Profesinės sąjungos Policijos departamentą apskundė prokurorams

Profesinės sąjungos Policijos departamentą apskundė prokurorams

 

Policijos vadovai teigia praradę dalį profesinių sąjungų narių dokumentų

 

Pranešimas spaudai

2019 m. kovo 18 d.

Vilnius

 

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (toliau – LTPF) kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl policijos generalinio komisaro ir jo nurodymus vykdančių pavaldžių asmenų neteisėto veikimo trukdant LTPF ir kitų profesinių sąjungų veiklai bei piktnaudžiaujant tarnyba. Policijos vadovai blokuoja profesinių sąjungų nario mokesčių pervedimą. Vienas iš argumentų – policijos įstaigose gali būti prarasti pareigūnų teikti prašymai darbdavimas. LTPF tokį Policijos departamento (toliau – PD) elgesį vertina kaip kerštą profesinėms sąjungoms dėl tebevykstančio teismo proceso dėl policijos reformos ir išsakomą kritiką.

 

Konfliktas kilo Policijos departamentui visiems darbuotojams išplatinus nurodymą prašymus dėl profesinės sąjungos nario mokesčio iškaitymo iš darbo užmokesčio teikti tik Policijos darbuotojų savitarnos portale.

 

LTPF kreipėsi į PD, prašydama panaikinti neteisėtą nurodymą, kadangi toks, vienasmeniškai PD priimtas sprendimas, pažeidžia profesinių sąjungų teises ir teisėtus interesus, apsunkina profesinių sąjungų vykdomą veiklą.

 

LTPF nurodė, kad profesinių sąjungų narių prašymai jau pateikti ir jie neturi „galiojimo termino“. Dėl to darbdavys privalo vykdyti pareigą, nustatytą Profesinių sąjungų įstatyme, ir nekurti papildomų reikalavimų. Reikalavimą dubliuoti prašymus LTPF traktuoja kaip įstatymais nustatytos pareigos nevykdymą arba jos vilikinimą. Trukdymai profesinių sąjungų veiklai tampa jau Baudžiamojo kodekso sritimi.

 

„PD nevertino LTPF pateiktų argumentų. Gavome atsakymą, kad toks sprendimas priimtas dėl to, jog ankstesni darbuotojų (profesinės sąjungos narių) popieriniai prašymai PD Buhalterinės apskaitos valdybai nebuvo perduoti. Gali būti, kad jie nebuvo išsaugoti policijos įstaigose ir, galbūt, nebeišlikę. Geras policijos vadovų požiūris į dokumentus ir jų saugojimą. Dar viena priežastis, kurią nurodė PD, – baigtas įgyvendinti policijos buhalterinės apskaitos centralizavimas. Tai neva užtikrins centralizuoto buhalterijos padalinio teikiamų paslaugų kokybę. Matome akivaizdų pavyzdį, kad savo vadybos broką PD perkelia pareigūnams“, – piktinasi LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.

 

LTPF įsitikinimu, bet kokie įstaigos buhalterinės apskaitos pokyčiai neturi nieko bendro su nario mokesčio išskaičiavimu. Keičiantis įstaigos struktūrai ar įvedant naujas buhalterines apskaitos programas, profesinės sąjungos nariai neturi pareigos teikti prašymus dėl nario mokesčio išskaičiavimo pakartotinai. Tuo tarpu darbdaviui pareiga išskaičiuoti nario mokestį gavus prašymą yra numatyta Profesinių sąjungų įstatyme.

 

Antra, profesinių sąjungų narių prašymai buvo pateikti darbdaviui ir nario mokesčio išskaičiavimą jie sėkmingai vykdė iki sausio mėnesio. Pasakymas, kad tie prašymai gali būti dingę yra arba melas, arba rodo rimtus trūkumus policijos įstaigų dokumentų saugojime. Kokiu pagrindu tada nario mokestis buvo išskaičiuojamas kas metai iki  2019 m. sausio?

 

Tikimės, kad generalinis prokuroras E. Pašilis tyrimą atliks nepriklausomai nuo bendravimo ir bendradarbiavimo su generaliniu komisaru.

 

 

 

Kontaktiniai asmenys:

 

Loreta Soščekienė,

Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė

Tel. +37067017688

 

Roma Katinienė,

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė

Tel. +37067275477

 

Vladas Sanda,

Vilniaus miesto policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas

Tel, +37060603010

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));