Prof. G.Merkys : „V.Matijošaitis kuria čia, Kaune, kažkokį konfliktišką Beludžistaną”

  1. MATIJOŠAITIS TĘSIA ŠANTAŽĄ KAUNO RAJONO GYVENTOJŲ ATŽVILGIU, O CENTRINĖ VALDŽIA TYLI

Prof. Gediminas Merkys

 

Vėl niekas nekalba apie tai, kad tas 16 kartų didesnis rajono šeimų apmokestinimas už ikimokyklinio ugdymo paslaugas Kaune yra grobuoniškas, visiškai neteisėtas diskriminacinis veiksmas. Nurimkite, Kauno rajonas Jums viską kompensuos…. Nesąmonė visa tai.

 

https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2019/10/15/news/ne-kauno-miesto-gyventojams-16-kartu-didesnis-mokestis-uz-darzelius-12199704/

 

https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/kauno-rajono-meras-mes-neskirstome-vaiku-i-savus-ir-svetimus-935110

 

Duok durniui kelią, tai jis užims ir šaligatvį. Durnumą privalu stabdyti, vos pirmiesiems daigams sužėlus. Čia jau visas kvailybės dilgėlynas sužaliavo.

 

Kauno savivaldybė elgiasi, kaip kraštutinai agresyvi antstolio kontora. Savivaldybės privalo sąveikauti  partnerystės, bendradarbiavimo, solidarumo ir tarnavimo viešajam gėriui pagrindais. Tai verslas veikia konkurencijos ir naudos tik savo akcininkams pagrindais. Matijošaitis beviltiškai supainiojo sektorius ir veikimo principus. Dabar Visvaldas tarsi su naro kostiumu po Laisvės alėją vaikščioja… Gal klinikų medikai V. Matijošaičiui be kita ko ir aukštąją (o gal žemąją) nervinę veiklą ištirtų? Būkime humaniški, nepykime ant žmogaus tuojau ir iš karto.

 

Savivaldybės jokių pinigų neuždirba: gauna juos iš šalies biudžeto arba susirenka iš vietinių mokesčių. Net vaikutis iš pabėgėlių, asmenų be pilietybės šeimos, jei tik jie teisėtai gyvena Lietuvoje, privalo gauti visas viešąsis paslaugas be jokių apribojimų ir išlygų. Čia Europa.

 

Deja, Matijošaitis kuria čia, Kaune, kažkokį konfliktišką Beludžistaną… Dabar ir kitos žiedinėse savivaldybėse gali atsirasti pusprotis meras-klounas, kuris prisigalvos panašių idiotiškų dalykų. Akivaizdžiai pjudoma visuomenė, provokuojamas žmonių nepasitikėjimas valdžia. Visa tai daroma lygioje vietoje, be jokio reikalo, bet esant įtemptai geopolitinei padėčiai.

 

Pagal Matijošaičio logiką Makūnas dabar turėtų apmokestinti miestiečių žvejo bilietus bent  100 kartų didesne įmoka. Nepatinka, žvejok namie, savo akvariume, kuris stovi Šilainių devynaukštyje.  Mes čia už savo mokesčių mokėtojų pinigus pakrantes nuolat šienaujam, kelią „pažvyravojam“….

 

Norit išsikepti šašlyko ant marių kranto? Vietiniams už- dyką, o jūs – miesčionys – mokėkit.  Mes čia medinį staliuką ir stoginę pastatėme už savo pinigus. Tamstų papilktus plastiko indus išvežam, prezervatyvus surankiojam… Prie Vainatrakio kapinių apskritai reikia pastatyti šlagbaumus ir PO keletą „anbalų-kaimiečių“: nori miesčionys pas savo „nabašninką“ ant kapo, tegul susimoka…. Čia daugiaserijinis Alfredo Hičkoko trileris… Absurdas, farsas ir klounada viename. Kas sustabdys nesąmonę?

 

Centrinė valdžia ir Vyriausybės atstovas apskrityje seiliojasi, tyli. Jie turi teisę akimirksniu stabdyti bet kokio marazminio vietos valdžios sprendimo galiojimą, tegul Matijošaitis bylinėjasi, tegul įrodo visiems, kad žemė „čemodano“ formos.  Jie gali įvesti tiesioginį valdymą. Pradžioje gali bent jau pagąsdinti, kad tai padarys. Švenčionims Vyriausybė seniai tuo grasina, mat savivaldybė nepasiskiria savo etikos kontrolieriaus. Pamanykite, koks klaikus demokratijos ir padorumo nuopuolis…. Kaune seniai reikia tiesioginio valdymo. Už visokias vandenvietes, Lampėdžius, fiktyvius sklypų aukcionus, už korupcinius viešuosius pirkimus… Kaune demokratinio viešojo valdymo seniai nėra. Demokratinė savivalda išmontuojama, opozicija nugalinta, karjeros valdininkai įbauginti, valstybės tarnyba paversta dvarponio liokajų korpusu. Tik perukų ir livrėjų betrūksta.  

 

Deja, tarp 2 oligarchų – Karbauskio ir Matijošaičio bei jų vasalo premjero Sauliaus seniai egzistuoja tvirtas politinis kartelis – atvirai nekonfliktuoti ir turėti iš to didelės naudos…. Ir tos visapusės naudos, panašu, yra.

 

Siūlau nukentėjusiems tėvams kooperuotis, neleisti pinigų vietiniams plėšikams- teisininkams, o rašyti skundus į Briuselį, į Europos komisiją, Europos Parlamentą, kreiptis teisiai į tarptautinį Vaiko teisių konvencijos priežiūros komitetą. Europinės statistikos veidrodyje Lietuva klaikiai prastai atrodo būtent pagal 2-4 m. amžiaus vaikų įtrauktį į ikimokyklinio ugdymo sistemą. Lietuvoje motinystės atostogoms – du metai, o po to darykite su savo išperomis ką norite. Tokiems mažiukams vaikiukams valstybinės infrastruktūros stinga. Ir šitokia, atsiprašant, politika vykdoma šalyje, kurią JT paskelbė sparčiausiai nykstančia valstybe planetoje. Reikia skubiai tarptautines ir europines feministes ant Skvernelio, Monkevičiaus užsiundyti. Mažai nepasirodys. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));