Prisiekė Seimo narys Artūras Skardžius – konservatoriai eina iš proto

skardzius

skardzius

Prisiekė Seimo narys Artūras Skardžius

Šiandien pirmajame II (pavasario) sesijos Seimo posėdyje prisaikdintas Seimo narys Artūras Skardžius, kuris parlamente pakeitė mandato atsisakiusį Antaną Guogą.

Naujojo parlamentaro priesaiką priėmė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas, kuris paaiškino Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtiną teisinį reguliavimą, susijusį su Seimo nario priesaikos davimu.

„Konstitucinis Teismas savo baigiamuosiuose aktuose yra konstatavęs, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas. <…> Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktasis Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti. Iš Seimo nario priesaikos jiems kyla pareiga gerbti ir vykdyti Konstituciją, įstatymus, sąžiningai vykdyti Tautos atstovo pareigas, kaip jį įpareigoja Konstitucija“, – sakė D. Žalimas.

Po priesaikos parlamentaras pasirašė vardinį priesaikos lapą. Prisiekęs išrinktas Seimo narys A. Skardžius įgijo visas Tautos atstovo teises.

Antano Guogos Seimo nario įgaliojimai oficialiai buvo nutraukti vasario 19 d. vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdyje. A. Guoga buvo išrinktas pagal Darbo partijos sąrašą. Pirmasis nepatekęs į Seimą šiame sąraše buvo A. Skardžius.

Facebook komentarai
});}(jQuery));