nors Dramblio kaulo krante, kokiame Gabone, Zimbabvėje, Mozambike ar netgi tolimojoje Papua Naujojoje Gvinėjoje advokatu užsiregistruot. Bet man atrodo, kaip anąkart juokais sakiau, tokiam „pasaulio piliečiui“ geriausia būtų pagaliau įsigyti savo nuosavą „valstybę“, pavyzdžiui, kokią nors negyvenamą salą, nes dabar šitas avantiūristas vis bastosi po margąjį pasaulį, nerasdamas sau vietos…

 

                                                                           (Laukite tęsinio)

—————————————————————————————-

 

 

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));