skip to Main Content

Profesionalūs gelbėtojai – žalieji valstiečiai – vis labiau užkariauja Lietuvos rinkėjų širdis ir protus

 15

 
Paskelbta: 2016-08-09 04:16 Autorius: ekspertai.eu
profai 01
Akimirkos iš žaliųjų valstiečių prisistatymo vilniečiams. Nuotr. facebook.com

Lietuvos žmonių naujaisiais ir tikraisiais gelbėtojais tituluojami Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai į Seimą vilniečiams prisistatė naujoviškai. Liepos 28 d. jie Nerimi atplaukė pramoginiu laivu ir žengė per pievą po Baltuoju tiltu savo rinkėjų link.

Sauliaus Skvernelio vedamas vienmandatininkų vienuoliktukas, kurio nuotraukas neatlygintinai išplatino nepriklausomas dienraštis delfi.lt, kiti leidiniai, prisistatė itin dalykiškai.

Svarbiausia žinutė, kurią rinkėjams norėjo pranešti žalieji valstiečiai – ši partija nėra gelbėtojai.

„Mes nieko tikrai negelbėsime, mes nesame gelbėtojai, jei kas netiki, gali šokti į Nerį, nė vienas iš mūsų nepuls gelbėti“, – gana žiaurokai pajuokavo buvęs vidaus reikalų ministras.

Ar tuo norėta pasakyti, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra jų pačių reikalas, nepranešama. Bet žaliasis vienuoliktukas pareiškė norą, kad juos visi vadintų profesionalais.

Politikos specialistų teigimu, nuo šiol žaliuosius valstiečius derėtų vadinti ne gelbėtojais, profesionalais ar įvairių sričių specialistais – dabar juos reikia vadinti profesionaliais gelbėtojais.

Žinia, profesionalūs gelbėtojai yra kur kas patikimesni nei gelbėtojai-mėgėjai. Todėl šį kartą tikimasi, kad Lietuva pagaliau iš tiesų bus išgelbėta.

ekspertai.eu komentaras3 07

Žaliųjų valstiečių vienmandatininkų komandoje kapitonas yra Saulius Skvernelis. Visi prisimename šio buvusio policininko ypač aktyvią ir ryžtingą veiklą kovoje su violetine gauja – tada jis išgarsėjo padėjęs įvykdyti teismo sprendimą pasitelkus kelis šimtus ginkluotų pareigūnų išvaduojant prievartautą mergaitę iš pedofilija įtariamos šeimos.

Vėliau, partijos „Tvarka ir teisingumas“ dėka tapęs vidaus reikalų ministru, Saulius Skvernelis aštriai pasisakė apie kandidatą į vidaus reikalų ministro postą Povilą Gylį: „Bet koks veikėjas, kuris yra patekęs į valdžią violetinio nesusipratimo būdu, kada buvo žudomi žmonės, luošinami jų likimai, atkreipkite dėmesį, kokio masto ten buvo padaryta afera aukojant mažametę mergaitę, tai yra mažų mažiausiai spjūvis visuomenei ir teisėsaugai į veidą“.

P. Gylį delegavo partija „Tvarka ir teisingumas“ vietoje S. Skvernelio po to, kai šis oficialiai pasiskelbė Seimo rinkimuose kandidatuosiantis su žaliaisiais valstiečiais. Atšauktasis ministras savo požiūrį į Garliavos įvykius pakartojo ne kartą, prieštaraudamas Povilo Gylio kandidatūrai.

„Ta istorija, kuri buvo, na, įsiūbuota visa Lietuva, vėlgi, ant kriminalinio pagrindo, labai negražaus, sukurpta istorija, kur yra žuvę žmonės, luošinamas mažos mergaitės ir jos šeimos narių likimai, ir tie žmonės kurie pateko tokiu būdu į valdžią, kurie po to ilgą laiką reiškėsi kritiškai, kritikavo peržengiant ribas ir teisėsaugos atžvilgiu, tame tarpe ikiteisminio tyrimo įstaigų, prokuratūros, teismų sprendimų negerbimas nekvestionavimas, tai jų atstovas na siūlomas ne į šiaip kokią nors ministeriją, bet Vidaus reikalų ministeriją, aš jau kai kur pakomentavau, man atrodo kad tai turėtų būti balandžio pirmos pokštas, bet tai nebejuokinga arba reikia juoktis pro ašaras, jeigu taip iš principo apskritai gali būti šalyje“, – teigė tuometis vidaus reikalų ministras S. Skvernelis.

Kelias į Seimą yra nuostabus tuo, kad jame draugais tampa skirtingų barikadų atstovai. Šalia S. Skvernelio, kuriam visi buvę kovotojai už mergaitę yra potencialūs nusikaltėliai ar ligoniai, išnyra Vytauto Bako figūra. Ne paslaptis, kad policininkas, tardytojas Vytautas Bakas yra vienas Jungtinio demokratinio judėjimo steigimo iniciatyvinės grupės narių. Šiam judėjimui vadovavo advokatas Kęstutis Čilinskas. Po 2010 m. įvykusio JDJ visuotinio susirinkimo, dalis JDJ narių kartu su buvusiu JDJ pirmininku Kęstučiu Čilinsku pasitraukė į Nepartinį demokratinį judėjimą. Po K. Čilinsko mirties 2011 m. NDJ vadovavo Vytautas Bakas, po metų NDJ pirmininku išrinktas Povilas Gylys, o V. Bakas tapo jo pavaduotoju.

NDJ nariai nebuvo pasyvūs Garliavos įvykių stebėtojai, pasisakė prieš valstybės taikomas priemones pedofilijos ir žudymų byloje, vadinasi, pasak S. Skvernelio, dalyvavo aferoje, kuri „yra mažų mažiausiai spjūvis visuomenei ir teisėsaugai į veidą“.

Labai vyriškame profesionalių žaliųjų valstiečių gelbėtojų būryje nesunku pastebėti Dovilę Šakalienę – buvusią Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorę, ypač ryškiai sublizgusią kovoje už savo įstaigą, kurią užsipuolėKremliaus įtakos paveiktas konservatorių atstovas.

Kovotoja už žmogaus teises prieš metus klausė: „Nežinau, kuo ŽTSI yra liūdnai pagarsėjęs – gal savo drąsia ir atkaklia pozicija? Gal tuo, kad giname žmogaus teises ir laisves, net kai dauguma apserga violetinėmis isterijomis ar apsinuodija putino uogomis? Mus mėgino sieti su įvairiomis politinėmis jėgomis – ir tai gerai, nes tik įrodo, kad mes nepriklausomi. Mus mėgino išgąsdinti ir papirkti – įskaitant Rusijos Federaciją – ir tai irgi gerai, nes parodo, kad valstybei kenkiantys suvokia nepriklausomo demokratijos ir žmogaus teisių balso pavojų, tad bando jį nutildyti“.

Drąsi ir Rusijos Federacijos nepapirkta moteris aiškia žino savo profesionalės kelią – ji ir toliau gins Lietuvos žmonių teises, Norvegijos vaiko teisių apsaugos sistemą, kovos už ES ir NATO galių stiprinimą, prieš Amerikos trampizavimą ir pan.

Gelbėti nepuolančių profesionalių gelbėtojų komandoje nesunku pastebėti ir buvusį Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininką Virgilijų Poderį, kurio pasisakymas apie elektros kainas tapo klasika dar 2009 m. Tada, paklaustas apie elektros tiekimo kainas, tuometis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkas paaiškino, kad rinka nebus niekaip reguliuojama, o jei kas pasiūlys elektrą pirkti už skirtingas sumas, tai viskas priklausys nuo sąlygų. Į klausimą, ar gali atsitikti, kad mes pirksime elektrą už brangiausią kainą, jis ištarė dabar jau legendine tapusią frazę: „O norėtumėt už pigiausią?“.
 

Bent jau paminėtų žaliųjų valstiečių kandidatų darbai tikrai įkvepia Lietuvos žmones ir suteikia jiems vilties pamatyti šviesesnę ateitį ateities valstybėje, kurią kurs profesionalūs gelbėtojai.

Keli susiję:

Pedofilijos ir žudymų istorijos žinovai remia pečius: P. Gyliui tapus vidaus reikalų ministru jiems grėstų katastrofa

Ministras S. Skvernelis: tai nebejuokinga arba reikia juoktis pro ašaras, jeigu taip iš principo apskritai gali būti šalyje

Kam pirkti pigiausią, jei galima brangiausią?

logo bottom

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));