Prof. R.Kėvalas : „Vaikai serga besimptome covido forma, ir jos neplatina, todėl neprotinga uždaryti mokyklas”

kevalas

kevalas

Mieli draugai!

 

Dalinamės Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovo profesoriaus Rimanto Kėvalo informacija apie naujausius mokslo duomenis dėl COVID-19 situacijos Europoje (apie vaikus).

Tai naujausi moksliniai su vaikais susiję duomenys iš ESPID (Europian Society for Pediatric Infectious Disease) 38 – ojo kongreso dėl COVID-19.

1. Absoliuti dauguma vaikų COVID-19 serga besimptome arba lengva forma, ir tik labai pavieniai atvejai pakankamai sunkūs ir komplikuoti. Tai stebima ir Lietuvoje.
2. Vaikai, kaip pirminis infekcijos užkrato šaltinis, būna retai, t.y. apie 2-3 proc. atvejų. Vaikus užkrečia suaugusieji (Bostono, Vienos studijos). Kitaip sakant, vaikai nėra pirminis infekcijos šaltinis, kaip buvo galvojama pavasarį.
3. Sumažėjus vakcinacijos apimtims (kalbama apie įprastinius kūdikių ir mažų vaikų skiepus), bijoma vakcinomis valdomų ligų protrūkio. Ypatingai bijoma tymų protrūkio, kas buvo visai neseniai ir Lietuvoje. Tai gana realus pavojus.
4. Šį sezoną tikrai būtina skiepytis nuo gripo.
5. Mokyklų uždarymas (ypač iki 10-12 metų amžiaus mokinių) yra perteklinis ir neracionalus epidemiologiškai reikalavimas.

Esminė žinutė yra ta, kad COVID-19 tiesiogiai nėra vaikų problema, tačiau vaikams turi šalutinį neigiamą poveikį per vakcinomis valdomų ligų protrūkio pavojų, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo sutrikimą. Svarbiausia vaikų problema yra įprastinio mokymosi proceso nutraukimas (ypač iki 10-12 m. amžiaus mokinių).
Pagarbiai, prof. R. Kėvalas

Facebook komentarai
});}(jQuery));