Primena konclagerio sieną

 

  1. Labašausko bunkerio siena atrodo slegiančiai. Ji primena konclagerių vertikalių rąstų sieną. Protu nesuvokiama, kad toks gėdingas projektas būtų realizuotas. Apsijuoktume prieš Europą.

Galima įžvelgti ir kitokį variantą: tai baltaodžių karų su indėnais forto siena, tik trūksta patrankų. A. Labašauskas nesuvokia ar nenori suvokti tai, kas svarbiausia: negali būti paminklo, kuris kiršina visuomenė, ją skaldo. Pastatę Vilniuje J. Basanavičiaus paminklą – visi džiaugėsi, Kaune prie pilies – Laisvės karį – taip pat. O „bunkeris“ – kas kita.

Bandymas gausiais slapyvardžiais „bunkerio“ sienos rąstuose įamžinti partizanus nevykęs, nes partizanų atminimas Lietuvoje deramai įamžintas: pastatyta tūkstantis paminklų partizanams ir kiek viename yra partizanų vardai, pavardės, slapyvardžiai, gimimo ir žūties datos. Laisvės kovotojai – tai ne tik partizanai. Jie kovojo devynis metus, o Lietuvos valstybingumui – devyni šimtmečiai. Tad „bunkerio“ siena netinkama įamžinti tuos, kurie, pvz. kovėsi prie Mėlynųjų Vandenų, Žalgirio, Oršos mūšiuose.

2017 m. gegužės 2 d. Seimas priėmė rezoliuciją: Lukiškių aikštėje turi būti Vyčio paminklas. Pagal „Vilmorus“ apklausą 73 proc. apklaustųjų pasisakė už Vyčio paminklą Lukiškių aikštėje.

Susidaro įspūdis, kad kažkas nenorėjo aikštėje rimto partizanų atminimo įamžinimo, o tik apsimestinio. Svarbiausia buvo neįsileisti Vyčio paminklo į aikštę, todėl buvo nukreiptas dėmesys į „bunkerį“.

Jeigu medžių kamienų žievių vaizdas geriau nei Vytis simbolizuoja laisvės kovotojus, tai gal pakeiskim Vytį mūsų herbe, istorinėje vėliavoje, monetose ir kitur medžių kamienų žievių vaizdu.

 

Algimantas Lelešius.

Facebook komentarai
});}(jQuery));