STT kyšininkus teisėjus sekė kelis metus, D.Grybauskaitė tai žinojo ir nuslėpė

GrybesuSTT

GrybesuSTT


 

Nors Dalia Grybauskaitė dabar sako, kad jos dėka buvo sulaikyti aštuoni kyšininkavę teisėjai, nes ji atėmė jiems teisinę neliečiamybę, tačiau realybė visai kita – STT jau ilgą laiką, gal net porą metų sekė kyšininkus teisėjus, tačiau niekaip negaudavo leidimo iš baltųjų rūmų juos „susemti”.

 

GrybesuSTT

Mat D.Grybauskaitė, kuri kontroliuoja kiekvieną teisėsaugos operaciją ir jai vadovauja, kažkodėl nedavė leidimo pradėti teisėjų sulaikymo  operacijos. LL šaltiniai sako, kad prezidentė slėpė teismų korupciją matyt, tikėdamasi, kad ji neišlys iki jos kadencijos pabaigos.

Galiausiai prezidentei buvo pateiktas ultimatumas – atimti teisinę neliečiamybę iš korumpuotų teisėjų vienu brūkštelėjimu per Seimo atostogas, arba susilaukti atsakomybės kartu su visa gauja savo globojamų teisėjų. D.Grybauskaitė sutiko su šia sąlyga, ir atrodo, kad jai neva sudaryta galimybė garbingai sulaukti kadencijos pabaigos.

Tačiau tokia įvykių eiga rodo, kad prezidentė prarado savo svarbiausią ginklą – jėgos struktūras. Tiek prokuratūra, tiek ir STT dabar pavaldžios Seimui, valdančią daugumą sudarantiems politikams, todėl Daliai Grybayskaitei belieka tik bejėgiškai laukti, kol pasibaigus jos kadencijai, prokurorai pasibels į jos duris.

O kols kas pranešama tai, kad pas korupcija įtariamus teisėjs STT rado daugiau nei 200 tūkst. eurų grynųjų pinigų. 

 Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ir prokurorai atlieka intensyvius veiksmus, tiriant galimas stambaus masto korupcines veikas teismų sistemoje.

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas leido suimti Druskininkų mero patarėją Aivarą Kadziauską vienam mėnesiui.

Šiame ikiteisminiame tyrime dėl įvairių korupcinių nusikaltimų įtarimai yra pareikšti 28 asmenims, tarp kurių 8 teisėjai, 5 advokatai, Druskininkų meras, jo padėjėjas ir kiti asmenys. Teismas leido suimti visus 19 asmenų, dėl kurių suėmimo buvo kreiptasi, dar 9 asmenims skirtos kardomosios priemonės – pasižadėjimai neišvykti, nebendrauti su tam tikrais asmenimis ir dokumentų paėmimai.

Trečiadienį buvo atlikti pirminiai procesiniai veiksmai, dalyvaujant daugiau nei šimtui STT, kitų institucijų pareigūnų ir prokurorų, atliktos kratos sulaikytų asmenų darbo bei gyvenamosiose vietose, automobiliuose. Kratų metu pas įtariamuosius rasta ir paimta daugiau nei 300 000 eurų grynųjų pinigų. Iš jų – apie 200 000 eurų grynųjų pinigų rasta pas korupcija įtariamus teisėjus.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 000 eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, per dvi dienas STT pareigūnai jau atliko daugiau kaip 40 liudytojų apklausų, iš kurių – daugiau nei 20 teisėjų.

 

Teismų korupcijos byloje į laisvę paleisti trys teisėjai ir vienas advokatas

Rezonansinėje kyšininkavimo byloje į laisvę paleisti trys teisėjai ir vienas advokatas, penktadienį patvirtino prokuratūra. Suėmimo išvengė Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys ir vilnietis advokatas Romualdas Mikliušas.

LL šaltiniai sako, kad paleisti teisėjai bendradarbiauja su prokurorais, duoda parodymus ir bent iš dalies prisipažįsta. Būtent todėl jie ir paleisti. Kiti kol kas sėdi cypėje, nes arba viską neigia, arba tyli.

Tačiau prie prabangaus gyvenimo pripratę teisėjai vargu ar ilgai iškęs areštinės arba Lūkiškių kalėjimo malonumus. Tiesa, teisėjai puikiai supranta, kad prisipažinę jie vargu ar sulauks savo kolegų malonės už tai, kad sulaužė „omertą”.

Įdomus momentas, kad Apeliacinio teismo teisėjas Viktoras Kažys vienintelis į teismą atvestas be antrankių, kai visus jo kolegas policija papuošė apyrankėmis. 

„Paimti dokumentai, skirti rašytiniai pasižadėjimai neišvykti“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Teismas ketvirtadienį leido suimti 18 įtariamųjų, tarp jų – penki teisėjai. Penktadienį teismas sprendžia dėl Druskininkų mero Ričardo Malinausko patarėjo Aivaro Kadziausko suėmimo.

Teisėsauga paskelbė įtarianti, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų.

Atliekant tyrimą, įvairiose Lietuvos vietose atlikta apie šimtą kratų ir kitų suplanuotų proceso veiksmų. Šiuose proceso veiksmuose dalyvavo daugiau nei šimtas STT, policijos pareigūnų, prokurorų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));